Skocz do zawartości
Stona_2006

Szarpanie przy odpalaniu. B8 2016 198.000 przebiegu 2.0TDI 150kM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam do doświadczonych kolegów pytanie.

Mianowicie mój Passat 2016r. 2.0TDI 150km DSG z przebiegiem 198kkm od kilku miesięcy  wyraźnie bardziej "twardo" odpala. 

Tj. przy rozruchu silnika na kierownicy i na całej karoserii wyraźnie czuć mocne "szarpnięcie". 

Pojechałem z tą sprawą do cenionych w okolicy Kielc fachowców od Skrzyń biegów Firma ( ZAPAŁA ) z podejrzeniem koła dwumasowego .

Jednak po przejażdżce z człowiekiem z serwisu,  raczej wyklucza koło dwumasowe bo wg. niego nie ma żadnych objawów jego zużycia.  tj. jak określił żadnych dźwięków towarzyszących ani stuków. 

Zasugerował zawieszenie silnika. 

 

Czy macie Panowie jakieś doświadczenie z takimi objawami w swoich Pasatach ? 

 

z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam forumowiczów, po dłuższej przerwie,

 

Temat odnawiam może komuś coś wpadnie do głowy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Wymieniłem dzisiaj rozrusznik na nowy . problem pozostał. 

Mocne trzęsienie kierownicą podczas uruchamiania. 

 

Za to wyraźnie widać dużo szybsze obroty nowego rozrusznika. 

Edytowane przez Stona_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas poduszka do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem to na samym początku ale zosatły sprawdzone ( mechanicznie na na kanale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Od niedawna jestem posiadaczem b8 2,0 tdi 150km, zawsze posiadałem benzyny i nie wiem czy ten typ tak ma czy jednak jest coś nie tak. Podczas odpalanie czuje szarpniecie w momencie odpalenia silnika. Czuć to na całej karoseri. Poniżej filmik z odpalenia. Telefon trzymałem w rekach i widać na filmie poruszenie.  Mechanik sprawdził poduszki i stwierdził ze ten typ tak ma.  Czy kolega powyżej uporał sie z problemem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to wina padających wtrysków. Przy tego typu objawach i sprawdzeniu innych rzeczy stawiałbym na wtryski. 

W dniu 18.03.2020 o 12:45, michas0312 napisał:

Witam 

Od niedawna jestem posiadaczem b8 2,0 tdi 150km, zawsze posiadałem benzyny i nie wiem czy ten typ tak ma czy jednak jest coś nie tak. Podczas odpalanie czuje szarpniecie w momencie odpalenia silnika. Czuć to na całej karoseri. Poniżej filmik z odpalenia. Telefon trzymałem w rekach i widać na filmie poruszenie.  Mechanik sprawdził poduszki i stwierdził ze ten typ tak ma.  Czy kolega powyżej uporał sie z problemem? 

Mam takiego passata od nowosci. Aktualnie mam 70 tys i nic takiego sie nie dzieje. Tez mam z 2015 roku, identyczny silnik. I dość głośno chodzi ten silnik jak na moje bo u mnie jest o wiele ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych innych nie pokojacych objawów. Auto odpala bez problemu spalanie w normie olej również w normie. Obroty na biegu jałowym równe. Znajomy mający takiego samego passata twierdzi ze ma tak samo ale nie miałem jak tego sprawdzić osobiście. Myślę ze podjadę gdzieś na komputer aby sprawdzić te wtryski. Głośność silnika wydaje mi się w normie. Pracuje cicho i rowno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki sam silnik i auto tez z 2015 roku. Od nowosci przejechalem 79 tys km. Nic takiego sie nie dzieje. Na moje sa dwie opcje. Albo bedziesz szukal i wydawal kase az wreszcie trafisz (to moga byc np wtryski) albo po porstu przyjac zasade ze auto ma 200 tys km przejechane, kosztowalo pewnie mniej niz 50% ceny nowego wiec i moze byc sprawne na 50%. Niestety nie bez przyczyny auta uzywane kosztuja duzo mniej niz nowe. 

Edytowane przez kameleon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności