Skocz do zawartości
Miksior

Uszkodzone sprzeglo alternatora i rwanie paska wzdluz? - Filmik z zatrzymania alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem, mianowicie dzis podczas jazdy poszedl mi pasek alternatora - co ciekawe nie zerwal sie, a "urwal" sie wzdluz - jego polowa ciagle pracowala a polowa zostala urwana. jadac uslyszalem takie uderzenie jakby jakis kamien uderzyl w podwozie, dojechalem i nagle na postoju spadl mi pasek od klimy, zerknalem pod maske a tam tylko cienka czesc paska wisi na rolkach i wciaz pracuje. Zastanawiam sie czy moze podczas jazdy cos mi wpadlo (nie mam oslony pod silnikiem) i to spowodowalo zerwanie paska...

Dodatkowo w rolkach zostal "wciety" fragment paska (w rolce od pompy wody, od alternatora i na kole walu korbowego) tak ze musialem wziac cienki srubokret i wygrzebac pozostalosci paska z rolek - to by wskazywalo ze zostal on "zatrzymany" i stad sie to powcinalo?

Nagralem film jak dodaje gazu a nastepnie gasze samochod - widac moment zatrzymania sie alternatora - prosba o pomoc w ocenie czy uszkodozne jest sprzeglo alternatora? Dodam ze testowalem na zdjetym pasku sprzeglo - zablokowalem lopatki i w jedna strone jest na stale (tak jak powinno byc) a w druga co prawda popuszcza - jednak trzeba uzyc troszke sily - wydaje mi sie ze gdy rok temu wymienialem alternator to chodzilo to znacznie lzej (tak ze wystarczylo reka zakrecic rolka alternatora i zatrzymac a lopatki nadal wirowaly) - teraz widac na filmiku ze jak sie zatrzymuje to i lopatki alternatora rowniez od razu staja. Ale czy to spowodowaloby urwanie sie polowy paska wzdluznie? Czy to jednak mozliwe ze cos moglo wpasc?

Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary pasek popękał wzdłuż rowków - normalna sprawa. 

Sprzęgło ma chodzić z oporem, palcem powinieneś móc przekręcić łopatką altka, trzymając drugą ręką rolkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności