Skocz do zawartości
xplone

Front assist dlaczego auto nie hamuje samo

Rekomendowane odpowiedzi

dysponuje ktoś instrukcja kodowania FA ? może coś u mnie jest nie tak z kodowaniem, u mnie żadna ikona bliskiej jazdy się nie zapala ani nie hamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2019 o 08:56, shibby napisał:

@xplone o takiej ikonce mówię. To jest "ostrzeżenie o odległości". Winna się pojawić jak jedziesz zbyt blisko auta - nie zachowujesz bezpiecznego odstępu. To jest część funkcjonalności FA.

984606817_Beztytuu.thumb.png.90fce00d27c859a064918824016e0a3d.png

 

To jest ikonka informującą  że utrzymujesz  zbyt mały odstęp od auta przed tobą,  a nie front assist. 

Dnia 27.06.2019 o 19:38, [email protected] napisał:

Ewidentnie coś jest nie tak. Ja bym pojechał do serwisu.

Auto masz z 2016 r. więc domyślam się, że kupiłeś używane. Pytanie, czy poprzedni właściciel nie miał jakiejś "przygody" z autem i nie do końca wszystko poprawnie zostało naprawione... System FA był w standardzie w każdej opcji wyposażenia. 

Po tz. przygodzie sterownik front assist pokazuje na zegarach że system jest nie dostępny , a podłączając tester pokazuje że sterownik jest zablokowany (przynajmniej tak to się zachowuje w Skodzie - nawet po małym uderzeniu zderzakiem ) ...

 

Poniżej zdjęcie ikony front assist

20190707_133407.jpg

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3 przeczytaj jeszcze raz mój post. Informacja o zbyt małej odległości jest częścią FA. Jak wyłączysz Front Assist to przestanie cię też o odległości informować.

Wspomniałem o niej bo jeżeli chce się sprawdzić czy FA dziala to łatwiej i "bezpieczniej" zbliżyć się do poprzedzającego auta i zobaczyć czy pojawi się ikoną informująca o odległości niż prowokować sytuację bardzo niebezpieczna by ujrzeć czerwona ikonę. Nie uważasz?

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shibby napisał:

@Marek3 przeczytaj jeszcze raz mój post. Informacja o zbyt małej odległości jest częścią FA. Jak wyłączysz Front Assist to przestanie cię też o odległości informować.

Wspomniałem o niej bo jeżeli chce się sprawdzić czy FA dziala to łatwiej i "bezpieczniej" zbliżyć się do poprzedzającego auta i zobaczyć czy pojawi się ikoną informująca o odległości niż prowokować sytuację bardzo niebezpieczna by ujrzeć czerwona ikonę. Nie uważasz?

A czyli zakładasz że jak ikonka o zbyt małej odległości się zapala , to na pewno FA na pewno działa , jeżeli tak to życzę szczęścia i powodzenia ....

 

Nikogo nie namawiałem na prowokowanie niebezpiecznej sytuacji... ,a wręcz odradzałem testowanie tego (przeczytaj dokładnie )  chciałem tylko zwrócić uwagę ikonka o zbyt małej odległości nie jest wykładnikiem sprawności całego systemu FA 

Ludzi myślących jak ty jest wielu  , ale w praktyce okazuje się że dany system nie ma błędów kontrolka się zapala ,ale w praktyce

nie dziala.

Przykład : u znajomego w touranie nie działa automatyczne parkowanie  , po vin fabrycznie wyposażone w tą funkcję , w sterownikach zero błędów , na zegara wyświetla się tylko  parkowanie już zakończono . Drugi przykład mój stary pasek B6 podczas wyprzedzania nagle brak mocy , silnik trzęsie się jak by chciał z pod maski wyskoczyć , w blokach brak ciśnienia z turbo, brak ciśnienia na trzecim cylidrze , ale check engine się nie zapaliło , a nawet lepiej sterownik pokazywał  zero błedów .I takich przykładów mogę tu mnóstwo ci podawać ....Więc popracuj trochę  w warsztacie to pogadamy ...

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia a przedstawione przez ciebie sytuacje są wyssane z palca.

Informacja o odległości jest częścią FA, daje pewność, że poszczególne elementy systemu działają poprawnie, np że radar nie jest uszkodzony. I w drugą stronę, gdyby FA nie działało to by informacja o odległości również się nie wyświetlała, bo za obie funkcje odpowiedzialny jest ten sam system. Analogicznie masz z Side Assist, który jest zarówno asystentem wyjazdu tyłem jak i asystentem martwego pola). Jeżeli więc jeden system działa to i drugi musi.

Dnia 8.07.2019 o 18:59, Marek3 napisał:

I takich przykładów mogę tu mnóstwo ci podawać

idąc tym tokiem myślenia, to nawet pojawienie się ikonki FA nie daje 100% pewności, że system działa poprawnie :)

Dnia 8.07.2019 o 17:34, [email protected] napisał:

Bez FA nie działa też ACC, jakby co...

nie każdy passat z FA posiada również ACC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2019 o 11:58, shibby napisał:

kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia a przedstawione przez ciebie sytuacje są wyssane z palca.

Informacja o odległości jest częścią FA, daje pewność, że poszczególne elementy systemu działają poprawnie, np że radar nie jest uszkodzony. I w drugą stronę, gdyby FA nie działało to by informacja o odległości również się nie wyświetlała, bo za obie funkcje odpowiedzialny jest ten sam system. Analogicznie masz z Side Assist, który jest zarówno asystentem wyjazdu tyłem jak i asystentem martwego pola). Jeżeli więc jeden system działa to i drugi musi.

idąc tym tokiem myślenia, to nawet pojawienie się ikonki FA nie daje 100% pewności, że system działa poprawnie :)

nie każdy passat z FA posiada również ACC.

Ad.1 nie są to wyssane z palca przykłady 

Nie rozumiesz mojego toku myślenia , bo nie przerobiłeś w/w tematów jakie np .opisałem 

 

Info o odległości jest częścią FA , ale radar tylko mierzy odległość i szybkość zbliżania , natomiast awaryjne hamowanie działa w połączeniu radar +kamera (w szybie) po to ,aby auto awaryjnie nie hamowało na przed jakąś przeszkodą np.na łuku drogi (dlatego fa działa tylko na poruszające się auta ) ,i w przypadku nie skalibrowana kamery może działać nie poprawnie , zaznaczam "może" ...

Dlatego acc , info o odstępie mogą poprawnie działać , a awaryjne hamowanie już nie , powtarzam "może"

Co do fa bez radaru jest to "City notbremsassistent " i działa tylko.do 65km/h , dodam że w VW Up na 10 prób tylko 7 razy zadziałał poprawnie .

 

Co do twojego postu typu " idąc tym tokiem myślenia, to nawet pojawienie się ikonki FA nie daje 100% pewności, że system działa poprawnie " , odpowiem ci  :Tak nie daje ...

Dlaczego we Wrocławiu jadąc ul.Ślężna na wysokości ul.Skierniewickiej zapala mi się czerwona kontrolka FA  z jednym sygnałem dźwiękowym (bez hamowania ) ,dodam że przede mną nie było żadnych aut , żadnego zakrętu,  i nie była to jednorazowa akcja . Nie twierdzę że mój fa jest zepsuty ,ale coś zakłóca jego działanie . Ale reasumując w tym miejscu fa nie działa poprawnie ....

 

 

Kończę tą dyskusję bo widzę że zapewne  jesteś człowiekiem który uważa ,że nie trzeba np. chłodzić turbiny po ostrej jeździe autostradą , bo na pewno producent zabezpieczył tą część przed uszkodzeniem , że check engine jak się nie zapali to silnik na 100 % pracuje poprawnie , i pewnie skrzynia dsg jest też zabepieczona przez VW przed uszkodzeniem sprzęgieł .Ale optymiści też są potrzebni   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek3 napisał:

widzę że zapewne  jesteś człowiekiem który uważa ,że nie trzeba np. chłodzić turbiny po ostrej jeździe autostradą , bo na pewno producent zabezpieczył tą część przed uszkodzeniem , że check engine jak się nie zapali to silnik na 100 % pracuje poprawnie , i pewnie skrzynia dsg jest też zabepieczona przez VW przed uszkodzeniem sprzęgieł

Nie znasz mnie to po co wypowiadasz się na mój temat? Skąd wiesz co myślę i co sądzę? Potrafisz rozmawiać i uszanować że ktoś ma inne zdanie czy musisz zniżać się do wycieczek osobistych? Ja się do twojego poziomu nie zniżę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności