Skocz do zawartości
  • 0
weed_wizard

Dziwny przycisk pod nogą.

Pytanie

Witam. Niedawno kupiłem passata b5 z 2004 r. i podczas oględzin przeoczyłem taki oto wynalazek pod lewą nogą w miejscu gdzie się ja trzyma nie wciskając sprzęgła a po odkryciu nie daje mi to spokoju. Po wciśnięciu nic się nie dzieje. Ktoś ma pomysł co to jest?  Dodatkowo zdziwił mnie włącznik świateł kabiny po lewej stronie kierownicy. Jest opcja żeby auto jeździło ma taxi? Bo taki przełącznik pokazy mi się właśnie z taxówką. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

20190629_201840.jpg

20190629_154250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o przycisk na desce rozdzielczej to jest taka możliwość, że jeździło jako TAXI albo poprzedni właściciel (lub jeden z poprzednich) sam sobie dorobił taki dodatkowy przycisk.

Jeśli zaś chodzi o przycisk pod nogą to dla mnie to podchodzi pod przycisk odcięcia zapłonu. Na zasadzie, żeby odpalić auto, trzeba ów przycisk nogą przycisnąć i to miałoby jakiś sens. Spróbój przed odpaleniem ponaciskać ten przycisk może akurat pełni (bądź pełniło) to taką funkcję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie po naciśnięciu (zarowno przed odpaleniem jak i po odpaleniu auta) nie dzieje się nic namacalnego, że tak powiem. Trochę więcej pokazywał średniego spalania ale może mi się wydawać. Zastanawiam sie bo kiedys widzialem tez podobne patenty do zmiany mapy silnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niemiecki taksówki mają tego rodzaju przycisk. Z tego co pamiętam jest to antynapad. Dla odmiany nasze stary 200 też mają taki przycisk i służy do gaszenia silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Auto po taryfie, pod nogą masz alarm antynapadowy (kolega miał tam podłączone elektryczne maty na tylnych siedzeniach-to już polski mod ;) ) a ten na desce to oświetlenie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności