Skocz do zawartości
MST 2019

B8 1.8 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam użytkowników aut z ww. silnikiem do dzielenia się opiniami dot. użytkowania swoich Passatów.

Osobiście mam Varianta w manualu.

Edytowane przez MST 2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ale gdyby nie szarpanie/kangurek na 1 i 2 było by idealnie a tak niesmak pozostał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie zaobserwowałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LukEEE napisał:

Wszystko super ale gdyby nie szarpanie/kangurek na 1 i 2 było by idealnie a tak niesmak pozostał :)

Jest jest, potwierdzam. Ogólnie skrzynie w tych modelach są kiepskie. Mówiło się kiedyś, że DSG 6 było słabe, to to jest jeszcze słabsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pod tym względem w porządku.

A jakieś inne uwagi, spostrzeżenia, istotne informacje dotyczące bieżącej eksploatacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten silnik w manualu w sedanie. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, chociaż przydałoby się coś mocniejszego bo 180KM/320Nm (w DSG jest mniej bo 250Nm) nie porywa, chociażby ruszając na zielonym świetle w mieście:) Na trasę silnik jest ok, choć średnio mi pali coś koło 8 (tak licząc od początku kiedy go mam, czyli od prawie 2 lat).

Ale może następny będzie Tarraco (jesli zrobią może wersję dla Cupry) albo Cupra Ateca (300KM), albo Kodiaq RS (240KM), albo A4 Allroad (252KM) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@biokd

Ja w sumie chciałem kupić Seata Ateca w wersji FR, bylem na jazdach testowych i w ogóle. Cena sensownie wyposażonej FR 190KM to ok 160k. Ateca Cupra pewnie wyjdzie kolo 200k albo więcej. Powiem tak - fajnie, ze 300KM, ale to będzie najbardziej tandetne 300KM jakim jeździłeś. 

Porównując środek Ateca za 160k i Passat Alltrack za 200k nawet przez chwile mi nie przyszło kupowanie seata. Środek i wykończenie prawie niczym się nie różni od Ibizy czy Leona które kosztują 45-70k. 

Kodiaq nie widziałem, jak kupowałem czekało się na niego po 10 mc. A4 w porównaniu do passata śmiesznie małe. IMHO jak chcesz mocne tego typu to Passat Alltrack teraz ma 272KM lub ew. A4 jeśli wielkość nie jest problemem. 

Edit: Zeby nie było, Ateca fajne auto, ale tylko jeśli bierze się je z 1.5TSI w cenie jakiś 110k. Powyżej tej kwoty troche słabo wypada jak dla mnie. 

Edytowane przez shoo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, biokd napisał:

Ja mam ten silnik w manualu w sedanie. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, chociaż przydałoby się coś mocniejszego bo 180KM/320Nm (w DSG jest mniej bo 250Nm) nie porywa, chociażby ruszając na zielonym świetle w mieście:) Na trasę silnik jest ok, choć średnio mi pali coś koło 8 (tak licząc od początku kiedy go mam, czyli od prawie 2 lat).

Ale może następny będzie Tarraco (jesli zrobią może wersję dla Cupry) albo Cupra Ateca (300KM), albo Kodiaq RS (240KM), albo A4 Allroad (252KM) ;)

Mam zamiar wstawić swój na hamownię, zgrać program i zmapować na nowo. Wiem, że tam jest spora rezerwa do wykorzystania.

Wtedy zacznie oddychać pełną piersią. Chociaż, jak na razie, jestem zadowlony

5 minut temu, shoo napisał:

@biokd

Ja w sumie chciałem kupić Seata Ateca w wersji FR, bylem na jazdach testowych i w ogóle. Cena sensownie wyposażonej FR 190KM to ok 160k. Ateca Cupra pewnie wyjdzie kolo 200k albo więcej. Powiem tak - fajnie, ze 300KM, ale to będzie najbardziej tandetne 300KM jakim jeździłeś. 

Porównując środek Ateca za 160k i Passat Alltrack za 200k nawet przez chwile mi nie przyszło kupowanie seata. Środek i wykończenie prawie niczym się nie różni od Ibizy czy Leona które kosztują 45-70k. 

Kodiaq nie widziałem, jak kupowałem czekało się na niego po 10 mc. A4 w porównaniu do passata śmiesznie małe. IMHO jak chcesz mocne tego typu to Passat Alltrack teraz ma 272KM lub ew. A4 jeśli wielkość nie jest problemem. 

 

Jestem tego samego zdania.

Chociaż brałem auto z rynku wtórnego, to wierz mi szukałem odpowiedniego dla siebie ponad rok czasu. Analizując całą grupę VW od Audi do Skodę. VW Passat ma najlepszy stosunek cena/jakość. Niczego nie udaje, nic nie musi udowadniać... moim tylko subietywnym zdaniem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shoo napisał:

@biokd

Ja w sumie chciałem kupić Seata Ateca w wersji FR, bylem na jazdach testowych i w ogóle. Cena sensownie wyposażonej FR 190KM to ok 160k. Ateca Cupra pewnie wyjdzie kolo 200k albo więcej. Powiem tak - fajnie, ze 300KM, ale to będzie najbardziej tandetne 300KM jakim jeździłeś. 

Porównując środek Ateca za 160k i Passat Alltrack za 200k nawet przez chwile mi nie przyszło kupowanie seata. Środek i wykończenie prawie niczym się nie różni od Ibizy czy Leona które kosztują 45-70k. 

Kodiaq nie widziałem, jak kupowałem czekało się na niego po 10 mc. A4 w porównaniu do passata śmiesznie małe. IMHO jak chcesz mocne tego typu to Passat Alltrack teraz ma 272KM lub ew. A4 jeśli wielkość nie jest problemem. 

Edit: Zeby nie było, Ateca fajne auto, ale tylko jeśli bierze się je z 1.5TSI w cenie jakiś 110k. Powyżej tej kwoty troche słabo wypada jak dla mnie. 

Właśnie w Cuprze Ateca te 300KM rzeczywiście nadrabia bo wnętrze fakt plastikowe się wydaje, no i jednak mniejsze auto niż Tarraco czy Kodiaq, a wyjściowa cena to prawie 200k. W podobnej cenie Kodiaq RS ale już przestronniejszy i lepiej wygląda w środku. A4 Allroad poza tym, że to klasa nieco wyższa i z dobrym silnikiem to właśnie minusem jest ciasnota w środku i mały bagażnik (niestety inna platforma więc silnik wzdłużny zabiera miejsce).

Alltrack OK ale to znowu Passat, chociaż patrząc na wnętrze Tarraco czy Kodiaqa to tak jak w Passacie, niestety VAG wszystko na jedno kopyto. Zobaczę jak się  rozwinie w ciągu 2 lat Tarraco i może między skoda a seatem będę wybierał a może Passat mile zaskoczy :)

Ja też patrzę na cenę i np w Tarraco przy dobrej konfiguracji i cenie prawie 180k jestem w stanie zmieścić się w racie 2tys brutto (a to bez rabatowania jeszcze) a taki sobie wyznaczam max . W A4 nawet 1600brutto (przy cenie ok 250k), nie wiem tylko jeszcze jak Kodiaq RS by wyszedł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MST 2019 napisał:

U mnie jest pod tym względem w porządku.

U mnie to samo, nawet nie wiem kiedy się zmieniają biegi.

 

Co do innych spostrzeżeń:

  • Ja u siebie, idąc za radą znajomego, który pracuje w serwisie Audi, wymieniam olej co 10 tys.
  • Silnik potrafi wziąć trochę oleju jak się ma "cięższą" nogę
  • Spalanie nie powala ale jest dość przyzwoite
  • Niezła dynamika i zapas mocy przy autostradowych prędkościach
  • Wysoka kultura pracy przy spokojnej jeździe, całkiem nieźle też to brzmi w opcji sport
  • DSG7 - reakcja na kickdown mogłaby być ciut szybsza

 

A powiedzcie mi, bo się nie doczytałem, co ile sprawdzać łańcuch i czy robi się to przez komputer?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łańcuch od rozrządu? . to jest bezobsługowe. Nie myśleć o nim w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ogólnie czy o tym konkretnym silniku? Bo właścicielom takich silników jak np BMW N47 też tak mówili, a potem porozciągane łańcuchy, pozrywane napinacze itp. pokazały ile jest wart ten silnik. Łańcuchy były "dożywotnie" w starych wolnossących jednostkach, a tu mamy wyżyłowane, uturbione silniki ze sporym momentem dlatego pytam czy jest wskazane sprawdzanie łańcucha i jeśli tak to co ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% napisał sakrastycznie :)

oczywiście jest do weryfikacji i wymiany jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Dean napisał:

Mówiło się kiedyś, że DSG 6 było słabe

DQ 250 jedna z lepszych skrzyń oprócz DQ 500 nie licząc reszty badziewia... 

 

4 godziny temu, StefanT1982 napisał:

łańcuch od rozrządu? . to jest bezobsługowe. Nie myśleć o nim w ogóle :)

Co za bzdury to nie są łańcuchowe rozrządy ze starego Mercedesa.... 

Godzinę temu, khad napisał:

dlatego pytam czy jest wskazane sprawdzanie łańcucha i jeśli tak to co ile

Generalnie sprawdzamy zasada jest taka że go słychać zaczyna być, problem jest taki że nie odróżniasz kiedy go zaczyna być słychać bo nasila się to miarowo. Miałem b5 tdi kupiłem b6 tsi se myślę kurcze ale tu cicho...  Jak zrobiłem nowy rozrząd i inne rzeczy w pakiecie startowym to dopiero usłyszałem jak może być nie słychać nic xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosol

to nie był sarkazm :) . Ja pisałem o wymianie łańcucha rozrządu.  Przy założeniu że auto ma zrobić 200k i iść na złom to jest to dla mnie rozrząd bezobsługowy. Oczywiście jeżeli wydaje on jakieś dziwne dźwięki to wiadomo że coś trzeba z tym zrobić.

@Dreyfus

chłopie nawiązujesz do jakiegoś starego mercedesa. Dzisiaj są inne czasy - auto jest zaprojektowane tak że ma wytrzymać okres gwarancji z jakimś zapasem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, StefanT1982 napisał:

Przy założeniu że auto ma zrobić 200k i iść na złom

W jakim świecie Ty żyjesz? 

12 minut temu, StefanT1982 napisał:

chłopie nawiązujesz do jakiegoś starego mercedesa

Czy tak trudno zrozumieć że ten merol na łańcuchu zrobił milion km albo i więcej a twoje tsi na łańcuchu również ile zrobi? Te twoje 200 tysięcy? I co potem? Dostanie w pl drugie życie i będzie latał dalej a łańcuch teraz to jest normalna rzecz eksploatacyjna polegającą normalnym wymianom nie jest bezobsługowy czyli na całe życie auta jak było kiedyś.... 

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś był łańcuch a teraz jest łańcuszek. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz to stefanT1982 ja nie potrafię xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 tys. km na jednym łańcuchu możesz nie zrobić :)

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dreyfus

ja mam wrażenie że jesteś bardzo emocjonalnie związany z samochodem i jego posiadaniem i chciałbyś aby jeździł wiecznie :) Bezobsługowość dotyczy jakiegoś zakresu km. A ty myślisz że będzie bezobsługowy przez całe życie

Dalej odnośnie wątku łańcucha :) . Jest gdzieś napisane w przypadku B8 że łańcuch podlega wymianie przy jakimś konkretnym przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności