Skocz do zawartości
Whiro

Zacinają się przyciski multifunkcja b7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś miał problem z przycinającymi się guzikami na kierownicy? Sterowanie od radia u mnie działa kulawo. Pogłaśniania i w prawo trzeba mocno naciskać i nie czuć kliku. W dół i lewo wszystko ok. Czy ktoś miał ten problem i wie czy da się to naprawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać, umyć w spirytusie i sprawdzić czy pomogło. 

Może ktoś zalał jakąś klejącą colą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Rozebrać, umyć w spirytusie i sprawdzić czy pomogło. 

Może ktoś zalał jakąś klejącą colą? 

Bardziej wygląda jakby to coś mechanicznie. Jak jest problem to muszę naciskać przyciski na twardo i na siłę. Nie ma wtedy skoku i kliknięcia, niekiedy ponaciskam w różnych miejscach np vol + , a wtedy coś strzeli i klik się pojawia i działa już ok. Czy ten plastik z guzikami można wytargać bez wyciągania poduszki i całego modułu? Szukałem po necie, ale tam pokazują wymianę całego modułu ale nie jak go rozebrać i dobrać się do switch y. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć poduszkę żeby dało się odkręcić wkręty trzymające moduły z przyciskami. Dopiero wtedy możesz myśleć o wyciągnięcie tych guzików. 

IMG_20190610_135555.thumb.jpg.a98eddeab5f5cc16081d1766c7c10df5.jpg

Na zdjęciu masz wkręt zaznaczony na zielono, i strzałki w jaki sposób zwalnia się zaczepy trzymające poduszkę.

To drugie robi się od strony licznika, krótkim płaskim śrubokrętem, ustawiając kierownicę raz w lewo i prawo o 90 stopni. 

Przed odłączaniem poduszki należy zdjąć klemę (-) akumulatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Musisz wyciągnąć poduszkę żeby dało się odkręcić wkręty trzymające moduły z przyciskami. Dopiero wtedy możesz myśleć o wyciągnięcie tych guzików. 

IMG_20190610_135555.thumb.jpg.a98eddeab5f5cc16081d1766c7c10df5.jpg

Na zdjęciu masz wkręt zaznaczony na zielono, i strzałki w jaki sposób zwalnia się zaczepy trzymające poduszkę.

To drugie robi się od strony licznika, krótkim płaskim śrubokrętem, ustawiając kierownicę raz w lewo i prawo o 90 stopni. 

Przed odłączaniem poduszki należy zdjąć klemę (-) akumulatora. 

To znalazłem w necie. Nie znalazłem jak dobrać się do rozebrania samego modułu przycisków. Myślałem że może idzie je wytargać bez odkręcania modułu z kierownicy i może są włożone na moduł na jakiś zatrzaskach. Ale to chyba płonne nadzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągniesz i odwrócisz te moduły to znajdziesz tam wkręty. 

VW-Bus-T5-Multi-Function-Buttons-Cable-3C8-_57.thumb.jpg.56d90fa454b8cde332f387ffd53f5a4f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic mi innego nie pozostaje tylko w wolną chwilę to wytargać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i jeszcze słabo ogarniam. Ale dlatego że, wiele razy korzystałem z doświadczenia kolegów, którzy opisywali jak usunąć jakiś problem, chciałbym pomóc w tym temacie. Miałem takie same objawy. Niestety nic nie znalazłem w sieci. A ten problem z przyciskami multifunkcji może przytrafić się wielu właścicielom VW. 

Przyczyną zacinania, utwardzania się klawiszy są małe, odłamane kawałki zgrzewów. Klawisz ma dwa elementy zgrzane że sobą. Zgrzew puszcza a jego kawałki blokują klawisz.

Aby to naprawić trzeba rozebrać multifunkcję, usunąć kawałki i ewentualnie podkleić w miejscu odłamanych zgrzewów. 

Mam kilka fotek z mojej zabawy.

Jeżeli faktycznie nikt do tej pory tego nie opisał, to może spróbuję zrobić jakąś instrukcję. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcinsąć klawisz po przeciwnej stronie od zablokowanej i psiknąć sprężonym powietrzem pod klawisz w miejscu blokady. Nie usunie tych odłamków zgrzewów, ale je przesunie i to wystarczy. Odradzam samodzielne rozkręcanie kierownicy i wyjmowanie poduszki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ninil49536 napisał:

Odradzam samodzielne rozkręcanie kierownicy i wyjmowanie poduszki.

Masz przykre doświadczenia? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności