Skocz do zawartości
QwerX

Jak wyjąć szyby z drzwi a potem wsadzić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Passat b5fl 2003r kombi 2.8 v6 manual Posiadam mocno porysowane wszystkie szyby w drzwiach mocno porysowane więc postanowiłem wymienić uszczelki wraz z szybami wszystkie jest już kupione tylko teraz pytanie nie chcę nic uszkodzić więc jak wyjąć szyby z tych drzwi a potem wsadzić prosił bym o jakąś instrukcję bo nie mogę nic znaleźć na forum o tym jak i na całym internecie dodam że wszystkie szyby są w prądzie Przepraszam jeśli nie w tym dziale 

Edytowane przez QwerX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć boczki drzwi i jak będziesz miał na widoku gołą blachę to podnosisz szyby tak aby na wysokości otworów technologicznych było widać szczęki podnośnika szyby, które ją trzymają. Wtedy przez otwór luzujesz śruby tych szczęk i wyciągasz szybę do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz boczki drzwi, prosta sprawa - na youtube jest dużo filmików.

Otwierasz / zdejmujesz gumowe zatyczki, z przodu luzujesz 2 śruby i szyba do góry. Samą szybę przekręcasz lewo prawo i wyjdzie. Uszczelka zewnętrzna jest na wcisk - to cała listwa nie pamiętam jak z wewnętrzną. Zakładasz w odwrotnej kolejności.

Tył troszeczkę inaczej - zdejmujesz boczek otwierasz jedną dużą gumową zatyczkę. Szybą zjeżdżasz prawie na sam dół aż zobaczysz biały kołek (będzie pod linką ale linkę odsuniesz) i teraz, pod szybę wkładasz szmatę ale tak aby usztywnić szybę, lub jakąś podpórkę. Bierzesz śrubokręt krzyżak i przykładasz do środka kołka. Ten kołek składa się z 2 części: zewnętrzna tuleja i środek. Dłonią lub czymś innym lekko uderzasz w trzonek. Środek kołka zacznie się przesuwać. On ma wyjść. Ale jak nie nie złapiesz na koniec, to musisz zdejmować blachę lub od razu zakup takie kołki - koszt 3 zł/szt., w salonie pewnie z piątaka :). później delikatnie wyjmiesz zewnętrzną część kołka (tuleję) i szyba do góry.

Składasz inaczej. Kołek zakładasz na szybę, najpierw tuleję później środek, przy środku pomagasz sobie narzędziami - ja to zrobiłem szczypcami do rur :), i całą szybę od góry wciskasz w prowadnicę. Wystarczy również, że ułożysz na miejscu i później szybą dojedziesz do góry (podniesiesz do samej góry). Wtedy kołek wskoczy w zatrzask i zrobione.

Jak zbijesz szybę to w sumie żadna strata, tylko musisz zdejmować blachę i wyjmować szkło. Z pierwszą będzie najtrudniej, później każda to 20-30 minut :).

Powodzenia!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz od razu jak będzie pogoda zabieram się do działania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, QwerX napisał:

Witam posiadam Passat b5fl 2003r kombi 2.8 v6 manual Posiadam mocno porysowane wszystkie szyby w drzwiach mocno porysowane więc postanowiłem wymienić uszczelki wraz z szybami wszystkie jest już kupione tylko teraz pytanie nie chcę nic uszkodzić więc jak wyjąć szyby z tych drzwi a potem wsadzić prosił bym o jakąś instrukcję bo nie mogę nic znaleźć na forum o tym jak i na całym internecie dodam że wszystkie szyby są w prądzie Przepraszam jeśli nie w tym dziale 

Uszczelki kupiłeś nowe zamienniki/oryginał czy używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał wszystkie jakie są w drzwiach bo chciałem jeszcze bardziej wygłuszyć auto by nie szumiało przy prędkościach 240+ tak głośno a uszczelek nikt żadnych nie zmieniał od nowości 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240+ Passatem :D  Amator ostrych wrażeń :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po drobnych modyfikacjach i po zdjęciu kagańca to fajnie idzie katalizatory stare wyrzucone kupione nowe sportowe odrobinę luźniejsze mapa zrobiona od podstaw układ wydechowy cały wyspawany na nowo ale cichy jak seria  wypluł 205 koni na gazie 212 na benzynie tylko nadal szukam przyczyny bo przy 250 jak by coś go muliło i dopiero z  górki się rozpędza do tych 270 i jakoś się kula dalej utrzymując tą prędkość plan jeszcze kompresor ale to na kolejny rok wydech już przystosowany tylko zdjąć blokady by był luźniejszy pod kompresor tak jest ustawiony pod wolnossący 

Edytowane przez QwerX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórz własny temat i dokumentuj co tam ciekawego działasz w maszynie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2019 o 20:51, QwerX napisał:

oryginał wszystkie jakie są w drzwiach bo chciałem jeszcze bardziej wygłuszyć auto by nie szumiało przy prędkościach 240+ tak głośno a uszczelek nikt żadnych nie zmieniał od nowości 

 

Dostępne jeszcze w ASO? :O Czy kupiłeś gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co robić własnego tematu po prostu chciałem zobaczyć ile da się wykrzesać z wolnossaka i przy okazji przygotować trochę pod kompresor robię to sobie czysto rekreacyjnie a nie pod publikę wszystko składam sam a części zamawiam no i mapę robili mi w Niemczech w berlinie pierw był śmiech że po co na co jak to zwykły passat i dodatkowo wolnossący ale się uparłem to zrobili te auto służy mi tylko i wyłącznie na trasy dla tego ciche na codzień upalam mitshubisi outlander 2 2010rok polift z 2.2 diesle 156km i 380niuta skrzynia sst dwu sprzęgłowa ale to tylko po Polsce bo na trasie dalej wkurw tylko mam na szum i hałas powietrza jak to bywa z aerodynamiką suva dla tego zakupiłem paska  :) może coś kiedyś dodam jak zbiorę na to siły ale to już w etapie jak zdobędę kompresor  w aso w Niemczech byłem przejazdem to i kupiłem w Polsce powiedzieli że nie ma możliwości na nowe  choć w Niemczech tak samo musieli sprowadzić nie wiem skąd ale dobrze się złożyło bo w stronę berlina jak jechałem byłem i zamówiłem i jak wracałem z Szwajcarii wstąpiłem i odebrałem  A tak z ciekawości robił ktoś jakieś mocniejsze uszczelki pod zawory ? bo już pod pokrywą z lewej strony zjadło mi z 3 uszczelki i minimalnie jest wyciek co mnie trochę frustruje jak silnik nie jest suchy 

Edytowane przez QwerX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności