Jump to content
Michał P.

Mocowanie zderzaka przód, nitonkrętki

Recommended Posts

Cześć

Chciałem wyjąć dzisiaj lampy do regeneracji i niestety mam mały problem z odkręceniem plastiku na którym trzyma się zderzak i grill. Pokonały mnie obracające się dwie nitonakrętki z najgorszym dostępem (swoją drogą to poroniony pomysł żeby je dawać na plastik). Znalazłem fotkę, zaznaczam o które mi chodzi

pas.jpg.42e2ad1a891ebf1b67e9bdef71d1f386.jpg

Pytanko jak się do tego zabrać ? Zawsze mam takie szczęście, dwie najgorsze, praktycznie nie ma jak tego chwycić od strony gwintu, bo siedzą w dużym wgłębieniu, przepiłować gwint też  odpada (brak dojścia), rozwiercać obracającą się śrubę, prędzej plastik stopie. Jakieś propozycje ?

Edited by Michał P.

Spróbuj kluczem udarowym lub chociaż wkretarką zrywać. 

Jak zrywać, jak to ustrojstwo się obraca. Próbowałem dzisiaj wkrętarką, wiertarką z koncówka z torxem - nic. Łamać plastik i brzeszczotem odciąć kołnierz nitonakrętki ?

Dnia 12.06.2019 o 18:57, Michał P. napisał:

Jak zrywać, jak to ustrojstwo się obraca. Próbowałem dzisiaj wkrętarką, wiertarką z koncówka z torxem - nic. Łamać plastik i brzeszczotem odciąć kołnierz nitonakrętki ?

Czasami pomaga klucz udarowy, beznadziejne przypadki to jedynie drastyczne metody

Ostatecznie odciąłem śruby. Gdy lampy były jeszcze na swoim miejscu po wykręceniu pompek spryskiwaczy możliwe było dojście do miejsca połączenia obu plastików. Takim oto małym brzeszczotem włosowym. Także

IMG_20190614_185015.thumb.jpg.b88567b80f06e3d80b78459636a9d5d4.jpg

Po całym zabiegu stwierdzam, że śruby + podkladki to jedyne słuszne rozwiązanie. Klucz da się włożyć od strony silnika, więc ponowne odkręcenie nie powinno stanowić problemu, a na pewno mniejszy niż przy zastosowaniu nitonakrętek. Lampy wylądowały u mnie na łóżku. 

A jeszcze takie pytanko - wie ktoś może gdzie mogę kupić (w sensie sklep) zestaw naprawczy uchwytów ? Na OLX jedynie znalazłem jeden.