Skocz do zawartości
przemo861

Dziwny dźwięk po zdjęciu nogi z gazu 2.0 TSI KLIPS WASTEGATE.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i nie mogę znaleźć rozwiązania na mój problem wiec proszę was o pomoc 

Posiadam VW Passat CC 2.0 TSI 2009r i od jakiegoś czasu słyszę dziwny dźwięk zawsze gdy ściągam nogę z gazu znalazłem na YT filmik który dokładnie przedstawia ten dźwięk mechanicy rozkładają ręce jeden mówi że dwumas drugi że tłumik się posypał i sam już nie wiem komu wieżyc może we się już kiedyś z tym spotkaliście?? 

www.youtube.com/watch?v=E4Hti3Jbx8k

Edytowane przez przemo861

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przebieg jaki jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie słychać jakby cos wchodziło w rezonans ,sprawdź czy jakaś blacha nie dotyka lub jakiś inny element nie jest luźny. Najlepiej sprawdzić to z drugą osobą ,otwórz maskę jeden niech gazuje a drugi niech słucha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od rzeczy najbardziej oczywistych:

- kompresor klimatyzacji (w B6 i B7 padają łożyska i terkocze - u mnie robione już dwa razy na 300 tys. km)
- napinacz paska,
- rolka prowadząca,
- pompa wody.

Jeśli wykluczysz wszystko powyższe - bierz się za sprawdzanie czy a) wszystko, co ma być przykręcone do silnika - jest przykręcone, b) wałki rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sianko23 byłeś bardzo blisko i Dziękuje wszystkim za podpowiedzi wczoraj siedziałem z 3 godz i chyba znalazłem okazuje się że brakuje takiego małego klipsa którego VW nie zainstalował który nazywa dokładnie KLIPS WASTEGATE i zakłada się go na drucie otwierającym turbinę gdy go nie ma wtedy przy luzach pojawia się dźwięk podobny od grzechotki grzechotnika i jego brak może z czasem wyrobić większe luzy ale już we wnętrzu turbiny i wtedy pojawia się większy problem i tak tylko piszę gdy by ktoś jeszcze miał taki problem w piątek dostanę ten klips i zamontuję jak pomoże to napisze jak by kogoś to interesowało jak nie to można zamknąć temat Dziękuje .

cc.jpg

Ten filmik też może się przydać posiadaczom VW z turbodoładowanym silnikiem www.youtube.com/watch?v=Cl4AuMc8zfg .

Edytowane przez przemo861

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miałem ten sam dźwięk.

Okazało się, że uszkodzone łożyska w turbinie lub coś podobnego (o ile dobrze pamiętam - nie znam się nie wiadomo jak na samochodach).

Po wymianie turbiny problem już się nie pojawia.

Auto: VW Passat 2.0 TSI DSG, 2012 rocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam podobny problem od około roku, od przebiegu ok 80 tys. Przy opadaniu obrotów taki dźwięk, jak przerzutki shimano na rowerze jak się nie pedałuje. 

Diagnozowali to w zaufanym serwisie i  stetoskopem szukali źródła i powiedzieli, że dźwięk z okolic turbiny i pewnie coś się lekko poluzowało, ale turbina trzyma parametry, więc nie ma co jej regenerować ani rozbierać.

Strasznie mnie to jednak denerwuje jak jadę z otwartym oknem (takto nie słychać).

@przemo861 Da radę samemu zdiagnozować bez większego rozbierania czy ten klips jest czy nie? Daj znać czy zamontowanie pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie zamontowanie klipsa trochę pomogło ale niestety zrobione było to za późno luzy które powstały są już tak duże ze polepszyło się tylko o jakieś 50% w dodatku te luzy uszkodziły mi turbin i musiała iść do regeneracji i teraz po regeneracji plus klips sprawia ze jest wszystko ok i dzięki klipsowi takie luzy już nie powstaną 

ja sam sprawdziłem czy mam ten klips wjechałem na kanał zlokalizowałem turbinę kola odpalił auto dodał gazu  a ja świeciłem lampą i w mgnieniu oka zlokalizowałem miejsce gdzie ma być ten klips jedyne co nie było fajne to montaż tego ustrojstwa bo było bardzo ciasno i trzeba było się nagimnastykować ale dałem rade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś wpadało w rezonans koło 2000-2200 jak schodził z obrotów... Co to było? patrząc od przodu auta po lewej stronie na kielichu są przewody wystarczyło włożyć pomiędzy nie kawałek gąbki i jak ręką odjął... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Ostatnio zauważyłem terkotanie po puszczeniu gazu w zakresie obrotów 2500-1500. Dźwięk jest dobrze słyszalny przy otwartych oknach. Doczytałem, że jest to wina luźnej dźwigni zaworu wastegate na turbinie. Rozwiązaniem jest klips o numerach 06j 145 220a. Na dniach będę zamawiał(Allegro 65 zł, aliexpress 29 zł).

Mam tylko jedno pytanie, czy ma to wpływ na żywotność turbiny? Przebieg samochodu to 260 tys i nie wiem jak długo poprzedni właściciel z tym jeździł.

Moge tak jezdzic czy jak najszybciej to zrobić.

Drugie pytanie przy okazji jak sprawdzić stan turbiny, luzy itp? Dodam, że przy przyspieszaniu w zakresie 2000-3000 słyszę jej świst.

Edytowane przez Mirekx2p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten klips wastegate, poprosiłem mechanika o założenie go. Terkotanie ustało na kilka dni, później wróciło. Ostatnio sprawdzałem błędy i wywaliło mi błąd turbiny związany z gruszką. Możliwe, że ten klips coś uszkodził i czemu terkotanie wróciło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności