Skocz do zawartości
MST 2019

B8 1.8 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisał kolega @rosol - planuję sprawdzać stopień rozciągnięcia łańcucha pod komputerem raz na jakiś czas żeby mieć pewność że nic złego się nie dzieje. Mamy tu uturbioną jednostkę, łańcuchy w porównaniu ze starymi silnikami trochę "schudły" i chcę mieć pewność, że nic takiego się u mnie nie dzieje. Podejrzewam, że tym autem nie dojadę do 100 tys., ale dla mnie samochód ma jeździć bezawaryjnie, inaczej to można jeździć pociągami, bo co mi po unieruchomionym aucie w trasie? Dlatego ja staram się dbać nawet bardziej niż zalecają i potem z czystym sumieniem odsprzedać auto.

O swoje poprzednie dbałem wręcz pedantycznie, lałem odpowiednie paliwa zimą, stosowałem środki do czyszczenia i konserwacji wtrysków regularnie. Regularnie też auto było sprawdzane. Przy wymianie oleju czyściłem smoka, skróciłem interwał wymiany z 20 do 10 tys. W efekcie sprzedałem auto z przebiegiem 110 tys. km po... jednym dniu i wiem, że następny właściciel jeśli będzie dbał to jeszcze długo mu posłuży i tego mu życzę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosol

dlatego właśnie celowo go pytam bo on twierdzi że nie jest bezobsługowy  :)

Co do TOP jeżeli chodzi o przebiegi to zobacz na otomoto jest kilka sztuk na sprzedaż z przebiegami > 150kkm - znaczy się że jest jakaś szansa że silnik się nierozpadnie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu twierdzą, że nie jest bezobsługowy poza Tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khad

hehe ok :)  zostawmy już ten temat. Zainteresowani tym tematem wyciągną wnioski po tej małej dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdzę, że przy 150tys.km się rozpadnie.... tylko jak ktoś z forum przejedzie taki dystans to dowiemy się jaki jest stan łańcucha i czy kwalifikuje się do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki odbiliscie od tematu ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, ja również posiadam B8 1.8 tsi. Mam pytanie odnośnie zbiornika Paliwa, w internecie znalazłem informacje że to 66l, ale przy ostatnim tankowaniu (świeciła się rezerwa, a zasięg pokazywał na 75kilometrow) troszkę się zdziwiłem, gdy do baku weszło 67 litrów! Oczywiście nie dało mi to spokoju, pierwsza myśl ze dystrybutor źle pokazał, ale następnego dnia go sprawdziłem i pasowało idealnie. Koledzy, macie może jakieś informacje odnośnie tego zbiornika, ewentualnie jakieś swoje doświadczenia? 

Co do kangorków, mój też czasem skoczy, ale nie zawsze, nie mam pojęcia od czego to zależy. 

Co do silnika, przejechałem 6500kilometrow na razie, średnie spalanie z tego dystansu to wg komputera 6,6l rzeczywistość nawet kapke mniej! (80% autostrada)

Na tym dystansie oleju nie musiałem dolewać, mało tego na bagnecie cały czas ten sam stan. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie materiały dot. specyfiakcji technicznej podają 66l, prawdopowobnie jakaś ilość "dodatkowa" może wejść w przewody (zbiornik/wlew).

PS. Masz dsg czy manualną przekładnię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam manuala. Te 67l to bylo do wybicia, a z doświadczenia wiem, że od wybicia można jeszcze 2,5l dolać (ale to juz pomijam). Zastanawia mnie te 67 litrów do wybicia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Makuus napisał:

Zastanawia mnie te 67 litrów do wybicia. 

Ty tak na poważnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo na poważnie. Mogę wrzucić foto z paragonu:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zbiornik ma 66 litrów do przypuśćmy jakiegoś tam punktu, od tego punktu leci dalej paliwo przypuśćmy do zbiornika rurka może w samym zbiorniku jeszcze trochę, potem po drodze też jakoś to paliwo leci... Czyli zajmuje jakąś powierzchnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po wyjechaniu z salonu wlałem o ile pamiętam koło 73 litrów.

Teraz tankując przy zasięgu 15-10 km wchodzi ponad 70 litrów bez odpowietrzania...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumem ale żeby do rury wlewowej weszło ok 5l? Piszesz, że paliwo leci dalej w sesie do silnika? Mechanikiem nie jestem, ale myślę ze wszystkie przewody są cały czas pełne, ponieważ w innym wypadku układ byłby zapowietrzony prawda? Kolego, a co powiesz na to ze nalałem 67l plus tak jak pisałem 2,5l dodatkowo? To już nam sie robi prawie 75l?

1 minutę temu, Dawid _Harvard napisał:

Zaraz po wyjechaniu z salonu wlałem o ile pamiętam koło 73 litrów.

Teraz tankując przy zasięgu 15-10 km wchodzi ponad 70 litrów bez odpowietrzania...

 

Dzięki kolego, czyli faktycznie wychodzi na to, że nasze wozy maja ponad 70l bak! Dla mnie zaleta:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dawid _Harvard napisał:

Teraz tankując przy zasięgu 15-10 km wchodzi ponad 70 litrów bez odpowietrzania...

Wytłumacz to koledze bo ja chyba nie potrafię.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dreyfus napisał:

Wytłumacz to koledze bo ja chyba nie potrafię.. 

A co tu dalej drążyć ? tyle wlewamy i tyle...A pewnie jakby się jeden z drugim postarał to by się okazało że koło 75 L sie wleje .

Ja z faktami nie dyskutuje? aczkolwiek też wielokrotnie przecierałem oczy ze zdumienia na CPNie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzy lata, jak mój TSI wyjechał z salonu.

Z tej okazji pora na sprawdzenie jenostki na hamownii

 

20190513_200812.jpg

20190513_200908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MST 2019

no i ile wyszło koników ? robiłeś też hamownię po zakupie? Ciekaw jestem czy przez te 3 lata coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się miało po 3 latach zmienić ?

po 13 latach i odpowiednim serwisie nie ubędzie KM i Nm

@MST 2019  wrzuć wykres.

tylko sprawdzałeś czy modyfikacja była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginale po 67'300km: 188KM i 338 Nm

20190513_201001.jpg

20190513_200615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności