Jump to content
Sign in to follow this  
Euzebi

Oświetlenie pod drzwiami projektor logo vw (problem + rozwiązanie..chyba))

Recommended Posts

Witam. Zacznę od tego że postanowiłem sobie kupić dla "fejmu"  małe projektory logo zamiast oświetlenia pod drzwiami takie jak w linku poniżej. I co sie okazało po zamontowaniu wszystkich czterech sztuk i zamknięciu drzwi z pilota(ryglowanie) uruchamia mi sie alarm .. na początku myślałem że to ogólnie gdzieś jakieś zwarcie jest nie związane z tymi lampkami ale dopiero po kroczkach doszedłem że lampki montowane w tylnych drzwiach i zamknięciu auta z pilota uruchamia sie alarm i to różnie z tym alarmem .. czasami od razu po zamknięciu a czasami po parunastu sekundach. No i niestety musiałem zmienić na zwykłe lampki a jedynie zostawiłem w przednich drzwiach .. trochę to dziwne po przecież po zamknięciu sie drzwi odcina zasilanie od lampki i gaśnie co w sumie nie powinno powodować alarmu przy mykaniu zamków z pilota..hmm czy ktoś z was miał takie lampki i podobny problem ?

https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b5-led-logo-projektory-z-napisem-7389368753?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart

Edit:

spróbowałem uporać sie z tym problemem i zauważyłem że w oryginalnej lampce jest taki mały bajer podobny do rezystora (zdjęcie poniżej) .. okazało sie że to sie nazywa dioda prostownicza i ma oznaczenie IN4007 (kosztuje grosze bo chyba około 20gr za sztukę) i podłączyłem to na sucho do wtyczki (do plusa) i drucikiem do lampki z projektorem logo i po zamknięciu drzwi i zaryglowaniu z pilota o dziwo alarm sie nie włączył .. wykonałem tak kilka prób na wszelki wypadek i chyba to działa.. no ale pewność będę miał gdy zrobię to już stałe... 

lampka.jpg

Edit:

I niestety ....po zamontowaniu na lini plus tej diody prostowniczej spowodowało że zmniejszyło sie tak napięcie że ledwo było widać te logo... nie dość tego czasami mi mrugały te lampki a gdy waliłem piętą po podłodze to sie zapalały.. więc postanowiłem zajrzeć pod wykładzinę i zobaczyć co sie dzieje .. no i oczywiście kable mokre ale na szczęście moduł nie pływał..... za to na kablach gdzie były łączone ze sobą kable styki zaśniedziały i po odkręceniu izolacji całkiem sie rozleciały i miałem problem z dojściem który kabel do którego bo wszystkie były czerwone z czarnym paskiem.. oczywiście nie dość że lampki sie nie paliły to jeszcze wysiadły szyby ... ale jak wszystko skręciłem do siebie to pojawiło sie światło i szyby też działały .. niestety cała lewa strona lampek dalej nie działają i nie wiem gdzie jest problem..... problem też jest bo czasami te lampki sie nie palą ale to wina styków chyba w tyczce w module komfortu bo wystarczy lekko puknąć i sie zapala.. a co ciekawe to teraz nawet jak założę dwa projektorki na przednie drzwi i tylne (prawe) to alarm sie nie włącza po zaryglowaniu jak to było wcześniej. Tak czy siak będę próbował dalej rozwiązać zagadkę lampek z lewej strony.

Edited by Euzebi