Skocz do zawartości
WojtasTDI

Podrabiany Motul ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ostatnio widziałem sporo wpisów na Facebooku , czy zakupiony olej Motul jest Ori .

Jedni piszą że to najczęściej podrabiany olej , drudzy że zmieniła się szata graficzna i dlatego banki i naklejki są inne ... 

Sam już nie wiem co myśleć , sam kupuje Motula od paru ładnych lat i zawsze biorę od znajomego w sklepie ... 

Po ostatnich wpisach na Facebooku wyszło na to że według tego co piszą , sam zakupiłem olej który "chyba" jest podróba ...

 

Jak to jest u was ? Jak rozpoznać tak na prawdę Fake od Ori ? 

Wstawiam fotki oleju który zakupiłem w środę ...

IMG_20190623_090731.jpg

IMG_20190623_090744.jpg

IMG_20190623_090803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie motul, ale test kubka moze Ci pomoze ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj jak śmiesznie wygląda w tym fryzie i bez brody :D 

 

Co do Motula to napisz na http://www.oil-club.pl/ i niech sprzedawcy porównają go ze swoją wiedzą i asortymentem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który markowy olej w Polsce nie jest podrabiany? Ciekawostką dla mnie są oleje,które są sprzedawane jako oleje z zachodu. Ciekawe jest to,że na zachodzie są dużo droższe niż w Polsce. Cena bez promocji np takiego oleju jak Castrol Edge 5w30 to ok 70 euro za 5 litrów,LM TopTec 4200 to 69 euro,Motul o jakim piszesz to 80-99 euro,Mobil,Shell,Valvoline,Agip to też cena około 70 euro za 5 litrów. Więc jak to jest z tymi olejami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt dokładnie nie wie ale trzeba kupować z pewnego źródła i tyle - ze sprawdzonych sklepów, które są świadome podrób i nie chcą tracić renomy ani wchodzić w to szambo lub prosto od dystrybutora. 

Część firm zabezpiecza oleje kodami, które sprawdzisz na stronie producenta. W tej chwili pamiętam, że Ravenol tak robi.

 

Co do cen to coś Ci się pomyliło albo są to ceny dopasowane do "możliwości" rynku.  Nie ma powodu dla którego, olej miałby kosztować 70 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn  co mi się pomyliło? Takie ceny widuję niemal codziennie bo mieszkam w Niemczech. Są to normalne ceny oleju w dużych sieciach zajmujących się sprzedażą części i usługami motoryzacyjnymi. Co do dopasowania do rynku to paliwa są praktycznie w tej samej cenie. Więc gdybam, że może z tymi olejami na wschód jest podobnie jak np z proszkami do prania. Podam Ci przykład oryginalnego oleju oleju VW. W zwykłym sklepie kosztuje 75 euro za 5 litrów,w sklepie internetowym (VW) kosztuje 42 euro. Niby to samo ale ten za 75 euro ma napisy po Niemiecku, Angielsku,Francusku i jakimś tam jeszcze. Ten za 42 euro ma napisy takie same jak ten kupowany w Polsce czyli są tam jakieś języki i Polski. Dlaczego cena jest prawie 2 razy niższa? Nie mam pojęcia ale tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na oryginał. Tak jak pisałem na fb - szata graficzna podlega regularnym zmianom. Odchodzą i dochodzą normy na opakowaniach. Najlepiej wysyłka do motula choć chyba pisałeś że Cię zignorowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności