Skocz do zawartości
jarkenss

Przedni zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałeś czy to kolizja z własnej winy, czy też masz jakiegoś sprawcę. Występują znaczące różnice w sposobie likwidacji szkód. Ten zderzak i dokładka kwalifikują się do wymiany (podejrzewam także konieczność wymiany wzmocnień zderzaka oraz reflektora /może mieć ułamane zaczepy/). Szkoda likwidowana z OC sprawcy powinna zostać oszacowana na nie mniej niż 4 tys (nie licząc reflektora). Naprawa własnej szkody z zastosowaniem części z odzysku, to koszt około 1 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolizja z mojej winy.

Reflektor już kupiony. Pytanie tylko, czy można gdzieś dostać taki zderzak? Znalazłem pod kolor lecz bez "elementów" do spryskiwaczy porostu trzeba szukać aż się trafi, czy można gdzieś zamówić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukać szukać i jeszcze raz szukać, jak masz czas to na różnych szrotach poszukaj może akurat trafi się taki sam jak Twój,

tak samo na necie możesz przekopać dużo stron typu allegro i szukać ludzi którzy rozbierają auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych zderzaków jest generalnie mało i sprzedawcy niestety życza sobie za nie. W kolor i w dobrym stanie znalezienie graniczy z cudem. Zderzak do lakierownia to wydatek 450-550zl. Sam niedawno przerabiałem temat przy okazji montażu lamp xenon i spryskiwaczy, za zderzak w bardzo dobrym stanie z zaślepkami dałem 550zl plus lakierowanie u znajomego lakiernika za 250zl plus lakier 70zl. Tak więc cały zderzak prawie 900zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, indyczes napisał:

Tych zderzaków jest generalnie mało i sprzedawcy niestety życza sobie za nie. W kolor i w dobrym stanie znalezienie graniczy z cudem. Zderzak do lakierownia to wydatek 450-550zl. Sam niedawno przerabiałem temat przy okazji montażu lamp xenon i spryskiwaczy, za zderzak w bardzo dobrym stanie z zaślepkami dałem 550zl plus lakierowanie u znajomego lakiernika za 250zl plus lakier 70zl. Tak więc cały zderzak prawie 900zl.

po malowaniu jest widoczna jakaś różnica pomiedzy zderzakiem a resztą , wiadomo samochód swoje lata ma i ten lakier nie jest juz taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma żadnej różnicy, byłem autem w mieszalni lakierów i dobrali odpowiedni lakier. Oczywiście pozostają jeszcze umiejętności lakiernika, mój chociaż nie ma kabiny to robi robotę extra. Mój lakier to LC9X-czrny perłowy.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz dobry i sprawdzony lakiernik to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem wyjąć dzisiaj lampy do regeneracji i niestety mam mały problem z odkręceniem plastiku na którym trzyma się zderzak i grill. Pokonały mnie obracające się dwie nitonakrętki z najgorszym dostępem (swoją drogą to poroniony pomysł żeby je dawać na plastik). Znalazłem fotkę, zaznaczam o które mi chodzi

 pas.jpg.42e2ad1a891ebf1b67e9bdef71d1f386.jpg

Pytanko jak się do tego zabrać ? Zawsze mam takie szczęście, dwie najgorsze, praktycznie nie ma jak tego chwycić od strony gwintu, bo siedzą w dużym wgłębieniu, przepiłować gwint też  odpada (brak dojścia), rozwiercać obracającą się śrubę, prędzej plastik stopie. Jakieś propozycje ?

Edytowane przez Michał P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kluczem udarowym lub chociaż wkretarką zrywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrywać, jak to ustrojstwo się obraca. Próbowałem dzisiaj wkrętarką, wiertarką z koncówka z torxem - nic. Łamać plastik i brzeszczotem odciąć kołnierz nitonakrętki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2019 o 18:57, Michał P. napisał:

Jak zrywać, jak to ustrojstwo się obraca. Próbowałem dzisiaj wkrętarką, wiertarką z koncówka z torxem - nic. Łamać plastik i brzeszczotem odciąć kołnierz nitonakrętki ?

Czasami pomaga klucz udarowy, beznadziejne przypadki to jedynie drastyczne metody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie odciąłem śruby. Gdy lampy były jeszcze na swoim miejscu po wykręceniu pompek spryskiwaczy możliwe było dojście do miejsca połączenia obu plastików. Takim oto małym brzeszczotem włosowym. Także

IMG_20190614_185015.thumb.jpg.b88567b80f06e3d80b78459636a9d5d4.jpg

Po całym zabiegu stwierdzam, że śruby + podkladki to jedyne słuszne rozwiązanie. Klucz da się włożyć od strony silnika, więc ponowne odkręcenie nie powinno stanowić problemu, a na pewno mniejszy niż przy zastosowaniu nitonakrętek. Lampy wylądowały u mnie na łóżku. 

 

A jeszcze takie pytanko - wie ktoś może gdzie mogę kupić (w sensie sklep) zestaw naprawczy uchwytów ? Na OLX jedynie znalazłem jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata B5  99 rocznik czy założę do niego przedni zderzak i reflektory od B5 fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, raf97 napisał:

Witam mam passata B5  99 rocznik czy założę do niego przedni zderzak i reflektory od B5 fl?

No pewnie    jak wymienisz błotniki , maske silnika i kto wie co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności