Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz na tylnej stronie puszki  bezpiecznikami - czesto monterzy chowaja moduł tak aby mieć możliwość szybkiego dostępu do przycisku serwisowego po zdjeciu bocznej zaślepki deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem z z drzwiami pasażera w moim Passacie b5 przed lift 1998 1.9tdi sedan. 
Pare dni temu zablokowaly mi sie drzwi w passacie i nie moglem ich otworzyc pomimo otworzenia z pilota wszystkich innych. Probowalem klamka wewnetrzna i zewnetrzna i nic (kluczykiem nie moge bo mam zepsuty zaek i kluczyk sie obraca). 
Dzisiaj sie za to zabralem (na szczescie nie mialem przykreconego boczka wiec musialem tylko zdemontowac ta blache) zacząłem od opuszczenia szyby do polowy i jej zdemontowania i wtedy cos mnie naszlo zeby sprobowac otworzyc i odziwo otworzylem drzwi normalnie zewnetrzna klamka, ale ze juz mialem nowy zamek(centralny) to go wymienilem na nowy(zamiennik), zalozylem blache szybe zobaczylem czy dziala i wszystko pieknie dzialalo drzwi sie otwieraly z kazdej strony zamykaly sie z pilota i td, zabralem sie wiec za zakladanie boczka (tapicerki) zalozylem wszystko i zamknąłem drzwi. Po chwili chcialem je otworzyc i niestety znow sie zablokowaly (probowalem obiema klamkami, pare razy otwieralem i zamykalem samochod z pilota i nic to nie dalo), po wcisnieciu "bolca" i pociagnieciu wewnetrznej klamki bolec normalnie idze do gory, jak zamykam i otwieram pilotem bolec chodzi normalnie gora dol. Najdziwniejsze jest to ze zanim założyłem sam boczek ( tapicerke) i mialem goła blache to wszystko dzialalo. Pomocy bo juz nie mam pomyslu co to moze byc i jak teraz zdemontowac to bo tym razem tapicerka jest juz założona ;/

Dodatkowo dodam ze stary zamek ciągnął prąd na postoju, okolo 0,3. Nowy juz nie ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Reanimowałem wkładke zamka i wszystko zakończyło sie sukcesem ale problem w tym, że gdy przekręce kluczyk to zamykają się tylko drzwi kierowcy a pozostałe nie, gdy zamykam z pilota to jest ok. Gdzie szukać przyczyny ? Dodam tylko, że nie wiem czy wcześniej to działało bo już kupiłem samochód z uszkodzoną wkładką...

Edytowane przez Lechotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu/zamknięciu drzwi kierowcy z kluczyka zamykają/otwierają się tylko te drzwi. 

Centralny z pilota ci działa  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lechbedford napisał:

Po otwarciu/zamknięciu drzwi kierowcy z kluczyka zamykają/otwierają się tylko te drzwi.

Jesteś pewien? W moim ś.p. B5 3B zamykało i otwierało wszystkie drzwi kluczykiem. Wiem dobrze, bo mi padł pilot i z trzy miesiące tak jeździłem. Na początku faktycznie centralny nie reagował na kluczyk, ale winne były mikrostyki w zamku i wymianie zamka - wszystko wróciło do normy. Ale w drzwiach pasażera zawsze działało otwieranie/zamykanie z kluczyka wszystkich drzwi + szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lechotek napisał:

Gdzie szukać przyczyny

W kasecie zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorry panowie , Mi  odkąd mam passka otwierają się tylko drzwi kierowcy z kluczyka. Nie wiem , może poprzedni właściciel poprzestawiał cos w module komfortu.

Od 11 lat otwieram drzwi tylko pilotem ale jestem pewien że od początku z kluczyka otwierały się tylko drzwi kierowcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem zamykam z klucza jak zostawiam uchylone okna i dach bo po pilocie domknie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Problem polega na tym że na widocznych zdjęciach są kabelki od centralnego zamka bodajże po spięciu ich działa zamek centralny ale nie działają elektryczne szyby, jak je porozlaczam to działają elektryczne szyby ale już nie działa centralny zamek. Czytałem że podobno coś z modułem komfortu, oczywiście go wymieniłem i nadal to samo się dzieję. Bezpieczniki też posprawdzalem i jest ok. Macie jakieś pomysły? Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem bic. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

IMG_20190625_202540.jpg

IMG_20190625_200315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono :)

Pacjent to VW Passat B5 1996r, zielone podświetlenie.
Mam taki problem z centralnym zamkiem że z kluczyka zamyka mi tylko drzwi kierowcy, czasem coś załapie i zamyka wszystkie.
Sęk w tym, że kiedy w środku bawie się otwórz/zamknij ze sterownika szyb to tak:
Po odpięciu i podpięciu sterownika i klikaniem bez przerwy otwórz/zamknij wszystko dziala jak nalezy.
Po parosekundowej przerwie sygnał(?) zanika i otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy.
Jak wszystko działa, bo nieraz ma takie odpały to każda lampeczka się zapala.
Błędy w module jakie wyświetla to sterowniki drzwi, ale jeśli by były uszkodzone to nigdy by nie działał centralny.
Z chęcią bym zmienił moduł komfortu na nowszy, silniczek szyby kierowcy oraz sterownik szyb także bym zmienił na nowszy ale nie za bardzo wiem co gdzie ciągnąć :)
I teraz gdzie jest problem?
w sterowniku szyb: 3b4959793
czy gdzie?
Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2019 o 21:04, cielix91 napisał:

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Problem polega na tym że na widocznych zdjęciach są kabelki od centralnego zamka bodajże po spięciu ich działa zamek centralny ale nie działają elektryczne szyby, jak je porozlaczam to działają elektryczne szyby ale już nie działa centralny zamek. Czytałem że podobno coś z modułem komfortu, oczywiście go wymieniłem i nadal to samo się dzieję. Bezpieczniki też posprawdzalem i jest ok. Macie jakieś pomysły? Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem bic. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

IMG_20190625_202540.jpg

IMG_20190625_200315.jpg

Mam nadzieję że teraz ktoś odpiszę.

Otóż problem częściowo się rozwiązał kable są ok, niestety musiałem podpiąć się pod kable odpowiedzialne za oświetlenie kabiny i wszystko działa, jednakże problem polega na tym że jest w tym momencie duży pobór prądu, dlatego kiedy gaszę auto jestem zmuszony wyjmować bezpiecznik. Nie jest to komfortowe. Czy ma ktoś jakiś pomysł na te elektryczne szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, w moim aucie Passat B5 99r nie działa zamykanie wszystkich drzwi  przekręcając  kluczyk w prawą stronę. Otwieranie działa normalnie. Jest to wersja bez pilota. Otwieranie jak i zamykanie guzikami  z panelu na drzwiach kierowcy działa poprawnie, zamek od strony kierowcy wymieniony na nowy, daje sygnał na sterownik ten  z silnikiem podnoszenia szyb, dalej idzie po can  do BSI (moduł wymieniany, na obu tak samo. Dodam jeszcze, że z prawej strony  w drzwiach pasażera również nie działa zamykanie wszystkich zamków jednocześnie... Wszystkie wiązki posprawdzane,  przelutowane...

Czy po stronie kierowcy ten moduł w drzwiach  odpowiada za obie strony? Czy każda z osobna? 

Trochę już mi ręce opadają, a nie mam oscyloskopu aby sprawdzić co się dzieje na Can'ie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dwa razy przekręcisz otwieranie,otwiera ci resztę drzwi?Może masz zakodowany moduł komfortu na selektywne otwieranie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie, otwieranie kompletnie nie działa dla wszystkich drzwi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomocy. 

Wymieniłem baterie w kluczyku i coś się stało z centralnym zamkem. Było ok. Pojechałem wróciłem zamknąłem drzwi a wieczorem nie mogę otworzyć - ani z pilota ani z zamka w drzwiach, trzyma mocna niech się otworzyć. 

Co zrobić. Pomóżcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z drzwiami pasażera - szukałem w internecie, ale zazwyczaj komuś nie działa albo klamka wewnętrzna albo zewnętrzna.

U mnie przestała działać jednocześnie klamka wewnętrzna i zewnętrzna. Przy zamykaniu samochodu z kluczyka przycisk ryglujący wchodzi w dół, przy otwieraniu w górę. Przy ciągnięciu za klamkę wewnętrzną czuć opór i słychać jakby coś się ruszało (jak w innych drzwiach). Drzwi te można też otworzyć z kluczyka (tzn. otworzyć samochód kluczykiem przekręcając zamek w tych drzwiach, ale same drzwi nadal się nie otwierają).

Wcześniej sporadycznie był taki sam problem, ale wystarczyło pociągnąć za klamkę wewnętrzną i klamką zewnętrzną dało się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem dotyczący centralnego zamka. Mianowicie zamykanie i otwieranie z pilota działa tylko z bardzo bliska, muszę trzymać kluczyk przy przedniej szybie lub szybie kierowy przy słupku. Ogólnie wszystkie zamki działają, tylko problem z odległością. Czy to wina tylko antenki czy może pilot jakoś stracił moc? Dodam, że mam tylko jeden kluczyk z pilotem więc nie mam jak sprawdzić innego. Może jest jakaś metoda na ponowne kodowanie kluczyka (kiedyś tak robiłem w Primerze) lub jakieś wyciągnięcie antenki, proszę o info gdzie ona się znajduje dokładnie.

 

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata B5 po lifcie 2003r. i mam  problem z centralnym zamkiem Auto stoi I jest wszystko okey, jest otwarty .. Ale zbliża się wieczór i sam się zamyka. I nie ważne czy drzwi są otwarte czy zamknięte, kluczyk w stacyjce i też się zamyka. Odpalony tez się zamyka a nawet czasem w trakcie jazdy tez się zamyka. Kable przy drzwiach sprawdzone, od strony kierowcy ten panel co jest w podłodze  tez suszony i wymieniany na nowy nawet.  Szukam i szukam i nie wiem już co może być. 5 mechaników  sprawdzało naprawiało i dalej problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błedy w vcds'ie? Może przełącznik w drzwiach kierowcy co jest od szyb i drzwi świruje? A jak się zamyka to mruga kierunkami czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności