Skocz do zawartości
WiktorCC

Discovery Media aktualizacja bez oryginalnej karty SD z mapami

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2019 o 20:24, dalus2 napisał:

Witam mam ten sam problem ,kupiłem Passata b8 rok 2015 , nie mam oryginalnej karty do nawigacji , proszę o pomoc jak wgrać na nową kartę SD , pojawia się tylko komunikat brak nośnika

Można to zrobić bez problemu:
Potrzebna taka karta:
https://allegro.pl/oferta/karta-sd-sdhc-samsung-evo-32gb-uhs-1-zmienny-cid-7060329603

CID: 0941504d49425354021346fc0a00f601

Całą resztę pod linixem
Działa - sprawdzone w moim Pasku 2015 rok (mam kartę oryginał ale byłem ciekawy czy działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozkminiałem co z tym fantem zrobić. Tak jak pisze mbieg musisz mieć kartę która umożliwia zmianę CID (+ trochę umiejętności).... nie każda karta to umożliwia. Do tego na portalach aukcyjnych zdarzają się podróbki. Wcześniej takie karty robił samsung potem przestał. W sumie to wielka niewiadoma czy trafisz w dobrą kartę. Ja kupiłem używaną oryginalną kartę z bardzo starą mapą (znalazłem za 80 PLN). Ze stron VW ściągnąłem świeżą mapę i wgrałem na kartę (CTRL + C - CTRL + V). Wszystko śmiga malinowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę kupić jakąkolwiek oryginalną kartę SD VW, nawet z mapami V6 byle pojemność się zgadzała i ją wyczyścić i wgrać nowe mapy V12 dla DM? Czy to musi być karta SD jakaś nowsza? Widziałem na OLX dość tanie karty VW tyle, że starsze.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do DM - kup org karte , na 100% zadziała z EU ...z USA nie wiem 

ludzie je sprzedają bo do DP nie jest potrzebna, a mapa dla DP jest na nich sprzedawana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem oryginalnej karty ale przez 5 lat aktualizacje masz darmo . Sciągasz ze strony vw-polska ponad 25 GB .Wykrywa że karta jest nie oryginalna i pyta czy mimo to kontynuować.Tylko ja mam nawigację na dysku w aucie i karta jest niepotrzebna po aktualizacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zibi1961 ty masz Discovery Pro. Tam karta oryginalna nie jest potrzebna do aktualizacji. W Discovery Media jest wymagana. Ewentualnie taka ze zmiennym CID jak pisał @mbieg i pewna znajomość linuxa by "przygotować" sobie kartę tak by udawała oryginalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna taka karta:
https://allegro.pl/oferta/karta-sd-sdhc-samsung-evo-32gb-uhs-1-zmienny-cid-7060329603

CID: 0941504d49425354021346fc0a00f601

Całą resztę pod linixem
Działa - sprawdzone w moim Pasku 2015 rok (mam kartę oryginał ale byłem ciekawy czy działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DM potrzebuje karty z numerem CID akceptowanym przez VW. Można kupić kartę która daje możliwość zmiany numeru CID (ele nie jest to łatwe) na taki z puli VW albo można kupić starą oryginalną używkę VW (z tej samej serii kart) i nagrać na niej nową mapę ze strony VW.

Można także wyłączyć sprawdzanie numeru karty przez DM na stałe. Znam kogoś kto to ogarnia w W-we.

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też mam auto z 2015 roku. Mam oryginalną kartę SD. Zaktualizowałem ją do najnowszych map i teraz mam komunikat: „Włóż nośnik z aktualnymi danymi nawigacyjnymi„. Wiecie jaka może być tego przyczyna? Gdzieś wyczytałem że darmowe aktualizacje VW udostępnia na 5 lat. Może właśnie minęło to 5 lat i teraz trzeba zapłacić?

Drugie pytanie: czy dane w nawigacji powiązane są jakoś z rozpoznawaniem znaków? Mam wrażenie, że teraz znacznie częściej mam informację, że tymczasowo rozpoznawanie znaków jest ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Ja wgrywając mapy poprzez zwykłe kopiowanie folderu "maps" na kartę też miałem ten problem.

Użyłem jakiejś apki/funkcji (Download Manager) z ich strony do pobrania i poszło.

Być może to kwestia żle dobranych map albo uszkodzonego pliku z mapami nie wiem do końca bo ten manager aktualizacyjny pobrał dobre mapy.

Być może ma też znaczenie archwizer użyty do wypakowania tych map. W/g instrukcji ma to być 7-zip.

 

Ad2 . Tak rozpoznawanie znaków w dużej mierze opiera się na mapie nawigacyjnej.

Skoro jej nie czyta to wyświetla tą informację.

 

 

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj prawidłowy link do mapy:
https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-AS_1520_V13.7z

Pobrać
Rozpakować
Usunąć wszystko z oryginalnej karty SD VW

Skopiować rozpakowany katalog maps:
Bez-nazwy-1.jpg.2604351cd5618cc39c32ff767c9e2047.jpg

U mnie ten sposób zawsze działa (passat 2015, navi: DM)

Po aktualizacji:


akk.thumb.jpg.cd4bc55f2ed1057bd4f7504738b94100.jpg

Edytowane przez mbieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinienem sformatować kartę SD czy absolutnie jest to zły pomysł, bo przestanie działać z nawigacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta SD ma uniklany numer (CID) zapisany fabrycznie.

Discovery Media sprawdza CID każdej karty SD z mapami podczas uruchamiania i jeśli ten numer jest z puli którą DM ma zapisaną jako akceptowalną to wczyta dane. 

Zmiana numeru CID jest trudna bo wymaga narzędzi i przede wszystkim kart SD to umożliwiających a większość kart SD tego nie umożliwia (poza specjalnymi kartami dosyć trudno już dostępnymi).

Łatwiej podjechać do speca który wyłączy sprawdzanie CID w samym DM i można wtedy używać dowolnej karty SD.

 

Co do samego pytania to zapewne obawiasz się że karta po formacie przestanie być akceptowalna ale spoko bo formatowanie nie ingeruje w numer CID karty.

W/g mnie można formatować (FAT32).

 

Ja mam wyłączone sprawdzanie CID karty i mogę używać dowolnych kart SD.

Tak z ciekawości to pobrałem właśnie nową wersję map (1520 - ECS AS 20/21) i po rozpakowaniu RAR-em ręcznie wrzuciłem na zwykłą kartę i .... działa :)

Wprawdzie mam DM 2017 ale mapy do pobrania są te same.

 

Edytowane przez pzi1967
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można formatować, to nie ma znaczenia. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem taką wiadomość dot aktualizacji map, w której dosyć mocno zaznaczyli, aby nie formatować katy SD.

Cytat

Szanowny Panie,
W pierwszej kolejności należy sprawdzić wersję map w samochodzie. Aktualizacje dla tego systemu nawigacji pobrać może Pan ze strony webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/html.
Tam po wybraniu Pana modelu samochodu i wersji rocznikowej uzyska Pan możliwość ściągnięcia na komputer najświeższych aktualizacji. Należy bezpośrednio ściągnąć spakowany plik z aktualizacjami (niebieski przycisk "Herunterladen"), który znajduje się nieco niżej na stronie.

Następnie proszę włożyć kartę SD, która była w gnieździe Pana samochodu, do czytnika w komputerze i usunąć pliki z folderu "Maps"
Pod żadnym pozorem nie można formatować oryginalnej karty SD Volkswagen, ponieważ spowoduje to usunięcie plików ukrytych na karcie.

Ściągnięty spakowany plik należy rozpakować bezpośrednio na kartę SD do folderu "Maps".
Zanim rozpakuje Pan pliki na kartę, uprzejmie zachęcam do skopiowania znajdujących się na niej obecnie plików na komputer w celu pozostawienia kopii zapasowej oraz sprawdzenie, czy przełącznik znajdujący się na karcie znajduje się w pozycji zapisu.

Po rozpakowaniu plików na kartę, proszę włożyć kartę SD do gniazda SD1 w samochodzie, włączyć zapłon i zaakceptować aktualizację.
Z poważaniem,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, czyli jednak nie formatować...

A czy Wy widzicie jakieś ukryte pliki na swojej karcie? U mnie wygląda, że nie ma żadnych

Edytowane przez miszel1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma tam żadnych ukrytych plików (sposób zabezpieczenia opisałem wyżej).

Tak samo to prawda jak i to że nie można formatować albo że tylko gniazdo SD1 obsługuje mapy.

Może różnie bywa w różnych rocznikach ale u mnie obydwa gniazda obsługują mapy a także wielokrotnie formatowałem kartę i oryginalną i obcą.

Skoro serwis informował tak to może tak kiedyś było albo tylko tak myśleli że było. Tam też nie same Einsteiny pracują i potrafią głupstwa doradzać.

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trzeba nic placic mozna samemu ogarnac, a jakby co mam link do goscia od ktorego kiedys bralem karte ze specyficznym CIDem do Renaulta od tego goscia i byl mega pomocny i tani... ? PIsze tutaj ze 16-stka ale wystarczy napisac do niego i 32-jka tez sie znajdzie

 

https://allegro.pl/oferta/karta-pamieci-16gb-zmienny-cid-10222758931

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gorzej  - DM w aucie z 2017r. - oryginalna karta w slocie, skopiowałem starą mapę (w razie W), usunąłem z karty, wgrywam nową a tu zonk - 512 mb brakuje - i co z tym zrobić? macie jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności