Skocz do zawartości
HubK

Rozrząd 2.0 TDI 150KM, którą firmę dała fabryka?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem w trakcie zakupu Octavii 2.0 TDI 150 KM z silnikiem CRMB. Auto ma przejechane 110 tys. km i co mnie zdziwiło miało wymieniony właśnie rozrząd. Byłem zdziwiony i dopytywałem, co było powodem – otóż padła pompa wody. Wrzuciłem zapytanie do wujka google o pompy wody w tych silnikach i głównie pojawiły mi się jakieś wątki dotyczące Skody i Seata.

Mam Passata B8 z silnikiem 2.0 TDI 150 KM o oznaczeniu CRLB. Czy słyszeliście, czy w tych jednostkach również pojawiają się problemy z pombą wody? Mam 136 tys. nalotu, nie myślałem czekać z rozrządem do 210 tys. km, jak zaleca producent, ale liczyłem zrobić go przy 180 tys. Ale ten przypadek z Octavią zasiał we mnie trochę niepokoju.

Czy w silnikach CRLB też występują problemy z pompą wody i przy moich aktualnych 136 tys. km może paść w każdej chwili? Jeśli coś będzie z nią nie tak, to jakie są tego oznaki?

Znalazłem kilka wątków dotyczących rozrządu, ale opinie są różne. Jak uważacie kiedy powinienem zrobić rozrząd w moim Pasku z silnikiem CRLB?

I ostatnie pytanie – jakie są różnice pomiędzy CRLB, a CRMB?

Trochę łudzę się, że te problemy w Skodach, czy Seatach wynika po prostu z gorszych materiałów zastosowanych w markach z nieco niższej półki, niż VW.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Hubert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czas na wymianę rozrządu i pompę. Chcę wstawić oryginał. Nie wiem jednak, który to oryginał a sprzedawcą niema co wierzyć na słowo. Czy możecie wskazać firmę a jak jest możliwość to link lub nr części?

Passat B8 Variant, 2.0 TDI BM 150KM, produkcja 03.2015

Z góry serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to część z logo producenta ,(chyba że chcesz oryginał skf , ina itd ) poza tym jeden z producentów napinacza dał  d...  i piszczała rolka na wolnych obrotach.

Oryginalny pasek jest na 210 000 tyś. km  , naprawdę wieżysz że w zamienniku pasek wytrzyma tyle ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc killerem aby wierzyc ze oryginalny wytrzyma 210.000 i miec spokojny sen ze jutro przy 190000 ci nie peknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeczytajcie co napisaliście. Ja nie pytam ile wytrzyma oryginalny pasek.

Jakie rozrządy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loki7777 napisał:

Trzeba byc killerem aby wierzyc ze oryginalny wytrzyma 210.000 i miec spokojny sen ze jutro przy 190000 ci nie peknie.

Znam przypadki że wytrzymało 200 tyś.Choć sam bym tyle nie wytrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to Dayco . Rolki Litens Canada ( mogą być w pudełkach INA, FAG, RUV, GEAtes). Pompa wody- włoski wytwór zapewne. Parę lat temu byłem w fabryce pomp wody we Włoszech. Na końcu linii produkcyjnej pompy były pakowane w kartony różnych marek , min org VW. A na pierwszy montaż do fabryk w ogóle nie są pakowane w pudełka tylko w specjalne skrzynio-palety. Ot taka dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oddałem na rozrząd swój nowy nabytek, na oryginale przejechane 209 tys, użytkowany 95% trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam przejechane 196 tyś i zaczyna słychać rozrząd (piski) plus delikatnie ubywa płyn chłodniczy. Zamawiam części. Na hurtowni mają cały zestaw INA. O ile pasek czy rolki były ok z tej firmy to nie pamiętam bym brał pompę wody z logo INA. Wiecie może jaką daje INA pompę do swoich rozrządów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rozrząd na 209 tyś. Przesłona pompy ewidentnie miała problemy z płynnym zamykaniem/otwieraniem. Jeśli chodzi o pasek to wygląda jakby mógł przejechać kolejne 209 tyś. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności