Skocz do zawartości
MST 2019

B8 1.8 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, skoczek1213 napisał:

to wypowiadaj się merytorycznie ...

sorki użytkownicy 1.8 za off-topic

Akurat w tym przypadku bez znaczenia 66L jesg zarówno w 1.8 jak  2.0 diesel...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ciekawi mnie sprawa przełożeń porównując manuala z początku produkcji do tych późniejszych, oraz porównując manuala do dsg. Podrzucicie koledzy jaka macie prędkość przy 2000 obrotów na najwyższym biegu? Ciekawe czy na przestrzeni lat coś z tym zmieniali. 

Ja mam manuala z 2018, na 6 biegu przy 2 tyś mam 110km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makuus napisz też oznaczenie skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie napisze, ale podrzuć kolego gdzie to moge znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dsg na 7 biegu jest 100km/h 2 tys obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów manualna oznaczenie QTQ - 2000 obrotów na liczniku 110km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 110km/h przy takiej samej skrzyni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual variant, 18 k przebiegu, nic nie szarpie, oleju ubyło 0,3 l na 15 k km,  pierwsze tankowanie 73 l, może niemcy liczą od korka do rezerwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpis pod ostatnim zdjęciem, trochę nie przystaje do rzeczywistości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test chyba robiony w Niemczech, mocno z dystansem trzeba podejść.

Ja mam 47kkm po 3 latach. Silnik i skrzynia bez zarzutu. Problemem dla kogoś może być trzeszczące przedni zawieszenie przy małych prędkościach, tak jak i część plastików w środku. Na trasie jedzie się świetnie.

Nie wiem dlaczego piszą o przestarzałej technice. MY2016 ma wszystko super (działa car play, ACC w korkach, rozpoznawanie znaków to tylko bajer), konkurencja wprowadziła asystentów później, o ile dobrze kojarzę.

Nadal się zastanawiam nad zmianą na wersję FL. Z jednej strony nowe auto na nowej gwarancji, z drugiej stare auto mam już spłacone i jestem z niego zadowolony, nic się nie psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz DCC? Tak odnośnie hałasów w zawieszeniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2019 o 15:56, khad napisał:

A masz DCC? Tak odnośnie hałasów w zawieszeniu..

Mam zawieszenie standardowe bez DCC.

Podobne hałasy miałem w starej Octavii z 2009 po 3-4 latach użytkowania. Zastanawiałem się wcześniej, czy to nie mój styl jazdy dobija zawieszenie, może nie szanuję auta przy jeździe po nierównościach. Ale technicznie wszystko jest super, nic się nie rozlatuje.

W lipcu będę w zaprzyjaźnionym warsztacie to może mi sprawdzą dokładnie z czego te dźwięki się wydobywają. Generalnie to nie jest wielka sprawa, tylko ja je słyszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje w przyszłym miesiącu sfinalizować zakup Passata B8 1.8 TSI DSG 2016r (przebieg udokumentowany 50 tys km).

Zacząłem jak wielu kupujących używane auta, szukać w sieci jakiś opinii o tej wersji napędowej. Oczywiście negatywna opinie dotyczą w sumie tylko skrzyni DSG7 DQ200.
Czy faktycznie ta skrzynia przysparza tak wielu problemów, czy tylko te wszystkie opinie w sieci są powielane przez kolejne osoby czytające te same wpisy.
Czy może ktoś napisać z własnego doświadczenia (nie zasłyszane), że ta skrzynia w B8 jest bardzo awaryjna i kosztowna w późniejszym serwisie i naprawach. Przecież tych samochodów z tą skrzynią sprzedało się setki jak nie tysiące sztuk, a w sieci jest kilka negatywnych wpisów, które wszyscy czytają i stąd taka zła opinia o DSG7 DQ200. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym problemy DSG zrzucił na:

- niewłaściwe użytkowanie - katowanie (także z chiptuningiem)
- bardzo rzadkie ale jednak zdarzające się wady fabryczne - na to się nic nie poradzi, oby to wyszło w czasie gwarancji

Obecnie produkowane DSG pewnie są już bardziej dopracowane i szansa na awarie są mniejsze, o ile auto jest właściwie serwisowane. U mnie wszystko gra po 3,5 roku użytkowania, przebieg mam raczej mały, chociaż większość jeżdżę po mieście w korkach.

Podsumowując: kupując nowe auto z salonu nie  ma się co bać, kupując od kogoś - trzeba sprawdzić historię serwisową i trochę zaufać sprzedającemu :)   Potwierdzę, że naprawy takich skrzyń (mam tylko bezpośrednią relację z Forda - Power shift) są baardzo drogie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszać po zapaleniu silnika, tylko odczekać 30 sekund, tak radził jakiś ekspert od tych skrzyń w Niemczech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skrzyni DQ 200 to padają sprzęgła.

u mnie po 25 tyś. km nic się nie dzieje - jest po chipie - jak padną sprzęgła to się wymieni, żaden problem.

informacja od sprawdzonego warsztatu co do kosztów wymiany sprzęgieł oraz wymiany oleju w skrzyni :

cena orientacyjna za usługę razem z materiałem oscyluje w kwocie ok 2800,zł proponował bym pokusić się o wymianę oleju w mechatronice i w przekładni o ile nie był wymieniany dodatkowy koszt ok.250 zł

"sucha skrzynia" dq 200 posiada dwa oleje jeden w części mechanicznej a drugi w mechatronice, moja propozycja wymiana oleju co 60 tyś w części mechanicznej co 90 tyś w mechatronice. Ten model skrzyni posiada jedynie suche sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sh95 napisał:

Ja bym problemy DSG zrzucił na:

- niewłaściwe użytkowanie - katowanie (także z chiptuningiem)

Bzdury czy masz program zrobiony czy nie jak katujesz auto jakie to ma znaczenie? 

4 godziny temu, paolokos napisał:

Nie ruszać po zapaleniu silnika, tylko odczekać 30 sekund, tak radził jakiś ekspert od tych skrzyń w Niemczech. 

Nie ino w tej skrzyni ale ogólnie w dsg tak się powinno robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja bym miał czekać po każdym uruchomieniu auta pół minuty, to by mi nerwy puściły, dlatego moja skrzynia zapewne długo nie wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności