Skocz do zawartości
sin

benzyna 2.0 TSI OIL PRESSURE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,  kupiłem passata CC  z 2008 roku po remoncie silnika z Danii , mam nawet fakturę z Duńskiego autoryzowanego warsztatu volkswagena z wyszczególnieniem wymienionych elementów ,są to tłoki, panewki , rozrząd uszczelki itp.

Samochód nie bierze w ogóle oleju silnik to CAWB 2.0 TSI, a więc ten awaryjny, niemniej jednak po wymianie tych elementów wszystko jest ok.

Niestety pojawił się jeden mankament, a mianowicie pojawiająca się kontrolka OIL PRESSURE,  ktora co prawda rzadko, ale jednak się pojawia, szczególnie jeśli pogonie auto na autostradzie i później jadę w korku na niskich obrotach , ale tak jak wspomniałem nie dzieje się to za każdym razem tylko sporadycznie , ostatnio zrobiłem dłuższą trasę ok 100 km i wszystko było ok ,  Wiem ze problem z ciśnieniem może dotyczyć pompy olejowej ,  znalazłem również ze były montowane wadliwe pompy tylko nie moge sie doszukac czy w tym modelu mogla być taka wadliwa pompa montowana, czy dotyczy to tylko TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tracić ciśnienie w momencie sporego rozgrzania się oleju....

numer pompy oleju zmienił się w tym silniku dopiero w połowie 2016 roku także wadliwa to nie była...

nowy numer pompy 06J115105AG

stary numer 06J115105AB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia jaki olej, kiedy zmieniany i ile jest w nim benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze możesz sprawdzić VCDSem czy są jakieś błędy

pewnie pompa do wymiany.... jaki jest przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, 

błędów nie ma sprawdzałem OBD ELEVEN , przebieg raczej oryginalny 198000 tys, w Dani maja rygorystyczne podejście , sprawdzałem w paru bazach.

Olej 0W40 Motul,  niedawno zmieniony ,poprzedni właściciel niestety serwisował na long life , ogólnie po zmianie oleju na motula trochę sie poprawiło ,ale problem nie został wyeliminowany.

Czyli pompa była bezawaryjna w tym modelu ,wiec może nastąpiło ogólne zużycie. ile benzyny w oleju tego nie wiem. jeśli miałbym wymieniać pompę to na ta nowsza 06J115105AG czy lepiej szukać używek , jaki to koszt może być i czy w ogóle warto? Jeszcze przyszło mi do głowy ze po remoncie silnika jakieś opiłki zatkały smok olejowy , ale nie wiem, czy jest to w ogóle możliwe , na tym kończą sie moje domysły, czy można jakoś to na 100 procent  zdiagnozowac.

Edytowane przez sin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaka zostaje to podłączyć manometr w miejsce czujnika cisnienia oleju i zobaczyc jakie cisnienie podaje pompa na zimnym jak i na goracym silniku... Jezeli wyjdzie że ciśnienie jest ok ,to najmniej kosztowną imprezą jest wymiana samego czujnika cisnienia i zobaczyłbym czy cos pomogło zanim bedziesz chcial wymieniać pompę? ja bym tak zrobil!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06H919081A nr czujnika jak cos i tylko oryginał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam identyczny problem w passacie b6 2.0 tsi olej filtry i dwa czujniki wymienione i dalej wyskakuje kontrolka. Rozwiązałeś problem ? Albo ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw manometr w miejsce czujnika i sprawdź jakie jest faktyczne ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 2.0 TSI/TFSI na pasku to zdarzają się w nich problemy podobne jak w 2.0 TDI-PD i pierwszych CR gdzie uszkadzał się napęd pompy oleju. Przynajmniej tak mi się kojarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności