Skocz do zawartości
demo123

[Passat B6] Zasilanie 12V w drzwiach po zapłonie. Skąd podebrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje zasilania 12V we wszystkich drzwiach które pojawi się dopiero po zapłonie. Rozebrałem drzwi lewe przednie i tylne. Z obecnych pomiarów które zrobiłem to wiem że moduły komfortu mają 12V na stałe.

Z lampek ostrzegawczych nie mogę podebrać prądu bo tam pojawia się tylko przy otwarciu drzwi na minute i znika, z głośników też raczej odpada bo z tego co się orientuje to tam 12V nie ma. Znalazłem przy guziku od podnoszenia tylnej szyby na biało-niebieskim przewodzie +12 ale gdy cokolwiek do niego podłącze to napięcie spada do 1V i podnoszenie szyby przestaje działać.

Pytanie do fachowców :

Da się przeprogramować moduł tak aby na któryś pin podało mi 12V po zapłonie? Bo nie mam już pomysłu skąd podebrać.

Mam jeszcze pomysł aby wstawić taki przekaźnik : https://www.pulsar.pl/pl/instrukcje/AWZ610.pdf

Na którymś Pinie po zapłonie pojawia się masa albo jakieś zasilanie do 5V aby uruchomić powyższy przekaźnik?

Byłbym wdzięczny za jakiś schemat elektryczny modułu w drzwiach bo już pare godzin szukam i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 12v we wszystkich drzwiach to obstawian, że neony chcesz założyć. Jak tak to wepnij się w podświetlenie przycisku szyby- będziesz miał zapalane razem z podświetleniem przycisków wewnątrz.

Ewentualnie dodać dwa przewody i zakodować podświetlenie klamek w module drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chce podłączyć przewody typu El Wire. 

Do tylnego guzika od szyby wchodzą 3 przewody. Na bialo-niebieskim jest +11v ale jak podpinam pod niego to spada do 1v i nie działa podnoszenie szyby. Według mnie jeden przewód jest przychodzący z modułu a na 2 powrotnych jest wysyłany sygnał gora/dół. Więc jak to się niby podświetla ten guzik? Nie ma oddzielnych przewodów do diody w guziku. Zna ktoś szczegóły działania przycisków szyb? 

A może jest coś tam sterowane masa? To też by trochę pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy opcje podłączenia tego

1 - tak jak kolega napisał pod pod podświetlenie przycisków, zalety to możliwość ściemnienia i nie trzeba kodować vcds. Przewody szary 12v na oświetlenie,  brązowy masa , ale jeszcze sprawdź

2-  pod podświetlenie klamek, tu jednak będziesz musiał zakodować . Drzwi przód 12 v - pin 17,  masa - 19. Drzwi tylne 12 v pin -10, masa bodajże pin 17

3 - pod oświetlenie ambient, tu też kodowanie . Drzwi przednie 12 v - chyba pin 25, masa -pin 19. Drzwi tylne  12v - pin 4 masa pin 17

 Sprawdź jeszcze w Elsie czy nie pomyliłem nr pinów ale chyba tak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, demo123 napisał:

Dokładnie chce podłączyć przewody typu El Wire. 

Do tylnego guzika od szyby wchodzą 3 przewody. Na bialo-niebieskim jest +11v ale jak podpinam pod niego to spada do 1v i nie działa podnoszenie szyby. Według mnie jeden przewód jest przychodzący z modułu a na 2 powrotnych jest wysyłany sygnał gora/dół. Więc jak to się niby podświetla ten guzik? Nie ma oddzielnych przewodów do diody w guziku. Zna ktoś szczegóły działania przycisków szyb? 

A może jest coś tam sterowane masa? To też by trochę pomogło. 

Kolego a Ty równolegle chociaż się wpinasz? Bo nie powinno Ci spadać napięcie przy takim połączeniu. 

Wepnij tak tak jak wyżej masz opisane, zmniejszysz napięcie pokrętłem 

Ja sprawdzałem to elwire tak koło 5v jest znośne, powyżej tego voltarzu jest jak z filmu tron- legacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystąpiło dziwne zjawisko.Wlutowalem się w szary i brązowy i neon świeci.Niestety, tylko ze 2 minuty i gaśnie.Ale gaśnie też podświetlenie przycisku.Żeby to włączyć, trzeba zgasić światła postojowe i po kilku sekundach włączyć.Wówczas neon ponownie się świeci..Tak jakby przetwornica się zatykała czy co? Elwire pobiera 0,06A.Jak to z tym u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2019 o 14:12, lechu_jr napisał:

Masz trzy opcje podłączenia tego

1 - tak jak kolega napisał pod pod podświetlenie przycisków, zalety to możliwość ściemnienia i nie trzeba kodować vcds. Przewody szary 12v na oświetlenie,  brązowy masa , ale jeszcze sprawdź

2-  pod podświetlenie klamek, tu jednak będziesz musiał zakodować . Drzwi przód 12 v - pin 17,  masa - 19. Drzwi tylne 12 v pin -10, masa bodajże pin 17

3 - pod oświetlenie ambient, tu też kodowanie . Drzwi przednie 12 v - chyba pin 25, masa -pin 19. Drzwi tylne  12v - pin 4 masa pin 17

 Sprawdź jeszcze w Elsie czy nie pomyliłem nr pinów ale chyba tak to wygląda

 

1. Zgadza się szary jest ok. Tam pojawia się +12 dopiero po odpaleniu świateł. Nie działało mi wcześniej bo sprawdzałem sam zapłon a świateł dziennych nie uruchamiałem. W nocy przy czujniku zmierzchu odpalają się już nawet przy odblokowaniu samochodu.

Jest git. Dzięki za pomoc i temat do zamknięcia.

Efekt działania jak na tym filmie :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przesada z ilością, no ale to ma się podobać właścicielowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, demo123 napisał:

 Nie działało mi wcześniej bo sprawdzałem sam zapłon a świateł dziennych nie uruchamiałem. W nocy przy czujniku zmierzchu odpalają się już nawet przy odblokowaniu samochodu.

 

 

A co mają dzienne do tego?Przejęzyczenie? Wpiąłeś się pod ambient, jak widzę.W tylnych drzwiach nie masz?

Plus na szarym jest podczas włączenia mijania lub postojówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wektor napisał:

U mnie wystąpiło dziwne zjawisko.Wlutowalem się w szary i brązowy i neon świeci.Niestety, tylko ze 2 minuty i gaśnie.Ale gaśnie też podświetlenie przycisku.Żeby to włączyć, trzeba zgasić światła postojowe i po kilku sekundach włączyć.Wówczas neon ponownie się świeci..Tak jakby przetwornica się zatykała czy co? Elwire pobiera 0,06A.Jak to z tym u was?

U mnie sporadycznie też występuje takie zjawisko. Podejrzewam że to gównianej jakości przetwornice to powodują.Niestety na rynku nie ma nic poza chinszczyzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.4dd840e84194a1d3cd8843a332dc6e05.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności