Skocz do zawartości
WiktorCC

Discovery Media aktualizacja bez oryginalnej karty SD z mapami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Walcze od kilku dni i nie mogę sobie poradzić z nawigacją Discovery Media w mojej B8. Otóż nie dawno ją kupiłem i w czytniku w schowku nie ma żadnej karty w związku z czym po włączeniu nawi mam komunikat "Włóż nośnik z aktualnymi danymi nawigacyjnymi." ,  Pobrałem mapy DM Gen2 rejon 3 (polska) przez Discovery Care i nagrałem na sformatowaną w NTFS kartę SD Sandisk 64 GB, próbowałem również karty 8GB niestety bez rezultatu. Pobranie map z innych źródeł również nic nie daje. Czy jest jakiś sposób aby zaktualizować Discovery Media bez oryginalnej karty SD od volkswagena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć oryginalną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może klon karty by załatwił sprawę ? Jakby ktoś mógł zrobić klon swojej karty i gdzieś udostępnić byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da bo kazda karta ma swoj oryginalny, jednokrotnie generowany numer(jest partia kart, w ktorej mozesz przypisac ten nr) i wgrywajac czyjas kopie karty na swoja karte bedzie niezgodnosc tego numeru i karta bedzie widziana jako kopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo czy innym olx jest pełno takich kart na sprzedaż, niektóre nowe a niektóre używane. Myślę że nawigacja musiałaby mieć ciągły dostęp do neta aby wiedzieć czy numer jest prawidłowy czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Musi być oryginalna karta żeby działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta musi byc ORG i od wersji EU 

nie wazne czy 8GB czy 16.... łobie podejdo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WiktorCC napisał:

na alledrogo czy innym olx jest pełno takich kart na sprzedaż, niektóre nowe a niektóre używane. Myślę że nawigacja musiałaby mieć ciągły dostęp do neta aby wiedzieć czy numer jest prawidłowy czy też nie.

Nie musi:) Inaczej zabezpieczenia w renault i innych autach juz dawno by polegly a trzymaja sie wciaz mocno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udaj się do salonu i zapytaj o duplikat. Czytałem, że jest możliwość uzyskania duplikatu w przypadku uszkodzenia oryginalnej karty. Nie wiem czy wymagają wtedy pudełka z kartą, czy sprawdzają po VINie. Nie wiem też jak podejdą do twojego problemu gdy nie masz w ogóle karty. Ale póki nie zapytasz to się nie dowiesz.

BTW nieoryginalna karta może być używa w Discovery Pro. Do Discovery Media musi być oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do centrali VW, oddzwonili i powiedzieli że nie mogą w mojej sprawie pomóc bezpośrednio i wyślą informację do najbliższego salonu aby się ze mną skontaktowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w VW nie pomogli. Wgrali mapy ze swoich serwerów ale nie zadziałało. Stwierdzili że mogą jedynie dać 10% rabatu na zakup nowej karty. Może ktoś jednak poświęci chwilkę i zrobi klona karty dla mojego i nie tylko świętego spokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest wałkowany od kilku lat, jeśli masz DM musisz mieć oryginalną kartę. Wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, WiktorCC napisał:

Stwierdzili że mogą jedynie dać 10% rabatu na zakup nowej karty

myślałem że duplikat jest za darmo. Z ciekawości ile po rabacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

497-10%=447 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić bez problemu:
Potrzebna taka karta:
https://allegro.pl/oferta/karta-sd-sdhc-samsung-evo-32gb-uhs-1-zmienny-cid-7060329603

CID: 0941504d49425354021346fc0a00f601

Całą resztę pod linixem
Działa - sprawdzone w moim Pasku 2015 rok (mam kartę oryginał ale byłem ciekawy czy działa)

Więc nie pisać że musi być karta oryginalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mała podpinka.

Gdzieś znalazłem wpis że po aktualizacji map ( chyba instrukcja obsługi) i ponownym zapakowaniu SD do gniazda samochód musi być kilka godzin włączony żeby przegrało mapy do nawigacji?? Nie korzysta bezpośrednio z SD? Ile trwa to przegrywanie map do samochodu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nic nie musisz czekać.  Wkładasz kartę i śmiga.
Nawigacje w naszych VW są 2 rodzaje. Z kartą i bez karty.
Jeśli masz w schowku kartę z mapami to musi tam zostać (inaczej nawigacja nie będzie działać) i działa od razu po włożeniu karty SD do slotu.
Drugi rodzaj nawigacji to wersja Pro. Tam należy mapę wgrać z DOWOLNEJ karty SD (samo włożenie karty nie rozpocznie aktualizacji, trzeba włączyć ją w menu nawigacji).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oks

Dzięki za odpowiedź. To teraz zaryzykuje po dwóch latach i zaktualizuje navi w DM. Co prawda jest mega po zbuju. Pewnie wersja PRO również. Ciekawe jak VW chce wykonać autonomizację jazdy po nawigacji i mapach w najbliższych swoich modelach? Jeżeli ma to tak działać jak obecne nawigacje on-line to ja wysiadam. Jeszcze raz dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem ,kupiłem Passata b8 rok 2015 , nie mam oryginalnej karty do nawigacji , proszę o pomoc jak wgrać na nową kartę SD , pojawia się tylko komunikat brak nośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2019 o 21:50, Bartku napisał:

Oks

Dzięki za odpowiedź. To teraz zaryzykuje po dwóch latach i zaktualizuje navi w DM. Co prawda jest mega po zbuju. Pewnie wersja PRO również. Ciekawe jak VW chce wykonać autonomizację jazdy po nawigacji i mapach w najbliższych swoich modelach? Jeżeli ma to tak działać jak obecne nawigacje on-line to ja wysiadam. Jeszcze raz dzięki za info.

Witam proszę o pomoc mam ten sam problem nie mam żadnej karty SD , w Passacie , czy udało się to zrobić tym sposobem co kolega opisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności