Skocz do zawartości
kudelka.robert

Wymiana Kratki zderzaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje wymienić kratkę zderzaka przedniego ta z listwa chromowa pomiedzy halogenami. Ktoś mi podpowie jak to zrobić i czy jest konieczny demontaz zderzaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zdjąć zderzak, bo plastikowe elementy zderzaka są na mnóstwo plastikowych wcisków, które trzeba podważyć przed wyjęciem, aby czegoś nie połamać. Włożyć jest prościej. Jak będziesz próbował od zewnątrz wyrwać listwę (czy kratkę), to będzie stawiała dość duzy opór.

Wyjęcie zderzaka nie jest trudne, ale trzeba odkręcić ok. 20 wkrętów (zderzak z góry i dołu, przednie części nadkoli bez zdejmowania kół oraz na łączeniu zderzaka z błotnikiem) oraz rozłączyć chyba dwie wiązki elektryczne. Trzeba też uważać, aby go nie podrapać przy demontażu z auta lub przy późniejszym zakładaniu. Lepiej ten moment zrobić w dwie osoby. Trzeba też rozłączyć akumulator, bo w zderzaku jest czujnik, który po rozłączeniu wyświetli błąd poduszek. Wszystkie informacje podaję w przybliżeniu, bo jestem po takiej operacji, ale w Arteonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, [email protected] napisał:

Moim zdaniem trzeba zdjąć zderzak, bo plastikowe elementy zderzaka są na mnóstwo plastikowych wcisków, które trzeba podważyć przed wyjęciem, aby czegoś nie połamać. Włożyć jest prościej. Jak będziesz próbował od zewnątrz wyrwać listwę (czy kratkę), to będzie stawiała dość duzy opór.

Wyjęcie zderzaka nie jest trudne, ale trzeba odkręcić ok. 20 wkrętów (zderzak z góry i dołu, przednie części nadkoli bez zdejmowania kół oraz na łączeniu zderzaka z błotnikiem) oraz rozłączyć chyba dwie wiązki elektryczne. Trzeba też uważać, aby go nie podrapać przy demontażu z auta lub przy późniejszym zakładaniu. Lepiej ten moment zrobić w dwie osoby. Trzeba też rozłączyć akumulator, bo w zderzaku jest czujnik, który po rozłączeniu wyświetli błąd poduszek. Wszystkie informacje podaję w przybliżeniu, bo jestem po takiej operacji, ale w Arteonie.

Jak odłaczysz akumulator to na zegarkach zapala się błędy,  kalibracja przekładni kierowniczej,  acc i inne , lepiej nie odłanczać akumulatora , a podczas gdy zderzak zamontowany jest nie włączać zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Odprowadzilem auto do znajomego mechanika który stwierdził ze żeby wymienić kratkę w zderzaku trzeba ściągać chłodnice , chyba coś mu się pomyliło , wiec zabrałem od niego auto. 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zabrałem od niego auto :) miałbym gdzie to już dawno bym się sam za to zabrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilismy ze szwagrem dwa auta tak w jednym zeszlo ze 3h a z drugim to moze juz 40 minut ;) dosc proste grilla odkrecasz potem zderzak(kilkanascie srubek) ciezko jest ze zderzaka wyciagnac stara a potem  nowa najlepiej przesmarowac zatrzaski bo jest ich dosc sporo ale ogolnie nie jest to taka ciezka wymiana?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności