Jump to content
Sign in to follow this  
sokot

lefrektory przednie

Recommended Posts

Witam,

Mam zaśniedziałe reflektory przednie. Polerowałem je 2 lata temu i znowu niestety naszły tym żółtym nalotem. Doszedłem do wniosku że czas wymienić na nowe i tu mam pare pytań do ekspertów z tego forum.
W warsztacie powiedziano mi że prawdopodobnie mam reflektory soczewkowe (Pan nie spojrzał na samochód bo dopytywałem się w biurze). Koszt takich reflektorów to około 500 zł za jeden.
Oczywiście to bardzo drogo więc się wstrzymałem. Na allegro troche poszperałem i lampy takie jak mam (wizualnie takie same) kosztują nawet poniżej 250 zł za sztuke. Zapewne zamienniki ale jednak to o wiele taniej.
Nic jednak nie pisze czy to są z soczewkami czy bez (wyglądają że mają tam soczewkę i wyglądają jak moje zamontowane).

Załączam link do lamp które wyglądają identycznie jak moje i mam pytanie czy to są reflektory z soczewką ?

https://allegro.pl/oferta/2-szt-depo-reflektory-lampy-vw-passat-b5-fl-lift-7220407342?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe&gclid=CM2IgMvN3uICFcoaGAodM7YCUA

Czym to się różni (te z soczewką i te bez) - czy one wyglądają jakoś inaczej?
Które warto kupić ? Zamienniki czy oryginał ? Samochód raczej nie jest jakoś odpicowany - ot potrzebny do wożenia rodziny,  zakupów itd. Nie muszę mieć "wodotrysków"
Czy jeśli w moim są lampy z soczewką (pomimo że wyglądają identycznie jak te tańsze) to mogę kupić bez ?

Ogólnie potrzebuje informacji na temat lamp z soczewką i bez w passacie B5 rocznik 2001 po lifcie.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin

Cześć, wszystkie lampy w B5 po lifcie są soczewkowe, lub na xenonach. Soczewkowe należą do tych tańszych. Dla przykładu jak wyglądają xenonki: https://allegro.pl/oferta/lampa-xenon-prawa-lewa-vw-passat-b5-fl-8143678040 

Niestety, ale tak się z tymi lampami dzieje. Rozumiem że masz oryginalne lampy i do polerowania także je oddawałeś, a to oznacza że sam za dużo przy aucie nie robisz. Więc proponuję - zakupić papier ścierny wodny (po 1 szt) 1500/1800, 2000 i 2500. Ten pośredni możesz darować.

Do tego pastę do polerowania lamp np: K2 (jest w supermarketach) i najlepiej od kogoś pożyczyć wkrętarko/wiertarkę akumulatorową i samemu to wyczyścić. Acha - do tego potrzebujesz jakąś końcówkę do polerowania (taki grzybek z włosiem).

Koszty: Pasta 15 zł, papier po 2 zł arkusz. Do tego ta końcówka do polerowania i  30 /40 minut pracy i masz pięknie zrobione.

Nie bój się, nic nie zepsujesz. Napisałem że sprzęt akumulatorowy bo ma w miarę małe obroty i nie przegrzejesz szkła (plastiku), przy wiertarce trzeba uważać.

Do tego dobre żarówki.

Z drugiej strony - jeśli lamy są oryginale, a nosisz się z zamiarem kupna, to lepiej oddać je do regeneracji - koszty podobne jak za zamienniki, a masz lamy zrobione jak nówki.

Edited by Jarvip

Dziękuję bardzo za odpowiedź. I mam jeszcze dwa pytania.

Na czym polega ta regeneracja ?

Ten link który wkleiłem to są zamienniki z soczewkami ??
Bo nic nie pisze o tym na aukcjach a wyglądają identycznie jak moje.

Pozdrawiam serdecznie.

Godzinę temu, sokot napisał:

Mam zaśniedziałe reflektory przednie. Polerowałem je 2 lata temu i znowu niestety naszły tym żółtym nalotem.

Zżółkły bo po polerce nie zabezpieczyłeś ich przed UV, słońcem i brudem.  

Możesz je spolerować jeszcze raz i oddać do lakiernika aby zabezpieczył je warstwą klaru lub kupić specjalne preparaty do zabezpieczania lamp po polerce przed czynnikami zewnętrznymi. Nie zżółkną jak będą dobrze zabezpieczone. 

Aaa no właśnie. Bo to mnie trochę intrygowało, że tak szybko są znów w tak fatalnym stanie. Ta myśl właśnie pchała mnie w kierunku zakupu nowych.
Robiłem to w warsztacie więc pewnie oni tego nie zabezpieczyli :( Ale może jeśli da się to zrobić tak aby starczyło na dłużej niż 2 lata to zmienia postać rzeczy :)

Dzięki za sugestie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy