Skocz do zawartości
xplone

Front assist dlaczego auto nie hamuje samo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam front assist ale auto nie hamuje ani nie wyświetla żadnego ostrzeżenia o zagapieniu się, dodam tylko że nie działa na pewno miałem już przypadek lekkiego dojechania przez właśnie zagapienie więc teoria o późnym działaniu systemu się nie sprawdza. System działa tylko w momencie parkowania ale w czasie jazdy już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, [email protected] napisał:

Musisz włączyć w ustawieniach auta w radiu

 

20190625_200538.jpg

Było tak i raczej nic więcej się nie ustawia w radiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok a ostrzega cię o odległości? Jak jedziesz zbyt blisko innego auta to na zegarach powinieneś mieć symbol dwóch aut z wykrzyknikiem. Mi się chyba to pojawia zamiennie z kilometrówką. To byłby znak że ci Front Assist działa i monitoruje to co się dzieje przed autem.

U mnie FA jest wręcz zbyt agresywny albo nadpobudliwy ;) czyli na pozór mało niebezpieczna sytuacja (ktoś skręca w prawo, więc lekko zwalnia a ja nie reaguję bo wiem że on się zdąży schować zanim do niego się doturlam) a FA już piszczy. Dwa razy miałem sytuację w której sam mi zaczął hamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shibby napisał:

no ok a ostrzega cię o odległości? Jak jedziesz zbyt blisko innego auta to na zegarach powinieneś mieć symbol dwóch aut z wykrzyknikiem. Mi się chyba to pojawia zamiennie z kilometrówką. To byłby znak że ci Front Assist działa i monitoruje to co się dzieje przed autem.

U mnie FA jest wręcz zbyt agresywny albo nadpobudliwy ;) czyli na pozór mało niebezpieczna sytuacja (ktoś skręca w prawo, więc lekko zwalnia a ja nie reaguję bo wiem że on się zdąży schować zanim do niego się doturlam) a FA już piszczy. Dwa razy miałem sytuację w której sam mi zaczął hamować.

Raz kiedyś widziałem taką ikonkę na czerwono, ale od tego czasu już nigdy więcej mi się nie wyświetliła a auto jeszcze nigdy samo nie zahamowało tylko z włączonym ACC hamuje ale to normalne działanie ACC, ale FA nie działa jakby, może musi być jeszcze coś spełnione żeby działało ? Szukam kodowania FA może coś jest pominięte u mnie w samochodzie w kodowaniu. Nie umiem nigdzie znaleźć instrukcji kodowania FA.

Nie wiem czy coś nie znikło z ustawień w kierownicy wydawało mi się że kiedyś przyciskiem ACC miałem 3 opcje, regulator odstępu, jakiś inny regulator i ogranicznik prędkości a teraz mam tylko ogranicznik i regulator odległości ACC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o dużej czerwonej ikonie, której towarzyszy sygnał dźwiękowy. Mówię o małej ikonce dwóch aut, która pojawia się gdy jedziesz za blisko innego auta - nie zachowujesz bezpiecznego odstępu. Nie mogę na necie znaleźć przykładu tej ikonki, zrobię zdjęcie jak będę wracał z pracy.

BTW też kiedyś zadałem na tym forum pytanie czemu moje auto samo nie hamuje. Uświadomiono mi że sytuacja musi być naprawdę niebezpieczna. Dzień później miałem właśnie pierwszą sytuację gdzie mi auto zahamowało :D Może nie jakąś superniebezpieczną: na łuku auto przede mną zaczęło zwalniać by skręcić w prawo. Ja rozpędzony nie zwalniałem bo chciałem odbić i minąć go lewą stroną. Zanim jednak kierownicą ruszyłem samochód zaczął gwałtownie hamować. na równi z z sygnałem dźwiękowym i tą dużą czerwoną ikoną na zegarach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój system nie działa na pewno i nie informuje o małym dystansie. Jak możesz to sprawdź co masz pod przyciskiem w kierownicy w tempomacie pod przyciskiem mode jakie tryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xplone napisał:

Raz kiedyś widziałem taką ikonkę na czerwono, ale od tego czasu już nigdy więcej mi się nie wyświetliła a auto jeszcze nigdy samo nie zahamowało tylko z włączonym ACC hamuje ale to normalne działanie ACC, ale FA nie działa jakby, może musi być jeszcze coś spełnione żeby działało ? Szukam kodowania FA może coś jest pominięte u mnie w samochodzie w kodowaniu. Nie umiem nigdzie znaleźć instrukcji kodowania FA.

Nie wiem czy coś nie znikło z ustawień w kierownicy wydawało mi się że kiedyś przyciskiem ACC miałem 3 opcje, regulator odstępu, jakiś inny regulator i ogranicznik prędkości a teraz mam tylko ogranicznik i regulator odległości ACC.

Żeby zadziało musi bardzo drastycznie/ szybko maleć odległość do np. auta jadącego przed tobą. Poza tym aby zadziałało to teoretycznie musisz mieć przed sobą jadące auto (teoretycznie dlatego że w materiale szkoleniowym dot. front assist  jest napisane że raguje tylko na jadące pojazdy,  u mnie trzy razy zadziałało na zatrzymany pojazd przeddemną )   także oszczędź sobie testów z kartonowym pudłem , jakich mnóstwo w Internecie.Oczywiście nie oczekuj że będzie hamować jak dojeżdzasz  do kogoś z prędkością 30km/h. Z mojego doświadczenia z tym systemem to powiem ci jedno jak już hamuje autonomiczne , to zatrzymuje się przed poprzedzającym pojazdem naprawdę na rzyletki (na centymetry ) , więc jak będzie ślisko to raczej system się nie wyrobi.Odradzam ci testy tego systemu , bo widziałem jak hamuje i tylko hamuje sam  w ostateczności jak dla mnie to był pewny dzwon  ...

Raz mi się też zapalił na zegarach symbol czerwonego pedału , w instrukcji w jednym rozdziale opisują  to jako awaria skrzyni dsg,  a w dziale front assist,  że odległość miedzy pojazdami jest tak mała że system samodzielnie nie wyhamuje .

 

Podsumowując ,albo nie doprowadziłes do naprawdę podbramkowej sytuacji i system się nie aktywował , lub masz go wyłączony,  lub ew. jest potrzeba wykonania kalibracji radaru, lub kalibracji  kamery w szybie przedniej ,też może wpływać na to (Może szybe wymieniałeś ?)... poczytaj też ssp 543

W historii mojego auta dwa razy była wymieniana szyba i za każdym razem serwis robił kalibracje kamery , z resztą w DE nawet nie zależne warsztaty zajmujące się szybami to robią.

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xplone o takiej ikonce mówię. To jest "ostrzeżenie o odległości". Winna się pojawić jak jedziesz zbyt blisko auta - nie zachowujesz bezpiecznego odstępu. To jest część funkcjonalności FA.

984606817_Beztytuu.thumb.png.90fce00d27c859a064918824016e0a3d.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam ani takiej ikony, ani nie hamuje :) testowałem na zderzaku i dojeżdżanie z dużą prędkością do auta które jedzie. Radar i kamera działają bo i line assist i acc działają. W radiu FA sie włącza ale czy w zegarach też się coś aktywuje ?

Edytowane przez xplone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo w radiu albo w asystentach na kierownicy (prawo-lewo wybierasz asystentów i później strzałka do góry).

Mnie ta ikonka nauczyła zachowywania należytego dystansu :) Wcześniej jeździłem znacznie bliżej aut.

Nie wiem skąd jesteś ale Eldar będzie jutro we Wrocławiu i w sobotę w Poznaniu. Jakby było Ci po drodze to się z nim skontaktuj by rzucił okiem.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FA zadziała w ostateczności - jak ze zbyt dużą prędkością dojeżdżasz do przeszkody, czasem potrafi wychwycić barierki energochłonne na łukach np. To nie jest tak, że auto Ci zahamuje, zaczyna wstępną procedurę żeby dać Ci więcej czasu na reakcję. Auto się samo nie zatrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khad ale skoro nie działa mu ostrzeganie o odległości to coś nie faktycznie nie tak. Może to kwestia kalibracji, nie wiem, strzelam.

i tak, w skrajnych sytuacjach FA hamuje sam. Nie wiem czy zatrzyma auto, w DSG może, w manulalu raczej nie ma jak. Mi FA sygnałem dźwiękowym i czerwonym obrazkiem reaguje tak 2-3x na miesiąc :) I 2 razy zdarzyło mi się, że faktycznie zaczął mocno hamować, raz nawet poczułem że zacisnął pasy, choć to już może być część systemu PreCrash.

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fa też nie działa/opóźnia zadziałanie jak noga jest choćby delikatnie na hamulcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy miałem sytuację gdy auto jadące przedemną zaczęło nagle skręcać w prawo,wtedy właśnie FA zadziałało hamując  bardzo mocno.Kilka razy dało też sygnał gdy nie było żadnej przeszkody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shibby napisał:

@khad ale skoro nie działa mu ostrzeganie o odległości to coś nie faktycznie nie tak. Może to kwestia kalibracji, nie wiem, strzelam.

 

 

Tą ikonkę o ostrzeżeniu można włączyć i wyłączyć w radiu. Może jest odhaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu wyżej autor pokazuje że ma to niby włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz próbowałem wyłączyć FA to się żółta kontrolka zapala, więc nie sposób nie zauważyć że jest wyłączony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wyłączę FA nie mam żadnego komunikatu, no chyba że włączę sobie na zegarach asystentów, to mam komunikat że Front Assist jest wyłączny. Żadnego żółtej kontrolki nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś jest nie tak. Ja bym pojechał do serwisu.

Auto masz z 2016 r. więc domyślam się, że kupiłeś używane. Pytanie, czy poprzedni właściciel nie miał jakiejś "przygody" z autem i nie do końca wszystko poprawnie zostało naprawione... System FA był w standardzie w każdej opcji wyposażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności