Skocz do zawartości
Albercik

[B6] Podskakujące tylne szyby przy otwieraniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Taki dziwny problem, który miałem też w B5: przy otwieraniu tylnych szyb przez chwilę podskakują jakby miały jakiś luz.

Tam jest jakiś element, który się zużywa i trzeba go wymienić, czy to wina całego siłownika? Dodam, że po obu stronach tak samo jest i nie ma znaczenia czy lato, czy zima.

W Golfie VI też tak mam.

Z góry dzięki

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz jakiś niefart w golfie 4 tego nie miałem w b5 nie miałem w b6 też nie mam... Wejdź  na allegro zobacz aukcje w których to sprzedają w całości tam jest kilka rzeczy które wyrobić się mogą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrzyłem i stawiam na tą plastikową przetyczkę, która mocuje szybę do wózka.

 

Ech... chyba trzeba będzie znaleźć wreszcie ciepły, bezdeszczowy weekend (to trochę jak z Yeti  każdy słyszał, nikt nie widział :D ), rozebrać drzwi i po prostu pomacać wszytko w trakcie ruchu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Albercik napisał:

rozebrać drzwi i po prostu pomacać wszytko w trakcie ruchu szyby

O to to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opuść szybę kawałek i sprawdź czy da się ją ruszyć ręką góra - dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mkpol napisał:

Opuść szybę kawałek i sprawdź czy da się ją ruszyć ręką góra - dół

Da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak zdejmiesz boczek, to na blasze zobaczysz taką okrągłą gumową zaślepkę (podłużną o ile dobrze pamiętam) zdejmij ją, podepnij włącznik i ustaw szybę tak, żeby w dziurze było widać śruby mocujące szyby. Przypuszczalnie są niedokręcone. Jeśli tak jest to popatrz dokładnie czy tam coś nie było robione, bo to się raczej nie powinno zdarzyć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne prawe były rozbierane do malowania. Tylne lewe fabryka. Ale popaczę tam na dniach :)

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2019 o 11:53, Albercik napisał:

No właśnie patrzyłem i stawiam na tą plastikową przetyczkę, która mocuje szybę do wózka.

Jeśli jest tak samo jak w b7 to raczej nie może być to. Ta przetyczka składa się z dwóch części: zewnętrznej będącej kołkiem rozporowym i wewnętrznej która go rozpiera.

Obie przechodzą przez otwór w szybie. To niczego nie dociska, zaciska porostu przechodzi przez otwór w szybie, żeby nie można jej było wyciągnąć do góry. Jeśli miałbyś luz na tej przetyczce to porostu by wypadła

Dnia 19.05.2019 o 20:22, mkpol napisał:

No to jak zdejmiesz boczek, to na blasze zobaczysz taką okrągłą gumową zaślepkę (podłużną o ile dobrze pamiętam) zdejmij ją, podepnij włącznik i ustaw szybę tak, żeby w dziurze było widać śruby mocujące szyby. Przypuszczalnie są niedokręcone

Tak jest ale w przednich drzwiach. Pisze jak jest w sedanie. Nie wiem czy sedan czy kombi. W kombi może być inaczej.

Jak podskakują to może się porostu przycierają w prowadnicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi. Co do przycierania to raczej nie stawiał bym na to, bo to się dzieje tylko na początku ruchu szyby. Potem jedzie do samego dołu już płynnie. Ale na całej długości, niezależnie od stopnia otwarcia szyby - można ją ręką poruszyć góra-dół.

Jak rozbiorę, to się (może) dowiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w kombi jest tak samo jak w sedanie to do wyjęcia musisz naszykować sobie minimum 7 - 8cm śruby 5 i 8 .

5 wkręcasz w ta wewnętrzna przetyczkę i wyciągasz do siebie ,a później tak samo 8 wkręcasz w tą zewnętrzna część i wyciągasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę... To z przednimi nie było tyle zabawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem drzwi. Niewiele udało się zbadać. Przy ruszaniu ręką rusza się cały wózek razem z szybą. Tak jakby był luz na mechanizmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności