Skocz do zawartości
MST 2019

B8 1.8 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, StefanT1982 napisał:

ja mam wrażenie że jesteś bardzo emocjonalnie związany z samochodem i jego posiadaniem i chciałbyś aby jeździł wiecznie

Masz bardzo dobre wrażenie dlatego olej wymieniam co rok, olej w skrzyni, łańcuch i inne rzeczy też... 

 

9 minut temu, StefanT1982 napisał:

Jest gdzieś napisane w przypadku B8 że łańcuch podlega wymianie przy jakimś konkretnym przebiegu?

A jest gdzieś napisane w przypadku b8 by olej częściej zmieniać niż co 30 tysięcy km? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6/B7 silniki 1.8/2.0 TSI łańcuch wieczny według VW :) życie swoje pokazało :)

i jeszcze ciekawostka... filtr powietrza w B6 wymiana co 90 tys. km lub  6 lat ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dreyfus

Nie odpowiadasz na pytania tylko do pytań zadajesz inne. A po za tym: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StefanT1982 jaki masz aktualnie przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosol  60k  . Przy przebiegach jakie nim obecnie robię to podejrzewam że przy 120km pójdzie na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla Ciebie lancuch faktycznie jest bezobslugowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie - wiecie może po jakim przebiegu wymienia się świece zapłonowe z 1.8TSI?
Obiło mi się, że przy 60tys km. 
Co ile wymieniacie? Warto wymienić wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SeBa_ napisał:

Panowie pytanie - wiecie może po jakim przebiegu wymienia się świece zapłonowe z 1.8TSI?
Obiło mi się, że przy 60tys km. 
Co ile wymieniacie? Warto wymienić wcześniej?

ASO przy 60'000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest gorzej niż w poprzedniej generacji ;)

1.8 TSI BZB/CDAA  90 tys. km lub 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosol

no powiedzmy że się nim nie przejmuję :) im mniej zmartwień tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że się nie przejmujesz, jednocześnie ślepo wierzysz w zapewnienia producenta. Na świecie pełno takich co wierzyli i już nie wierzą :D Wyobraź sobie, że zdarzały sie jednostki, które i do 100 tys. nie dojeżdżały bez remontu silnika. Zdarzało się, że producent był tak pewny "bezobsługowości" swojego rozrządu, że umieszczał go w takim miejscu, że żeby wymienić łańcuch trzeba było wyciągać skrzynię... no ale rozrząd bezobsługowy przecież, dealer mówi, że nie trzeba, to nie może być inaczej, nie? ?

Teraz już wiesz, więc nie bądź ignorantem, auto Ci się odwdzięczy :)

 

Btw. wybacz stwierdzenie, ale ja od Ciebie auta bym nie kupił, a poza tym działasz na szkodę tej konwersacji i forum sprzedając takie kwiatki jak stwierdzenie, że łańcuchy są bezobsługowe (a wszystkie Alfy się psuja btw. ?). Nie każdy jest specjalistą i może przyjąć taką "mądrość" za aksjomat.

Edytowane przez khad
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  póki co szarpnięć  czy innych stuków nie ma .  Jedyne co to przy przebiegi 12 tyś wymieniono mi w ramach gwarancji  tylne klocki z tarczami .... wątek opisany w innym temacie dość obszernie wraz ze zdjęciami :) 

 

PS tak czytając  poprzednie posty,  będąc  wcześniej  zarówno w Seacie, Skodzie miałem wrażenie że jakościowo ( materiał,y, ich spasowanie itp.) wszystkie te auta są w tyle za VW. UWżam zatem, że nie można porównywać  B8 do któregokolwiek z oferowanych seatów.  

Co do DSG  -  jako że jest mój pierwszy automat to dla bomba aczkolwiek wymaga przyzwyczajenia i faktycznie wychodzi w trakcie eksploatacji że  musi momentami pomyśleć :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khad

Zauważ że przytaczasz "przypadki". Taki przypadków jest mnóstwo. A ja piszę o standardzie.

Standardowa procedura w przypadku rozrządu w tych silnikach w okresie gwarancji  nie obejmuje wymiany rozrządu (podkreślam słowo "standardowa" )  i w tym kontekście mówię o nim jako bez obsługowy.

Będąc totalnym laikiem i czytając że nie jest bezobsługowy, zrozumiałbym że muszę go wymieniać bezwarunkowo co jakiś interwał  (tak jak w przypadku pasków rozrządu) a to bzdura.

Jeżeli słyszysz i czujesz że coś w aucie jest nie tak i diagnoza padnie na rozrząd no to wiadomo że to się wtedy naprawia...

Mam nadzieję że teraz zrozumiesz o co chodzi. Czyli nie  ma tutaj  procedury wymiany łańcucha tak jak to kiedyś było w przypadku pasków co xxxxxx km (btw nawet pasek rozrządu w B8 jest zaprojektowany na 200k-300k - takie słowa usłyszałem u deleara odnośnie B8 z paskiem )  

Napisz ile razy zmieniłeś już rozrząd i jaki masz przebieg

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest w samochodzie należy kontrolować, tym bardziej, że jest to część ruchoma. Nie ma terminu, bo łańcuch ma to do siebie, że go słychać jak coś jest nie tak, chyba że tak jak u mnie było. Miałem Forda transita, co z tego jak łańcuch i producent nie przewidział jego wymiany jak napinacz był wadliwy i łańcuch przeskoczyć i po 50 tys. dostałem nowy silnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 40 tys. przebiegu :) jeszcze nie robiłem rozrządu z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, StefanT1982 napisał:

w okresie gwarancji  nie obejmuje wymiany

I co to zmienia?  Oleju w dsg wb6 nie  wymieniali również a należy to robić co 60 tysięcy km. 

59 minut temu, StefanT1982 napisał:

i w tym kontekście mówię o nim jako bez obsługowy.

Że Ty go nie zrobisz (nie ruszysz) w trakcie użytkowania auta dalej nie znaczy że jest bezobsługowy i żaden kontekst tego nie zmieni... 

 

Godzinę temu, StefanT1982 napisał:

zrozumiałbym że muszę go wymieniać bezwarunkowo co jakiś interwał 

Wyraźnie napisałem zaglądasz do niego profilaktycznie by sprawdzić np stan ślizgów lub wtedy kiedy zaczyna go być słychać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy może VCDSem zrobić kontrolę łańcucha w grupie 093

jeżeli zobaczysz tam wartość od +3 w górę lub -3 i mniej to zastanów się nad wymianą bo już zaczyna się rozciągać :)

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paolokos napisał:

Wszystko co jest w samochodzie należy kontrolować, tym bardziej, że jest to część ruchoma. Nie ma terminu, bo łańcuch ma to do siebie, że go słychać jak coś jest nie tak, chyba że tak jak u mnie było. Miałem Forda transita, co z tego jak łańcuch i producent nie przewidział jego wymiany jak napinacz był wadliwy i łańcuch przeskoczyć i po 50 tys. dostałem nowy silnik. 

życie...

Dlatego stosuję zasadę: "kontrola, podstawą zaufania" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, khad napisał:

Mam 40 tys. przebiegu :) jeszcze nie robiłem rozrządu z wiadomych przyczyn.

 planujesz go wymienić bezwarunkowo przy jakimś konkretnym przebiegu :) ? czy czekasz gdy zacznie dawać jakieś objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StefanT1982  przecież on jest bezobsługowy... nie wymieniasz hahah co tu się dopytujesz ? :) 

wymieniasz jak zacznie hałasować (zdążysz to zrobić przed przeskoczeniem i zniszczenieniem silnika w najgorszym wypadku) lub weryfikujesz VCDSem ;)  co jakiś czas

po drugie trzeba poczekać aż znajdą się właściciele B8 z silnikami TSI i przebiegami około 150 tys. km..... oni więcej będą wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności