Skocz do zawartości
rakud29

obniżanie się lusterka w czasie cofania

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jak mogę to uruchomić żeby lusterko się  obniżało podczas cofania 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w komputer ustawienia lusterek, obniżanie podczas cofania i na drzwiach w odpowiedniej pozycji ustawiasz pokrętło, bynajmniej tak u mnie to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic takiego w komputerze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, let_me_b3 napisał:

a masz lusterko z pamięcią?

Dokładnie. Musi być lusterko z pamięcią (ma więcej przewodów, niż zwykłe). Inaczej się nie da tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy mam Ale jak się nie da to raczej nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozbierania drzwi to wyciągnij szklo lusterka i zobacz ile przewodów dochodzi do sterowania położeniem lustra. Jak 3 to pamięci brak.

A tak na szybko to wydaje mi się że jak nie masz foteli z pamięcią to i luster z pamięcią raczej nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, let_me_b3 napisał:

A tak na szybko to wydaje mi się że jak nie masz foteli z pamięcią to i luster z pamięcią raczej nie masz

Luster pewnie nie ma, ale nie musi mieć foteli z pamięcią do tego. Można było dokupić to opuszczające się lusterko jako opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik wiem że nie musi mieć pamięci fotela aby lustro się opuszczało..... Sam tak mam( miałem bo od tygodnia mam pamięć fotela).

Po prostu  chodziło mi że jak jest nie w temacie i nie wie czy ma lustra z pamięcia to żeby napisał czy ma fotele z pamięcią, bo skoro sam luster nie zakładał to przed nim raczej też nikt tego nie zrobił bo były działało i było by zakodowane( przez poprzedniego właściciela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, let_me_b3 napisał:

nie wie czy ma lustra z pamięcia to żeby napisał czy ma fotele z pamięcią

Tutaj nie jestem pewny, bo dawno temu zgłębiałem ten temat, ale coś mi się kołacze, że w B6 z fotelami z pamięcią - lusterko nie opuszcza się automagicznie. Musi być lusterko z pamięcią. Fotele z pamięcią zapamiętują ustawienia obu szkieł według preferencji kierowcy, ale nie opuszczają prawego przy cofaniu. Popraw mnie jeśli się mylę, bo jak mówiłem - dawno temu ten temat zgłębiałem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o to że jak masz fotel z pamięcią to masz też lusterko z opuszczaniem bo tak to składali w pakiecie a nie że fotel odpowiada za jego opuszczanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dreyfus napisał:

jak masz fotel z pamięcią to masz też lusterko z opuszczaniem bo tak to składali w pakiecie a nie że fotel odpowiada za jego opuszczanie... 

Oj, zapewniam Cię, że nie :) jeździ sporo Passatów z pamięcią foteli i bez opuszczanego lusterka (fabrycznie). Jako "całość" to chyba weszło dopiero w 2009 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być vv ma i miał dziwnie połączenia wyposażenia, mój z 2010 i ma to i to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dreyfus napisał:

Może być vv ma i miał dziwnie połączenia wyposażenia

Zapewniam Cię, że nie tylko VW/VAG tak ma. Kupowałem hyundaia i30 w salonie. Nie mogłem wziąć klimatronika bez wzięcia przednich halogenów. Dlaczego? Nawet dealer tego nie wiedział :D Aaa i druga opcja: autoalarm bez czujników dozoru wnętrza? Jasne. Ale pod warunkiem, że wszystkie 4 szyby elektryczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mają to w pakietach jak widzisz w vv znajdziesz różne dziwne połączenia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dreyfus napisał:

Bo mają to w pakietach jak widzisz w vv znajdziesz różne dziwne połączenia

Tak jest :) Co nie znaczy, że my musimy się tego trzymać dodając wyposażenie później ;)

A wracając do tematu - @rakud29 sprawdź czy masz lusterko z pamięcią. Jak nie - trzeba takie kupić i będzie git (jeśli moduły w drzwiach to obsłużą) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Albercik napisał:

Fotele z pamięcią zapamiętują ustawienia obu szkieł według preferencji kierowcy, ale nie opuszczają prawego przy cofaniu. Popraw mnie jeśli się mylę, bo jak mówiłem - dawno temu ten temat zgłębiałem :) 

Zgadza się. Ustawienia szkieł są zapamiętywane a żeby było opuszczanie prawego to trzeba je tak jakby aktywować.

Pokrętło na R, wrzucamy wsteczny, regulacja lusterka i już jest zapamietane

Jak przekroczy się 15km/h lub przełącznik lusterek na inny tryb jak r to się przestawiają do pozycji z jazdy na wprost.

Aktywne opuszczanie jest tylko jak przełącznik lusterek na r

 

Pisząc opuszczanie chodzi o inną regulację kąta pochylenia szkła, równie dobrze może być to podnoszenie lub odchylenie szkła lustra.

3 godziny temu, Dreyfus napisał:

Raczej chodziło o to że jak masz fotel z pamięcią to masz też lusterko z opuszczaniem bo tak to składali w pakiecie a nie że fotel odpowiada za jego opuszczanie... 

O to mi chodziło właśnie bo przy kodowaniu Vcds jest  adnotacją że do opuszczania musi być pamięć fotela do któregoś roku- 2009 chyba ( choć naprawdę nie musi)

Dlatego zakładałem że lustra i fotele z pamięcią były w komplecie  montowane przez VW

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje lustra sa bez pamieci wiec wystarczy kupic tylko  lustro czy cos wiecej trzeba wymieniac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy Twoje sterowniki drzwi to obsłużą.

Daj tu autoscan z drzwi.

Do tego - pamięć siedzi w obudowie lustra (razem z silniczkami), a nie w szkle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności