Skocz do zawartości
piotrasek

Błąd poduszek powietrznych kierowcy i pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zapaliła mi sie kontrolka airbagu   zaznacze że nic nie majstrowałem przy nich.Po podłąnczeniu vaga wyskoczyły mi 4 błędy

0588 zapalnik poduszki powietrznej kierowcy n95  zbyt duża wartosc rezystancji

 

065535 błąd wewnętrzny modułu sterowania sumy kontrolnej

1221 czujnik zderzenia boczne poduszki powietrzne kierowcy  otwarty zwarty obwód do plusa

1222 czujnik zderzenia  boczne poduszki  powietrznej pasażera otwarty zwarty obwód do plusa

Po skasowaniu błedów  powraca odrazu spowrotem  sprawdzałem pod siedzeniami wtyczki są ok  pod dywanikami  czujniki zderzeniowe  też rozłąnczałem czysciłem wkładałem i nic zero rezultatu .Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niestety nikt nie morze mi pomóc,dziękuje wszystkim za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat bo też  mam problem z poduszką kierowcy, kod błędu 00588 .  Podmieniłem dwie   taśmy air bag  , podmiełem kabelek od  taśmy , podmieniłem samą poduszkę - nic nie pomogło.

Ktoś wie gdzie co jeszcze może byc przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: problem rozwiązałem odpinając i ponownie wpinając kostkę  do sterownika airbag. Widocznie styki dobrze nie stykały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpięciu jeszcze raz kostki kontrolka zgasła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, urbinio napisał:

kontrolka zgasła ??

Tak ,udało się skasować błąd ale po jakimś miesiącu wyskoczył ponownie .  Odpiąłem ponownie kostkę i wpiąłem ale nie pomogło .Podmieniłem  sam sterownik airbag ale  też  nie udało  się skasować.  Będę próbował jeszcze z wymianą samej    kostki   i zobaczymy  :taksobie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w B5 masz problem? Ja na 99% jestem pewny ze taśma się poluzowała bo nawet przy skręcie kierownicy słyszę terkot taśmy. Sam będziesz robił czy oddajesz do mechanika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, urbinio napisał:

U siebie w B5 masz problem?

Tak.  Ja razem z mechanikiem działam.  Jak wymiana wtyczki nie pomoże to znowu  będę szukał od początku: taśma , poduszka  itd... 

Ale jak to pisał kolega @tauka u mnie w temacie , możesz wymienić  poduszkę , sterownik, taśmę, wtyczki a i tak błąd może za jakiś czas  znowu wyskoczyć i szukaj tu igły w stogu siana..  :sciana

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności