Skocz do zawartości
Majkel2017

Dwa błędy U112300 - Magistrala danych C100C01 - Przycisk elektrycznego hamulca postojowego

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano pojawiło mi się kika błędów:

C1U100C01 - Przycisk elektrycznego hamulca postojowego Elektryczna usterka statycznie

U112300 - Magistrala danych, odebrana wartość usterki Statycznie

U020900 - Sterownik położenia siedzenia / lusterka po str.przedn.pasaż. Brak komunikacji

U112600 - Niezdefiniowany sterownik Brak komunikacji

 

Gdzie zacząć szukać? W przycisku hamulca postojpowego? Praktycznie go nie dotykam i się uszkodził?

Auto samo "zaciąga ręczny"

Co może być przyczyną posypania się tylu błędów?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales akcje serwisowa na hamulec reczny? Zadzwon do aso i spytaj, bo moze ciebie tez dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień przycisk hamulca postojowego  albo wyczyść zestyki. jesli używasz przycisku zestyki jego same się czyszczą jeśli długo nie używasz to ulegają zabrudzeniu dlatego  ten błąd  się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrabia Michał 

Chyba masz rację ale częściowo.

Poruszałem przyciskiem od hamulca postojowego i teraz działa (zaciąga się sam np na postoju)

Błędy nadal się pojawiają ale mam nadzieję że to minie.

Będę badał temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie minie jeden błąd dotyczy lusterka U020900 sprawdź działanie lusterka sterownik nie może się połączyć z lusterkiem i dlatego wyrzuca takie błędy U112300.

Błędy z cechą początkową U informują nas o złym programowaniu lub nieprawidłowej pracy pomiędzy sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, miałeś 100% rację.

Przez miesiąc codziennie uzywałem przycisku hamulca postojowego. kilka razy dziennie. 

Błąd pojawiał się coraz rzadziej. Teraz nie występuje wcale. Naprawione :)

Czyli trzeba używać ... bo zanika ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności