Skocz do zawartości
woj_s

[B6] Prosba o garść odpowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !.

 

Jak że jestem nowy na forum, liczę na wyrozumiałość.

Zanim zdecydowałem się napisać tego posta, sprawdziłem trochę informacji w necie oraz na forum, jednak nadal mam wątpliwości i pytania.

Poproszę o odpowiedzi na poniższe pytania :

1. Najważniejsze z pytań : czy jest ktoś z Warszawy (lub okolic Otwocka) kto posiada interfejs oraz poświeciłby mi trochę czasu na dogłębne sprawdzenie komputerem samochodu ?

2. Niestety nie świecą mi kierunki w lusterkach (reszta świeci z normalną częstotliwością) - przyczyn może być kilka - czy podłączenie do kompa wskaże problem ?

3. W drugim zestawie kluczyków nie działa mi jeden z przycisków - czy ktoś z Was rozbierał już pilota i wymieniał mikrostyk (jeżeli tak to na jaki) ?

4. RNS-510 i 3 pytania

- problem z zasięgiem radia - niestety nawet z ogólni-polskimi stacjami mam problem - po prostu radio gubi zasięg - jak z tym walczyć ?

- mam moduł BT oraz przystawkę na konsoli - brakuje mi tylko adaptera dotykowego - warto go szukać czy lepiej wybrać opcje poniższą ?

- zastanawiam się na zmiana RNS-510 na jakiś inny zestaw z androidem (zalety : aktualna nawigacja, połączenie z telefonem) - czy zadziała zamiana (plug & play) czy potrzebne będzie kodowanie ?

 

Jeszcze raz ... liczę na Waszą wyrozumiałość w odpowiedziach ;)

 

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowane przez woj_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania nr 4.

Odlutował się mikroprzełącznik, więc trzeba rozkleić moduł (dosyć spora ingerencja w obudowę) i przylutować (na yt są filmiki jak to zrobić). Można wymieniać na nowy (jeśli ktoś czuje taką potrzebę, ponieważ ten odlutowany najpewniej jest nadal sprawny).

Wymiary podane w załączonej grafice, cena w necie- około 1 zł/ sztuka.

mikr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blitz ...dzieki.

Wczoraj wlasnie rozebralem pilota.

Faktycznie mikrostyk latał luźno.

Przylutowalm i pomogło. .. ale nie ma tego charakterystycznego kliknięcia, więc jednak musze zamienić miejscami z mikrostykiem od klapy bagaznika.

 

co do reszty pytań to :

ad 1. - nieaktualne ..zakupilem vcds

ad 4. komp zgłasza że jest przerwa w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2019 o 08:00, woj_s napisał:

1. Najważniejsze z pytań : czy jest ktoś z Warszawy (lub okolic Otwocka) kto posiada interfejs oraz poświeciłby mi trochę czasu na dogłębne sprawdzenie komputerem samochodu ?

Mimo, że już kupiłeś VCDS - jakbyś nie wiedział/nie umiał czegoś zrobić - mogę pomóc.

Dnia 24.06.2019 o 08:00, woj_s napisał:

2. Niestety nie świecą mi kierunki w lusterkach (reszta świeci z normalną częstotliwością) - przyczyn może być kilka - czy podłączenie do kompa wskaże problem ?

Ja też myślałem, że to jakiś gruby problem. Jak kupiłem mojego B6 to też nie świeciły. ASO (wymieniacze) chcieli wymieniać moduły drzwi bo "zgubiły kierunkowskazy i nie podają sygnału na nie". Koniec końców - moduły drzwi mam od nowości te same, a wymiana kierunkowskazów pomogła. Tam są LEDy, więc nie ma zimnej diagnozy - komp nie pokaże, że są spalone.

Dnia 24.06.2019 o 08:00, woj_s napisał:

3. W drugim zestawie kluczyków nie działa mi jeden z przycisków - czy ktoś z Was rozbierał już pilota i wymieniał mikrostyk (jeżeli tak to na jaki) ?

@Blitz dobrze napisał, tylko pomylił numery punktów/pytań ;)

Dnia 24.06.2019 o 08:00, woj_s napisał:

4. RNS-510 i 3 pytania

- problem z zasięgiem radia - niestety nawet z ogólni-polskimi stacjami mam problem - po prostu radio gubi zasięg - jak z tym walczyć ?

Najprawdopodobniej Twój RNS nie był oryginalnie (w fabryce) zamontowany do tego auta. Mógł być dołożony w salonie przed sprzedażą. Mój tak miał. I ten sam problem.

Dnia 28.06.2019 o 12:50, woj_s napisał:

ad 4. komp zgłasza że jest przerwa w obwodzie.

Rozumiem, że mówisz o antenie radia? Oczywiście bo.... masz tylko jedną antenę, a RNS wymaga dwóch :D Pytanie czy masz kombi czy sedana? Jak masz kombi to powinieneś mieć obie anteny w tylnych, bocznych szybach i fabrycznie masz tylko z lewej strony, a do radia idzie jeden przewód z zieloną wtyczką. Jak chcesz mieć drugą i poprawić zasięg radia (teraz nawet na grubym zadupiu nie mam problemu ze stacjami) to musisz kupić:
- wzmacniacz antenowy,
- blaszkę rozprężną do zamontowania wzmacniacza,
- śrubkę trzymającą wzmacniacz,
- przewód antenowy,
- oprawkę wtyczki dwuantenowej (biała) lub adapter z dwóch zielonych na jedną, podwójną, białą.
Ja z kablem miałem farta bo kupiłem od forumowego kolegi, a oprawki nie chciałem kupować w ASO, więc kupiłem adapter z Allegro i przełożyłem samą oprawkę wtyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale czy rdc510 w sedanie też potrzebuję 2 anten? Mam od nowości cały czas ten sam błąd radia 'przerwa w obwodzie' 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czasie ale :

- kierunkowskazy wymienione na jakieś z allegrosza - ważne że świecą, wiec Policmajstry nie mogą się czepnąć - roboty jest jakieś 10min na stronę.

- mikrostyk w pilocie - ogarnięty

 

Anteny w radiu - niestety nie działa mi antena pierwsza - czyli AM/FM.

Sprawdziłem mocowanie kabelków przy szyby - jest OK.

Czyli albo wzmacniacz albo kabel miedzy radiem a wzmacniaczem.

 

Albercik - jeszcze raz ! Wielkie dzięki za poświęcony czas ;)

 

Bonusik ... może nie wszyscy wiedzą, ale aby wymienić rezystor nawiewu (nie działały mi biegi 1,2,3) nie trzeba demontować schowka pasażera.

Wystarczy odkręcić wykładzinę (2 śrubki) nad nogami i bez problemu można się dostać do tego rezystora - czas wymiany 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, disciples napisał:

rdc510 w sedanie też potrzebuję 2 anten? 

Wystarczy spojrzeć na grafikę google i wpisać "rcd510 tył". Od razu widać, że ma podwójną białą wtyczkę antenową czyli odpowiedź jest prosta: tak, wymaga dwó anten.

25 minut temu, woj_s napisał:

Albercik - jeszcze raz ! Wielkie dzięki za poświęcony czas ;)

Nie ma problema. Coś czuję, że to nie koniec ;) Tak na marginesie - może zrób sobie temat w dziale "Mój passat"..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności