Skocz do zawartości
Kingpin

Jakie zawieszenie - Sportline vs Standard, a może Eibach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Szykuje mi się w pasku wymiana amortyzatorów i tak mi przyszło do głowy, że może wymienię sobię zawiechę na wersję sportline. Auto mam na zawieszeniu standardowym.Jest jak kanapa, jeździ się komfortowo, wygląda jak wóz drabiniasty, stoi wysoko jak koza. Z tego co wyczytałem w sieci różnica ponoć jest tylko w sprężynach i amortyzatorach. Czy ktoś mógłby zweryfikować moje info, czy może wachacze, tuleje są inne? Pytałem w serwisie i nikt nie jest mi w stanie wskazać żadnych różnic, tylko i wyłącznie po numerze vin. Może posiada ktoś z Was paska b7 1.8 tsi dsg w sedanie w wersji sportline i użyczy mi swojego numeru vin ewentualnie poda numery sprężyn i amortyzatorów. Będę bardzo wdzięczny. Myślałem też żeby wrzucić zestaw eibach b12 pro kit, ale nie wiem czy czasami auto nie pójdzie zbyt nisko na glebę i będzie się prowadzić jak taczka bez komfortu. No i ciekawe jak z trwałością i jakością takiego zestawu. Proszę o wszelkie informację i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem w B6 na standardowych amorach i sprężynach OEM sportline. One obniżają zawieszenie -15mm i uwierz mi czuć różnicę w prowadzeniu na plus. Oczywiście jest troszkę twardziej ale nie jest wcale twardo a różnica w prowadzeniu naprawdę na duży plus. Do tego miałem standardowe amortyzatory i resztę zawiechy w oryginale (standard) i nic się nie działo. Ponoć są troszkę krótsze łączniki stabilizatora (ponoć) ale ja nic nie zmieniałem. Musisz tylko dobrać sprężyny (wg kropek) jak chcesz kupić używki lub wg numeru sprężyn jak chcesz nowe do budy i silnika (ciężar), żeby równo stał przód i tył zawieszenia. Przy Eibachach (-30mm) już jest chyba troszkę twardo, jeszcze jak 18" felgi założysz. To tylko moje przypuszczenie, bo na Eibachach nie jeździłem ale skoro na sportlinach czuć troszkę różnicę to na Eibachcach będzie na pewno bardziej odczuwalna twardość.

P.S. teraz do B7 też wrzucę sprężyny sportline i felgi 18" (już nawet kupiłem tylko czasu brak).

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności