Skocz do zawartości
Kriss kirszban

Klimatronic,nie załączają się wentylatory,nie chłodzi klima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mogę znaleźć problemu z moją klimatyzacją po nabiciu.

Wentylatory nie załączają się ,

Diagnostyka auto comem wykazała zwarcie do plusa w panelu klimatronica,wymieniłem na nowy ,błędu niema,

Zawór w kompresorze sprawdziłem na przejście i opór zmierzyłem wynosi13,5ohma

Napięcie na wtyczce kompresora 3,5-5volt

Wentylatory po włączeniu klimatyzacji nie startują,

Startują jak wymuszę pracę testerem,

Nie wiem który przekaźnik odpowiada za załączenie wentylatorów,podmienilem czujnik ciśnienia klimatyzacji nic nie dało,

Ciśnienie w układzie 5bar od 2 tygodni 

 

 

Po zdjęciu paska osprzętu wałek obraca się bez problemu, 

Nie mam jak zmierzyć HP nie posiadam manometrów,

Pojawił się błąd u111100 ograniczenie z powodu braku komunikatu nieciągłe 

Usunąłem ten błąd i nie wrócił 

Czynnik nabity 600gr

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest tak że jak sprężarka nie zrobi ciśnienia to wiatraki się nie właczą  tak jest w a4 b6. Na teście vcds działaja normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim komp. Trzeba wejść w klimę i sprawdzić czy jest w ogóle żadanie załączenia sprężarki. Jak nie ma - trzeba dojść czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Passat B6 1.9 TDI 2006r. Mój problem polega na tym że po włączeniu klimatyzacji przez kilka sekund czuć powiew zimnego powietrza, jednak po chwili z kratek nie czuć by co kolwiek dmuchało, słychać że wentylator pracuje ale nie ma efektu we wnatrz samochodu. Klimatyzacja jest nabita wycieków żadnych nie ma. Dodam jeszcze że podczas jazdy cały czas słychać stukanie klapek pod kokpitem. 

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Adam

Edytowane przez Tomcioadamcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zawieszony silniczek v71 pod schowkiem więc bez demontażu się nie obejdzie. Jak sciagniesz schowek to pierwszy silniczek jaki zobaczysz od obiegu zamkniętego jest winien tego że nic nie dmucha ponieważ jest cały czas zamknięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę dmucha po chwili czuć że dmucha coraz słabiej, aż przestaje całkowicie dmuchać, a jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to dlaczego cały czas słychać stukanie klap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczków od sterownia klapami masz chyba 6, jeśli choć jeden jest uszkodzony to słychać stukanie. Na początek musi być dobra diagnoza. Bez podłączanie kompem z VCDS bym nawet nie zaczynał. Możliwe że to wina klapek które są za schowkiem.

Daleko masz do Wrocławia, mogę ci pomóc w diagnozie i naprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adams napisał:

Silniczków od sterownia klapami masz chyba 6, jeśli choć jeden jest uszkodzony to słychać stukanie. Na początek musi być dobra diagnoza. Bez podłączanie kompem z VCDS bym nawet nie zaczynał. Możliwe że to wina klapek które są za schowkiem.

Daleko masz do Wrocławia, mogę ci pomóc w diagnozie i naprawie...

Niestety daleko 150 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli 150km to doc ciebie daleko to szukaj mechanika w swojej okolicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.

W lecie miałem problem z chłodzenia w aucie. Jak wchodziłem do nagrzanego auta w lecie to klima startowała ładnie i schładzała ale po przejechaniu dłuższego odcina przestawała dmuchać. na początku jazdy dmuchała mocno i zimny powietrzem po przejechaniu dłuższego odcinka przestaje dmuchać ale było czuć że to co się wydostaje z nawiewów było schłodzone. Jak się obniża temperaturę to słychać jak się zwiększają obroty na wentylatorze ale zimne powietrze ledwo co się wydostawało. Tak jest na ustawieniach AUTO jak przełączę na ręczne sterowanie to zaczyna dmuchać na poszczególnych nawiewach.

Teraz jak jest zimno i klima powinna grzać to ledwo co dmucha ciepłym powietrzem. I znowu podobna sytuacja, jak przełączę na manual to zaczyna dmuchać ciepłym na na wiewach które ustawię.

Zauważyłem też że częściej włącza mi się wentylator. Podjejżdzam pod dom parkuję auto i wentylator chodzi jeszcze kilka minut. Kolejna rzecz to jedna z rurek (aluminiowo gumowa) od klimy jest bardzo mocno oszroniona, szczególnie teraz jak jest zimno.

Auto to: Passat B7, kombi 2012r, 2.O Diesel, 140 koni

Jak ktoś miał podobny problem to proszę o porady i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passata b6 2006 1.9 tdi 105 km. Mam problem z nawiewem, otoz jesli wlacze obieg wewnetrzny wszystko dziala ok, jednak gdy tylko przelacze obieg wewnetrzny na normalny odcina calkowicie nawiew (klapki zamykaja sie)

To samo dzieje cie kiedy wlacze klime na  temperature  "LO" wszystko dziala normalnie ( wieje z kazdej strony), kiedy klikne temperature na 16 lub wiecej wszystko sie zamyka.

Dodam ze jak zamknie sie caly uklad nawiewy to slychac ze dmucha tylko ze gdzies w srodku..

Resetowanie klapek nic nie dalo

Pozdrawiam Marcin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słychać że dmuchawa działa ale mimo to z kratek nie wydostaje się mocny strumień powietrza to najprawdopodobniej mamy problem z silniczkami klimatornika które znajdują się za schowkiem. Obie klapki w tym samym momencie są zamknięte, przez co wentylator nie ma skąd zaciągnąć powietrza i pracuje że tak napiszę "na sucho"

Trzeba odczytać błędy, sprawdzić w blokach pomiarowych jak działają klapki i wymienić uszkodzone potencjometry w silniczkach. Ewentualnie całe silniczki bo jest do nich dość łatwy dostęp. Po wszystkim kasowanie błędów i reset klapek.

Można też organoleptycznie sprawdzić jak działają klapki za schowkiem i czy faktycznie obie zamykają się w tym samym momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis nagle przastala dziala dmuchawa, przestaly tez dzialac nastawy nawiewu powietrza, Climtornic tez nie dziala oraz brak podswietlenia nastawu temeratury (Passat b6, 2008 r, 170 km, diesel).

VCDS pokazuje nastepujace bledy (patrz tez plik i kompletne opis bledu w zalaczniku).

01592 - Air Quality Sensor (G238)

00538 - Reference Voltage

00710 - Defroster Flap Positioning Motor (V107)

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

01810 - Actuating Motor for Temperature Flap; Right (V159)

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70).

 

Czy ktos wie co moza byc przyczyna?

 

 

 

2ß19-12-23 Log-Log.txt

Edytowane przez latycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem. Miałem pewnego grzebka do klimy, czujnik ciśnienia na rurce wyświetlał 0 BAR dlatego też nie załączał się kompresor. Mądry gość zmostkowal 2 przewody od czujnika ciśnienia i zrobiło się zwarcie. W kostce brak napięcia a bezpieczniki wszystkie są dobre. Czy jest jakiś przekaźnik? Co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Nie znalazłem odpowiedzi albo podpowiedzi na moje pytanie dlatego napisze Mój objaw . Wentylatory sprawne podpięte pod inne auto i dzialaja także modul sprawny w dużym went. Vcds wymuszam żeby odpalic went czyli jakiś sygnał idzie z sterownika . Ale niestety klime odpale i wentylatory za żadne skarby nie chcą ruszyc .. Klima się odpala bo widzę na vcds  chwile pochlodzi i koniec. Może ktoś miał podobny objaw bo już opadają Mi ręce bo już nie wiem gdzie szukac .. Kostka od wentylatora pomierzona i napiecie na grubym jest na cienkim po zapłonie jest . Klima manualna . Żadnego błędu związanego z wentylatorami . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzybkiPioteR napisał:

Żadnego błędu związanego z wentylatorami . 

A masz jakieś inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dosłownie żadnego błędu.  Jak rozłączę połączenie typu bezpiecznik czy kostkę od went. To wyskakuje błąd. Najlepsze to ,że mogę wymusić żeby wentylatory wystartowały vcds a tak za zadne skarby ruszyc nie chca 0_o 

Edytowane przez SzybkiPioteR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności