Skocz do zawartości
niemak

Nie odpala raz na jakis czas przy start/stop i ogolnie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Moj passek raz na jakis czas nie odpala przy wlaczonej funkcji start/stop np. po automatycznym wylaczeniu silnika kiedy stoje na swiatlach. Krotko zakreci, ale silnik  nie odpala. Przy kolejnych probach, drugiej albo trzeciej, kiedy wciskam guzik start, silnik juz odpala.

Ostatnio czasem tez nie chce zapalic kiedy po prostu mam zamiar gdzies pojechac. Wtedy tez zazwyczaj w ciagu 3 prob w koncu odpali.

Samochod w miare swiezy 75 tys. przebiegu, realnego, be ze mna od nowego.

Co to moze byc? Sprawdzilem sobie czyms takim jak. VAG Vscan i ani w silniku ani elektryce nie wyskakuja zadne bledy.

 

Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może akumulator słaby? Niski przebieg wiec może mało jeżdżony? Sprawdzałeś napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chyba dobry kierunek. Podlaczyle Vscana jeszcze raz. I w sekcji akumulator znalazlem takie info:

voltage: 12,16v

current -7,70A

battery state of charge 65%

battery aging 76%

capacity 30Ah

 

Akumulator trup?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, niemak napisał:

capacity 30Ah

Przy start-stop powinna być bateria AGM 70Ah / 760A. Jak Twój pokazuje 30Ah pojemności to o ponad połowę mniej, niż powinno. Ale dziwna sprawa, bo start-stop nie wyłączy silnika, jeśli napięcie akumulatora będzie za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał dwumase. Mi tez nie odpalał znaczy kręcił ale łapał i gasł. Duży luz na kole. Po wymianie dwumasy odpala za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Ale z tym " odpala, gasnie" dzieje się czasem raz na 2mc a czasem 3 razy w mc. Dwumasa wymieniona 80tys temu. Tylko aku mam tylko 670A i zastanawiam się czy to może być przyczyną,  po prostu jest za mały?

 

Dziś pojechałem i wymieniłem akumulator,  okazało się że z 720A pozostało nie całe 400. Czy pomogło dam znać za jakiś czas ale już widzę że start/stop aktywuje się o wiele częściej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Stocki24 - ciekawi mnie finał twojej historii.

Po wymianie Aku. Wszytko działa?

Czy przy tym starym  silnik przy tradycyjnym załączaniu zapalał normalnie czy "jęczał"?

Dopytuje bo mój 1.6 tdi to rebus i szukam powiązań.

Przebieg 180 000km

Kupiłem w grudniu 2019.

Jeszcze nigdy start stop nie zadziałał. Tylko przekreślona ikona na desce.

Raz się wyłączył na swiatlach ale po ponownym przyciśnięciu pedału sprzęgła zapalił tylko kontrolki i nic więcej.... Brak próby odpalenia. Trzeba było go kluczykiem ruszyć.

Poza tym czasami mi jeszcze przy normalnym odpalaniu z niewiadomych przyczyn zaczyna nastawiać ten zegarek ze wskazówkami na środku. 

A trzy razy od połowy grudnia 2019 miał wielki problem zapłonem. Krecil ale nie palił. Dopiero może po 3 razie załapał.

Nie wiem za co się brać. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu wymiany akumulatora nie zdarzyło się by nie odpalił i start/stop zaczął bardzo często się uruchamiać co przy starym aku było rzadkością. A co do odpalania przy starym akumulatorze to było tak że zakręcił niby normalnie i tak jak by już chciał pracować i wtedy gasł. ( podejrzewam że ten aku na wykończeniu nie dawał mu takiego kopa jak trzeba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności