Skocz do zawartości
Mkaczmarek

Jaki mam model radia/nawigacji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Mam paska od niedawna, modelowo 2016 (prod 11.2015), mam parę pytań:

1. chciałem zaktualizować mapy (mam oryginalną kartę)  - nie wiem jaki mam typ radia/navi - szukam i głupieję - Composition Media/ DISCOVERY MEDIA, DM PRO - raczej nie?, nawet na stronie vw, moja wygląda inaczej niż tam są pokazane...A nie chciałbym pobrać zainstalować czego nieodpowiedniego i stracić nawet te stare mapy:/

2. chciałbym uruchomić mirror link /kopie lustrzaną telefonu, ale nie mam nawet ikonki (trzeba usługę w salonie wykupić?)

3. da się na tym moim systemie uruchomić bajkę / film dzieciakom? mam w schowku 2 czytniki sd, CD  (DVD?), USB przy biegach i USB w podłokietniku

Z góry dzięki wielkie za podpowiedzi!

DSC_0390.JPG

DSC_0394.JPG

DSC_0395.JPG

Edytowane przez Mkaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover Media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - jak wyżej - Discover Media

Ad. 2 - app connect - jeśli nie działa, to trzeba odblokować (ASO VW lub np. Eldar z forum) - z tym że to koszt około 1200 zł

Ad. 3 - nie odtwarza filmów i nie można tego odblokować.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, saper_wroc napisał:

Ad. 1 - jak wyżej - Discover Media

Ad. 2 - app connect - jeśli nie działa, to trzeba odblokować (ASO VW lub np. Eldar z forum) - z tym że to koszt około 1200 zł

Ad. 3 - nie odtwarza filmów i nie można tego odblokować.

 

 

 

 

1. Discovery media

2. Odblokować się da w aso ok. 1200 zł za kod aktywacyjny +250 zł za usługę na serwisie  , w DE odblokujesz za 200€ z usługą, można też poza aso ...

 

Dodatkowo mirrorlink nie będzie działać podczas jazdy , żeby zaczoł działać podczas jazdy ,trzeba odblokować poza aso VIM (video in motion), ew. sam możesz jak masz vag can pro lub obd11

 

Android auto nie polecam można tylko uruchomić Google mapa,  .

Jak masz telefon obsługujący mirrorlink to możesz bajki wrzucić do pamięci telefonu i następnie przesyłać obraz i dźwięk na radio w aucie , lub uruchomić you tube z bajkami

Lista kompatybilnich telefonów tu 

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/de/de/index/mobiltelefonie/mobiltelefon-kompatibilitaet#/?car=18376ef1-3489-4eeb-8dd0-2779594187ea&phone=ae0ec73c-513e-494e-a0a3-af530756e5f9

Na chwilę obecna jest możliwość podłączenia niektórych telefonów które wg vw nie są kompatybilne np. Samsung s8+, poniżej foto

IMG-20190615-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Marek3 właśnie wyjął mi pomysł z głowy:), że jednak da się coś oglądać poprzez mirror i z komórki movie,

A czemu moje Discovery nie ma wejść na karty po bokach, a w schowku?

Pewnie jeszcze chwilę, i będzie można zrobić to taniej...Polaki potrafią;)

 

Pobrałem mapkę ze strony Vw ponad 13GB - wrzucam kartę i potem reszta sama się zrobi..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie jak tą mapę wrzucić żeby było dobrze? Pobralem 13,66gb mapę do DM, wkładam kartę sd do kompa i mam zrobić kopiuj wklej? Czy jak? Nie chcę utracić tej starej w razie czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalić stary katalog MAPS z karty od VW i rozpakować plik 7z na kartę  - powinno tam utworzyć nowy folder MAPS i powinno działać normalnie po włożeniu karty do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 22:01, Mkaczmarek napisał:

Nie chcę utracić tej starej w razie czego...

musisz ją usunąć z karty bo inaczej ci się nowa nie zmieści. Możesz sobie z karty skopiować cały katalog maps na kompa, następnie usunąć ten katalog z karty i dopiero wrzucić nowe, rozpakowane mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię dam znać jak poszło.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,tak informacyjnie, nawigacja po aktualizacji wg mnie spisuje się naprawdę dobrze.Kilka dróg, które wcześniej nie istniały,teraz są. Urlop z mapą i test zdany na 5:).Takie są moje odczucia.

Mam jeden inny mini problem,ale  nie wiem czy jest sens pisać nowy wątek...Jak cos (sz.p. moderatorze poprawię)- chodzi o te ruchome elementy/"kubko-trzymacze" w otworach na kubki,powpadały jakimś cudem do środka pod konsole centralna:/) a najlepsze,że nawet tam nigdy kubka nie wkładałem...ja nie bardzo chce się brać za rozbieranie i podziabanie tunelu środkowego:/.Na auto mam jeszcze niby gwarancję.Jest szansa na naprawę tego w serwisie?Taka pierdoła,ale wkurza:/ 

Pozdrawiam i może ktoś coś podpowie.

DSC_9436.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, kubkow tez tam nie wkladalem i juz chyba 2 znikly w otchlani(to chyba jest tylko jakos wpinane w ta gumke i tyle, mocniejszy nacisk i wypada). Serwis pewnie powie ze twoja wina i nie zrobia tego. Nie wiem w ogole jak mozna taki bubel zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chociaż mnie pocieszyłes:) że nie jestem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zostawilem bo nie chce mi sie tunelu rozbierac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda od spodu. 

D76D5A52-4565-40CE-AB68-1952748967CF.jpeg

30958314-E3A6-414E-87BA-8C4BB17ADCF5.jpeg

19362F9E-DB24-40A9-8A2F-063D238AEC55.jpeg

B9757A75-96CE-477E-AA1E-6747B36CAFE0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałes osobiście czy zdjęcia poglądowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży u mnie na strychu taki ..., okazało się że niepotrzebnie kupowałem. A że tam wczoraj zajrzałem, to cyknąłem fotki.

Jak zdejmiesz boczek tunelu przy nogach pasażera to powinieneś do tego dotrzeć. Niestety wymiana tej gumki to demontaż całego tunelu, bo sam cup holder jak widzisz jest przykręcony.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gumka wam pekla?? Bo ja mam cale a sam plastik sobie gdzies uciekl, tak jakby jakos obrocil sie i wysunall z tej gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście "gumka nie pękła";),ale

1 wpadł gdzieś w środek,2 jeszcze się jakoś trzyma,ale już lata i pewnie zaraz też wpadnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze jak sie go znajdzie to sie na gumke nalozy? Co nie zmienia faktu ze z takim g nie mialem chyba nigdy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest perfekcyjna ekonomicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności