Skocz do zawartości
radekrp90

Wymiana modułów na pochodzące z B7

Rekomendowane odpowiedzi

Abritesem (a raczej z licencją do jakiej mam dostęp) udało mi się odczytać CS i MAC aktualnego sterownika.

Chciałbym zmienić obecny MED17.5.20 (03C906022) na MED17.5.5 (03C906016).

Nie sprawdzałem czy w ogóle działa w tym Abritesie procedura podmiany ECU, pytanie czy jeśli kupię inny sterownik podłączę pod moje auto, zmienie soft pod Passata (teoretycznie te 016-ki są identyczne, wszystkie obsługują S&S) to czy odczytany nowy MAC i CS coś mi da? PIN i CS z komfortu mam o ile to istotne.

Kolejna rzecz, jeśli podłącze inne ECU na próbę i wrócę do swojego oryginalnego (bez robienia czegokolwiek tylko podłączenie) ten będzie nadal działał? Niestety, nie do końca rozumiem jak to w tym nowym Immo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radekrp90 napisał:

Abritesem (a raczej z licencją do jakiej mam dostęp) udało mi się odczytać CS i MAC aktualnego sterownika.

Chciałbym zmienić obecny MED17.5.20 (03C906022) na MED17.5.5 (03C906016).

Nie sprawdzałem czy w ogóle działa w tym Abritesie procedura podmiany ECU, pytanie czy jeśli kupię inny sterownik podłączę pod moje auto, zmienie soft pod Passata (teoretycznie te 016-ki są identyczne, wszystkie obsługują S&S) to czy odczytany nowy MAC i CS coś mi da? PIN i CS z komfortu mam o ile to istotne.

Kolejna rzecz, jeśli podłącze inne ECU na próbę i wrócę do swojego oryginalnego (bez robienia czegokolwiek tylko podłączenie) ten będzie nadal działał? Niestety, nie do końca rozumiem jak to w tym nowym Immo działa.

immo działa tak samo , musi byc zsynchronizowane 

tylko są parametry w ecu ktory nie wyedytujesz przez obd , a tylko przez dump 

więc  jak się okaze e ten parametr jest inny w elv i kessy , musisz go zmienic  by dopasowac ecu 

jak nic nie zrobisz, to z immo off auto zapali, jakies tam błedy bedą

ale jak wrócisz do org , to wykasujesz wszystko 

nic sie nie nadpisze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności