Skocz do zawartości
GotuŚ

benzyna Passat B5 jak wilgotno ciężko odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przychodzę z problemem, a mianowicie ostatnimi czasy gdy np Pada deszcz mój Passat B5 1.8 strasznie ciężko odpala i jak odpali po chwili potrafi zgasnąć. W przypadku gdy nie zgaśnie silnik brzmi jakby chodził na 3 cylindry i trzęsie cała budą. (Ostatnio odpalił dopiero za 4 razem). Po przejechaniu kółka wokół osiedla problem ustaje i silnik zaczyna działać prawidłowo. Np jak rano ciężko odpala i potem zaczyna działać normalnie to przez jakiś czas nie ma problemu z odpaleniem dopiero po paru H przy opadach sytuacja się powtarza. Wymieniłem Cewkę z kablami ale problem nie ustał, świece wykluczyłem odrazu ponieważ niecały rok temu były wymieniane. Proszę o pomoc co może być przyczyną tego że gdy jest wilgotno(pada deszcz) ciężko silnik odpala, klepie jakby chodził na 3 cylindry i trzęsie całym samochodem i gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam aktualnie ten sam problem. Teraz jak były bardzo ciepłe temperatury jest lepiej, u Ciebie też?
Trochę w tym temacie szukałem i wypunktowałem sobie rzeczy które muszę sprawdzić/wymienić:

- czyszczenie przepustnicy / przepustnica (silnik krokowy)
- przepływomierz
- sonda lambda
- klapa sterująca powietrzem w kolektorze ssacym
- czujnik temperatury silnika

2 cewki zapłonowe miałem wymienione bo niby coś wyszło na komputerze, efekt powrócił po paru dniach. Być może warto było od razu wszystkie wymienić no ale to dość drogi zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana uszczelki od deklem bo olej się dostawal na swiecie i cewki z kablami narazie rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności