Skocz do zawartości
michub5fl

PASSAT B7 CLIMATORNIC SZALEJE, RAZ DZIAŁA RAZ NIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mój post jest dość nietypowy, ciężko znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Posiadam passata z dwustrefową klimatyzacją automatyczną. Problem jest nietypowy, postaram się go dość dokładnie opisać.

Wyświetlacz klimatronika działa bez zarzutu, wszystkie tryby, sterowanie, nie załącza się tylko MAX AC. Wiatrak nie reaguje na regulacje obrotów. Połączenia kostek sprawdzone, bezpieczniki sprawdzone. Dodatkowo pod maską nie załączają się wentylatory, nie załącza się też pompa klimy, przewody są ciepłe. Klimę mogę włączać wyłączać nic nie pomaga.

Po przejechaniu kilku kilometrów nie zawsze ale klima się załącza, jest bardzo wydajna, chłodzi bardzo dobrze, wentylatory chodzą, przewody są zimne, generalnie jest ok. 

Czy to może być wina małej ilości czynnika? Na przewodzie patrząc na lewą stronę silnika stojąc nad nim przewód jest ubrudzony zielonym barwnikiem z klimy więc na pewno występuje nieszczelność, lecz jak klima się załączy chłodzi bardzo wydajnie. Wie ktoś czy VCDS sprawdzę ilość czynnika w moim układzie? Czy to wina regulatora pod schowkiem? może samej dmuchawy? Poproszę o jakieś nakierowanie na potencjalne rozwiązanie. Dodatkowo jeżeli ktoś zna lub sam prowadzi zaufany warsztat od klimy na terenie Warszawy poproszę o polecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, okazało się że zawiesza się dmuchawa, naprawiał ktoś? Poproszę o jakieś porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem tylko w B6. Udało Ci się to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, puknąłem ręką w dmuchawę pod schowkiem przed siedzeniem pasażera, zadziałało, obecnie auto stoi u elektromechanika jak da znać to napiszę co było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, u mnie znajomy mechanik stwierdził, że kończą się szczotki w dmuchawie i rezystor jest padnięty, założyłem rezystor z inną cyfrą na końcu używany ze szrotu, zadziałało na 2 dni, po 2 dniach padło całkowicie, założyłem kompletną uzywaną dmuchawę z odpowiednim rezystorem i hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności