Jump to content
radekrp90

Wymiana modułów na pochodzące z B7

Recommended Posts

Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009

@MajorDobra, racja - pomyliłem elementy ;)

Punkt dopisany w pierwszym poście - ale ponownie to raczej zarys niż komplet wiedzy. Tematu na forum chyba o tym nie było?

Samochód: B7 2.0 TDI 170KM (CFGB) DSG
    Rok prod: 2012
    2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Kiedy trzeba mieć moduły drzwi 4-gen? Wymaga tego Moduł Komfortu 3AA czy wynika to z czegoś innego?

Chodzi o moduł komfortu i BCM - kwestia różnicy w komunikacji. Jak masz 3-gen to chyba jest P&P, ale jak masz starsze to trzeba dołożyć jeszcze LIN z przednich do tylnych, jak dobrze pamiętam.

No to tak - moduły 3gen mają komunikację lin z tylnymi drzwiami. Co zmienia/daje Gen4? Moduły 3AA są np.: dla mojego auta jako część zamienna wiec dla rocznika modelowego 2009 są P&P.

EDIT: Pierwszy post uzupełniony o informacje o Module 5K0.

Samochód: B7 2.0 TDI 177KM (CFGC) DSG
    Rok prod: 2005

Nie jestem pewien ...

wydaje mi się ze 3AA920880 i 880A  (Software  0206) nie obsługuje LA ...wiem ze Golf 6 , Touran z takim niskim SW nie obsługiwał LA, owszem ...LA działalo (kontrolka zielona) ale linii na LCD nie było 

2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Co zmienia/daje Gen4? Moduły 3AA są np.: dla mojego auta jako część zamienna wiec dla rocznika modelowego 2009 są P&P.

Gen4 to inne możliwości kodowania (np. składanie lusterek z pilota itd.) oraz komunikacja z komfortem 3A, czego na Gen3 nie ma - Gen4 są kompatybilne wstecznie z komfortem 3C (ale też chyba tylko któregoś SW). Gen3 można znaleźć kompatybilne z komfortem 3A, ale tylko z aut testowych CC z końca produkcji i to jest jeden wielki eksperyment taki moduł...

@Major To też ważny trop - do tej pory wydawało mi się, że każdy 3AA ma wizualizację Lane Assist. Z Golfem/Touranem/Scirocco to też jest zastanawiające, bo część z nich obsługuje kompletnie moduły Lane Asssit oraz nawet ACC (choć nie bez problemów w stosunku do tego jak to jest w B7) - przynajmniej to wynika z dyskusji na kilku forach.

@Albercik OK. Czyli montując Moduł Komfortu 3AA w B6 z modułami drzwi 3-gen nie działa nam centralny czy czym się to objawia?

To, co napisał @Major trzeby by potwierdzić w praktyce, bo nawet liczniki 3C8 premium miały linie od lane assist.

Co do modułów drzwi nie powiem Ci dokładnie jakie są różnice, bo miałem wkładać komfort 3A do B6, ale zrezygnowałem z tego planu. Z tego, co pamiętam, jak wyszperałem w necie: na Gen3 nie działa kessy, rain closing, składanie lusterek i coś tam jeszcze.

P.s. do pierwszego posta możesz dodać, że zakładając komfort 3A z Kessy i przyciskiem start/stop przy lewarku - zyskujemy wyłączanie radia po otwarciu drzwi dopiero i nie trzeba mieć zaślepki w stacyjce ;)

3 minuty temu, Albercik napisał:

To, co napisał @Major trzeby by potwierdzić w praktyce, bo nawet liczniki 3C8 premium miały linie od lane assist.

Co do modułów drzwi nie powiem Ci dokładnie jakie są różnice, bo miałem wkładać komfort 3A do B6, ale zrezygnowałem z tego planu. Z tego, co pamiętam, jak wyszperałem w necie: na Gen3 nie działa kessy, rain closing, składanie lusterek i coś tam jeszcze.

P.s. do pierwszego posta możesz dodać, że zakładając komfort 3A z Kessy i przyciskiem start/stop przy lewarku - zyskujemy wyłączanie radia po otwarciu drzwi dopiero i nie trzeba mieć zaślepki w stacyjce ;)

robiłem  2 licznik od  Tourana z SW 0206 własnie na LA dlatego wiem o tym 

i mowa o licznikach premium własnie 

bardziej zwróciłem uwage na SW niz  na typ licznika 

i jedno i drugie auto miało  w swojej konfiguracji LA , więc  50/50 

6 minut temu, Major napisał:

robiłem  2 licznik od  Tourana z SW 0206 własnie na LA dlatego wiem o tym 

A flashowałeś je na wyższe SW? Linie się pojawiły? Bo z tego, co pamiętam - w licznikach premium 3C8 były też różnice w rozdzielczościach ekranu pomiędzy pierwszymi modelami, a późniejszymi.

tak, flashowałem na 0406 i juz było i PL i linie , przed flashem nie było linii , ale kontrolka się na zielono świeciła ;)

w Premium jak się  flashuje, to i LCD  sterownik LCD się aktualizuje

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2006
    4 godziny temu, radekrp90 napisał:

OK. Czyli montując Moduł Komfortu 3AA w B6 z modułami drzwi 3-gen nie działa nam centralny czy czym się to objawia?

Jest to bzdura, 3 gen działa z komfortem 3aa.

Przechodząc na stery 4gen tylko z przodu, z tyłu w drzwiach żarzą się przyciski, jedyny minus, rozwiązaniem jest zmiana wiązek i sterowników na 4 gen.

Rok prod: 2007

Dodaje od siebie kwestię modułów bt, ponoć jak założymy licznik 3c0920872 do b6 z czerwonymi zegarami to nie straci się obsługi menu comfortu i lv, ponoć problemy mogą wystąpić z modułem bt jeśli założy się jakiś nowszy ponoć mają nie współpracować z tym licznikiem. Liczę, że ktoś mądrzejszy niż ja wypowie się na ten temat oraz zostanie to ujęte w pierwszej stronie tematu 

Samochód: CC 2.0 TSI 210KM DSG
    Rok prod: 2011

Koledzy ,jak widze ładnie tu opisujecie mozliwe mody  jakie mozna rzezbić,to może ktoś podrzuci przykładowe kodowania pompy ABS 3AA 614 109AB?potrzebuje to do PLA 2,0,EPB 3AA juz siedzi w aucie i wszystko hula pozostało włożyc pompe i czujniki

4 godziny temu, boroskym napisał:

3c0920872 do b6 z czerwonymi zegarami to nie straci się obsługi menu comfortu i lv, ponoć problemy mogą wystąpić z modułem bt jeśli założy się jakiś nowszy ponoć mają nie współpracować z tym licznikiem

Głupota jakaś. Moduły telefonu 3C8 nie współpracują z licznikami czerwonymi ze względu na różnicę w protokole komunikacji. Stare moduły telefonów nie zagadają na białym liczniku z tego saego powodu. Moduły 5N0 są uniwersalne (obsługują oba protokoły), ale nie mają trybu handsfree. Ja mam w B6 licznik 3C0920872G i miałem moduł 3C8...B i wszystko banglało bez problemu, ale Gateway minimum E. Z resztą jest o tym wątek na 40 stron.

Odnośnie jeszcze modułów drzwi Gen3 i Kessy - przecież B6 miało Kessy i bez modułów 3AA, więc co ma Gen4 do gadania? Chyba, że Gen3 nie obsługuje Kessy z B7 to inna para kaloszy.

Co do liczników czerwonych, modułów bluetooth i tym podobnych akcji w obrębie samego B6 - zostawmy to póki co w dedykowanych tematach i skupmy się na przejściu z elektryki B6 na B7 jak w tytule. Później sukcesywne będę rozszerzać temat.

1 minutę temu, radekrp90 napisał:

Odnośnie jeszcze modułów drzwi Gen3 i Kessy - przecież B6 miało Kessy i bez modułów 3AA, więc co ma Gen4 do gadania? Chyba, że Gen3 nie obsługuje Kessy z B7 to inna para kaloszy.

A do czego masz anteny w klamkach podłączone? ;) Dlatego właśnie nie zdecydowałem się na przekładkę gratów na 3A. Za dużo by wyszło innych rzeczy jeszcze do zrobienia.

Rok prod: 2006

Do sterowników drzwi, ale nie potrzebujesz zmieniać sterów na 4 gen, ponieważ na 3 gen z komfotem 3aa wszystko działa, nie jest to info że ktoś tak gdzieś napisał, albo gdzieś to usłyszałem ;)

No ja badałem temat już dość dawno temu, ale na 100% coś było na rzeczy w kwestii tych sterowników ;)

7 godzin temu, Albercik napisał:

A do czego masz anteny w klamkach podłączone? ;) Dlatego właśnie nie zdecydowałem się na przekładkę gratów na 3A. Za dużo by wyszło innych rzeczy jeszcze do zrobienia.

Źródło SSP356:

Układ zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika
    Układ zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika może mieć dodatkową funkcję komfortową, zwaną Kessy (z ang. Kessy = Keyless Start Stop System czyli rozruch i zatrzymanie silnika bez użycia kluczyka). Pozwala ona odryglować i zaryglować samochód oraz uruchomić i wyłączyć silnik bez aktywnego posługiwania się kluczykiem.

Ta funkcja jest równolegle wprowadzana do Passata Limousine.

uc?export=download&id=1Hf-IM00tnr-LYHiFs

1- włącznik układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika E415
    2 - centralny sterownik układu komfortu J393
    3 - czujnik zbliżeniowy w klamce zewnętrznej drzwi kierowcy G415 z anteną układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika po stronie kierowcy R134 oraz czujnik zbliżeniowy w klamce zewnętrznej drzwi pasażera G416 z anteną układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika po stronie pasażera R135
    4 - czujnik zbliżeniowy w klamce zewnętrznej drzwi tylnych lewych G147 oraz czujnik zbliżeniowy w klamce zewnętrznej drzwi tylnych prawych G148
    5 - antena wewnętrzna 1 układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika R138 i antena wewnętrzna 2 układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika R139
    6 - antena wewnętrzna 3 układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika R154
    7 - antena bagażnika dla układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika R137
    8 - antena tylna (w tylnym zderzaku) układu zezwolenia na wejście i uruchomienie silnika R136
    9 - kluczyk zapłonu

Jak widać anteny są podłączone bezpośrednio do Modułu Komfortu. Dla B7 moduł wygląda podobnie, więc przypuszczam że i podłączenie jest podobne.

Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Jak widać anteny są podłączone bezpośrednio do Modułu Komfortu. Dla B7 moduł wygląda podobnie, więc przypuszczam że i podłączenie jest podobne.

A możliwe, że i do komfortu - jak mówiłem, dość dawno temu się w to zagłębiałem i wyszło mi na to, że a) coś tam w drzwiach nie będzie działało, b) na bank były klamki do wymiany, bo nawet próbowałem je kupić, ale w kolorze mojego B6 i z Kessy to graniczyło z cudem... Muszę dokłdanie poszperać na kompie, bo <chyba> powinienem mieć gdzieś jeszcze listę gratów, które musiałem wymienić, żeby założyć komfort i BCM 3A.