Skocz do zawartości
Mnich

Kierunkowskazy, częstotliwość pulsowania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem nowy na forum. Mam problem z moim Passeratti. Chodzi o to, że kierunkowskazy działają normalnie a kontrolka na desce od wczoraj miga ze zdwojoną częstotliwością. Nic nie jest spalone może jedynie ringi są nie w pełni sprawne, ale tak jest od 1,5 roku odkąd mam to auto. Co ciekawe po włączeniu awaryjnych kontrolka działa w tempie normalnym tzn. równo z kierunkami. Szukałem odpowiedzi na forum ale nie do końca znalazłem dokładnie ten problem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Mnich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw temat, albo temat trafi do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Pany liczę na was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś modyfikacje typu ledy zamiast żarówek? sprawdziłeś połączenia tylnych/przednik kierunków? nie ma osadu/rdzy na łączeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł haka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacji nie ma. Jest tak jak wyjechał z fabryki. Nic VCDS-em nie robiłem. Kierunki działają normalnie tylko kontrolki na desce ma podwojoną częstotliwość. kiedy włączę awaryjne kierunki dalej pracują normalnie i kontrolki na desce też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz vcdsem trailer czyli przyczepa w module centr.elektryki i powinno byc git

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Dzięki, w weekend spróbuję bo teraz jestem 400 km od vcds. In touch.

 

No niestety nie zażarło. Wyłączałem,  załączałem przyczepę i bez zmian. Tak, jak pisałem w pierwszym poście, sytuacja jest taka, że kierunkowskazy cały czas działają właściwie. Jedynie kontrolka na desce bez względu czy lewy czy prawy miga 2 razy szybciej niż kierunkowskazy. Po załączeniu awaryjnych kontrolka miga normalnie.Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz dobrze w bordnetzie może jest coś przestawione,a kierunków nie modyfikowałeś w ledy może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem przy Bordnetzie ale nie znalazłem nic, co mogłoby bezpośrednio sterować częstotliwością migania kontrolki kierunków. Przetestowałem vcds-em dźwiękową sygnalizację kierunkowskazów i pracuje z normalną częstotliwością. Nie mam już za bardzo pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurra. Nie uwierzycie. Problem rozwiązany. Rzeczywiście moduł haka był w to zamieszany. Ale do rzeczy. Dziś podłączałem przyczepkę. I brak oświetlenia. Był tylko STOP. Zacząłem od bezpiecznika. Okazało się że bezpiecznika nr 6 BRAK. Nie otwierałem tej skrzynki odkąd mam to auto czyli prawie dwa lata. Uzupełniłem braki i kierunki działają normalnie i w przyczepce wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki czy kierunki w lusterku ze światłem pływającym, dostępne na ali sprawdzą się i czy to będzie legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście przepisów, nie widzę przeciwwskazań. Pytanie tylko jak trwałość tego cuda..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ponieważ oświetlenie zewnętrzne powinno mieć homologację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jurek 666 napisał:

Nie do końca ponieważ oświetlenie zewnętrzne powinno mieć homologację.

No zakładam, że będzie na kloszu wybite Ex oraz 5 albo 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności