Skocz do zawartości
matikupiec

Sprężarka nie startuje po 1.5 roku przerwy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z climatronikiem. Klima nie była sprawna przez około półtora roku, była masa błędów w climatroniku, głównie rozchodziło się o silniczki klap, zmieniłem prawie we wszystkich potencjometry, błędy zniknęły, wszystko wróciło do normy. Do wymiany miałem również czujnik ciśnienia (ten przy lampie) zmieniłem go i o dziwo klima od razu wystartowała. Wentylatory zaczęły się kręcić, sprężarka to samo, było ją słychać i czuć w aucie na postoju (delikatne wibracje). Gaz był sprawdzany i jest, szczelność również jest. Panelem włączałem i wyłączałem klimę parę razy w celu upewnienia się czy wszystko jest okej, i było... Do czasu zgaszenia auta i ponownego odpalenia. Po tym zabiegu klimatyzacja wcale nie chłodzi, sprężarka jak i wiatraki nie startują, a co najlepsze na climatroniku i w vcds błędów brak. Sprężarka podaje 10.4 bara na postoju. Bezpieczniki również w porządku. Od góry sprężarki mam kostkę z dwoma kablami, brązowy i zielono brązowy, sprawdzałem i nie ma tam żadnego napięcia (wiadomo, brązowy masa) patrzyłem tylko tamten drugi. Co mogę jeszcze sprawdzić? Bo mam już tego dość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia tam miernikiem nie sprawdzisz - tylko oscyloskop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Wiesz może w jaki sposób mógłbym podłączyć sprężarkę na krótko żeby sprawdzić czy nie jest padnięta? Ma kostkę na dwa piny, gdzieś czytałem, że jak poda się jej (+) to można spalić coś tam. Dzisiaj sprawdziłem wentylatory, mały na krótko działa, dużego nie udało mi się sprawdzić bo nie wiem jak podać kable na kostkę, a widziałem, że też są tam jakieś sterujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podać plus można na wtyczkę kompresora ale tylko na zasadzie "dotknięcia". Podanie plusa na stałe doprowadzi do spalenia cewki.

Tym jednak sprawdzisz jedynie czy: a) zaworek pracuje (będzie cykał), b) jeśli ktoś na odpalonym VCDS będzie oglądał ciśnienie czynnika będzie widział podniesienie ciśnienia ale aby to było widoczne musiałbyś klikać tak z częstotliwością chociaż kilku Hz ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Czyli na odpalonym silniku nie ma szansy jakoś jej podłączyć tak, żeby zaczęła pracować na dłuższą chwilę? I tam na pewno idzie jakiś +? Bo jeden kabelek idzie stała masa (brązowy) a drugi jest czarno-zielony bodajże. Kiedyś właśnie niby czytałem, to jest to sterowane masą niby, jak w końcu z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie sygnałem PWM. Masa to masa, drugi przewód to sygnał prostokątny o zmiennym wypełnieniu. To, że amplituda jest 12V jeszcze nic nie oznacza. Na odpalonym silniku klikaj przewodem podpiętym do 12V w styk w kompresorze - powinno zadziałać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, pójdę zaraz spróbować. Czyli mam podawać mu 12v na ten zielono czarny kabelek tak? Mam jeszcze pytanie, nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji, nawet w książce. Mianowicie czy w B6 jest gdzieś przekaźnik klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo nie jest potrzebny. Przekaźniki były w Passacie B4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w mojej a4 . Wszystko sprawne gaz jest brak błędów lecz wiatkak się nie włączał bo sprężarka nie robiła ciśnienia. Wymontowałem ją rozebrałem na cześci pierwsze i była zatarta tyle że sprzęgła zrywnego nie zniszczyło. Myślałem że to zawór w sprężarce lecz po podaniu napięcia cykał lecz nic więcej się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności