Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Brakujący docinek lokalnej ulicy dodałem do map Here w październiku 2017 roku. Zmiana została zaakceptowana pod koniec listopada 2017. W mapie VW pojawiła się w listopadzie 2018 w wersji 175.

O ile nie chodzi o inwestycje o skali krajowej to czas pomiędzy wprowadzeniem zmian w bazie Here a pojawieniem się ich w samochodzie to ok 12 miesięcy. Bardzo słabo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sobie ostatnio aktualizację z końca roku. DP twierdzi że to mapy 2019, tymczasem nadal nie ma drogi i wiaduktu koło Galerii Serenada w Krakowie, którą to otwarto w marcu 2018 (a budowano od około połowy 2017). Nie ma co. Niezłe te aktualizacje. Takie nie za aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji akutalizacja map Discover Pro trwa około 4 godziny. Tak się składa, że się nie wybieram w żadną trasę, a system wyłącza mi zapłon po 15-20 minutach, oszczędzając akumulator. Proces aktualizacji niby można przerwać i po kolejnym włączeniu zapłonu będzie kontynuowany.

Zakładam, że podczas aktualizacji nawigacji się nie da używać, to się wydaje logiczne. Pytanie: czy pozostałe funkcje Infotainment działają czy jeszcze czegoś nie można używać?

 

Ile jest aktualizacji rocznie i kiedy mniej więcej się ukazują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy serwis VW przeprowadza aktualizacje map za free? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jest chyba raz w roku. Mimo to nawigacja ta to obraz nędzy i rozpaczy, bynajmniej jeśli chodzi o Polskę. Darmowym mapom Gogle na Androida nie dorasta do pięt. Jest to chyba najgorsza nawigacja jaką testowałem. Z drugiej strony jest darmowa, to czegóż tu wymagać za friko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowa? DM kosztuje 4600zł, a DP 8140zł. Aktualizacje (pomijając ich jakoś) też nie są do końca darmowe. Po prostu 5 lat jest w cenie, potem przyjdzie płacić.

Ja tam spoglądam z nadzieją w stronę Polestar 2 i następnych samochodów z Android Automotive (z tego co czytałem to Audi też planuje to wprowadzić). Mapy Googla w tej chwili nie mają sobie równych. Są inne mapy dość dobre, ale nadal mapy Googla są lepsze.

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DM tyle kasy? Szok nigdy bym nie dopłacił kupując nowe auto, ale nowego Passata za prawie 140 tys. bym też nie kupił. Wolę używkę za 45 tys. z przebiegiem 200 tys. po Niemcu. Po trzech latach sprzedam za 30-40 tys.i kupię se znowu trzy latka za max 50.

W niedzielę wybrałem się do Poznania do Ikei na zakupy i postanowiłem sprawdzić to badziewię zwane nawigacją DM po aktualizacji. Drogę znam, bo zawsze na goglach jeździłem i bez problemu. Jakież było moje zdziwienie jak w pewnym momencie znalazłem się na szczerym polu według DM. Droga wygląda na nową, ale na goglach już z dobre 2 lata nią jeździłem, a tu brak taki poważny. Na Polskę to szkoda nerwów z tą wydmuszką nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja jest 2 razy w roku , mozna sciagnac pliki na karte SD , ja mialem 64gb ,  i jak jechalem do miasta to po 50 min juz bylo zainstalowane  . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nowe aktualizacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja map pojawia się Wam po aktualizacji? DP rok 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019/2020 - co może sugerować, że to będzie jedyna aktualizacja w tym roku. Mam nadzieję, że się mylę i w październiku pojawi się kolejna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesienne mapy które były do niedawna dostępne również były oznaczone 2019/2020 więc jest nadzieja że pojawi się kolejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno były oznaczone 2019/2020? Wydaje mi się, że były oznaczone 2019. Z różnic to zauważyłem różnicę w gramatyce naszego języka: Mówi "jedź dalej 92 kilometrów" dawniej było kilometry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wersja Map to nie rok tylko np 169 albo 175. Teraz po aktualizacji jest chyba 177. Nie pamietam jaka była przed ostatnia aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna aktualizacja jest 177. Poprzednia 175.

O ile pamiętam, wiosenne aktualizacje są "dwuroczne", znaczy jak obecna 2019/2020, a jesienne "jednoroczne". Ostatnia była 2019, więc tej jesieni spodziewałbym się 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście jakieś nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2019 o 21:29, bol napisał:

Zauważyliście jakieś nowości?

Z dużych rzeczy, w Warszawie pojawiła się południowa obwodnica (S2). Planowany termin oddania to jesień 2020... Mam nadzieję, że jest w jakiś sposób zablokowana i droga nie jest wyznaczana po nieistniejącej jeszcze drodze. W poprzedniej mapie była już np. obwodnica Koszalina, która powodowała, że nie dało się normalnie po Koszalinie jeździć po nawigacja cały czas próbowała kierować na obwodnicę, która była jeszcze w budowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy ile ważą mapy? Kurcze wsadziłem kartę, na której robiłem aktualizacje, do rejestratora jazdy i nie wiem czy mniejsza karta mi to ogarnie. A może da się z pendrive'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 27 GB jak pamiętam.

Można z pendrive (choć niektórym nie trybi).

Format pamięci NTFS.

Jak z SD, to DP MIB 2,5 wymaga aby karta była zablokowana przy instalowaniu map w aucie.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie, na stronie jest dostępna wersja map 177 natomiast przez aplikację DiscoverCare nadal widać tylko 175. Czyli teraz muszę tego zipa ze strony rozpakować tylko na kartę i powinno zahulać skoro przez DiscoverCare z jakichś dziwnych powodów mam wciąż stare mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności