Skocz do zawartości
B8-Rline

Obniżenie zawieszenia Passat R-line DCC - Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio obniżyłem zawieszenie zakładając sprężyny Eibach w moim Passacie R-line z DCC.

Wygląd super, jazda też. Jest tylko jeden mały problem. Zaraz po odebraniu auta zauwazyłem ,że

przy kręceniu kierownicą na postoju lub małej prędkości słychać cos w stylu trzeszczenia, terkotania z układu

kierowniczego. Podjechałem do serwisu, stwierdzili, że to może łożyska na górze amora, że może się poduszki nie ułożyły

dobrze do nowych sprężyn. Wymienili łożyska, efekt taki sam.

Więc stwierdzili, że to z amortyzatora dobiega, bo jak minimalnie uniesli auto na podnosniku, cały czas przy kontakcie kół z ziemią

to odgłos od razu znikł. Że amor jest jednka za bardzo ściśnięty i dlatego coś z nim nie tak, no i zalecili, żeby 

wstawić z powrotem standardowe sprężyny.

Ja czytałem na forach, że ludzie wymieniali w DCC i wszystko grało, poza tym zastanawiam się co ma kręcenie kierownicą do samej

pracy amortyzatora - jak jadę nawet po dużych nierównościach, gdzie amor faktycznie pracuje nic nie słychać.

Moim zdaniem to jest jednak cos nie tak z mocowaniem tych sprężyn...

Więc rozważam konsultację w innym serwisie.

Prośba o pomoc od fachowców.

Auto 2016 rok, 74 tys nalotu. Wcześniej żadnych problemów z amorami.

IMG_1747.thumb.jpg.5eb16af26b69f1b9ccdd6dc43bda7107.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzeszczenie czasem podczas przejeżdzanie przez zpowalniające garby , tyle że na standardowych sprężynach i też z dcc , w zimie się nasilało teraz jakby żadzej występuję .

Temat ćwiczyłem też ,ale w innej marce samochodu tam trzeszczał dolny sworzeń , bo miał w sobie mało smaru.

Może też trzeszczeć amortyzator , ale ja bym zaczoł od nsjtańszego elemętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem. U Ciebie trzeszczą gumowe tuleje. Trzeba ja albo smarować ze dwa razy w roku albo wymienić na poliuretanowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, B8-Rline napisał:

Tez to miałem. U Ciebie trzeszczą gumowe tuleje. Trzeba ja albo smarować ze dwa razy w roku albo wymienić na poliuretanowe.

A jak chcesz tuleje nasmarować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, robili to w ASO i przestawało skrzypieć.

Ale po około pół roku problem powracał.

Także wymiana na poliuretanowe rozwiązuje temat raz i na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Własnie wymieniłem swoje koła 17 calowe na 19stki. Trzyma sie drogi lepiej i komfort jest tez OK. Teraz chciałbym go troche obniżyć  i nie utwradzać bardziej. Myślę o wstawieniu sprężyn od RLine albo

https://allegro.pl/oferta/eibach-sprezyny-pro-kit-vw-passat-b8-tsi-tdi-7929624455.

Ale nie chce aby powypadały mi plomby z zębów.?

Podajcie mi proszę numery sprężyn przód i tył do Rline.

Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności