Skocz do zawartości
MST 2019

B8 1.8 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniony cały silnik, bo przeskczyl napinacz, potem wymieniana głowica, turbo, wiązka elektryczna, komputer, naprawiana skrzynia, no i w trasie w calej Europie zepsuł się coś koło 10 razy - wtryski padały, to tak z grupszych rzeczy, także te parę usterek w Passatach co narzekacie to jest pikuś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dawid _Harvard napisał:

Na szczęście nic takiego nie występuje...

Kompletna cisza ?

Przy progach tez ? Może ktoś sprawdzic wolne toczenie ...zaraz ASO powie ze tak ma być 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skoczek1213 napisał:

Kompletna cisza ?

Przy progach tez ? Może ktoś sprawdzic wolne toczenie ...zaraz ASO powie ze tak ma być 

 

Generalnie cisza...bez skrzypień, trzasków itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to słychać tylko przy otwartej szybie bocznej, tak? Bo też coś kiedyś u siebie słyszałem, ale rzadko okno otwieram :) Nie wiem co to dzwoniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To ja coś dodam z moich spostrzeżeń po 60 tyś km.

1) Fatalnie słaby lakier

2) Nawigacja on-line i te komunikaty o korkach zatorach to jakieś nieporozumienie. Pokazuje korki tam gdzie ich nie ma a nie pokazuje gdzie są. Wskazania tras są tragiczne, przy dłuższych trasach dodatkowo sam sobie sprawdzam w googlach co i jak ( a niby MD powered by Google :D ). Słabe działanie strony car-net, nie wiem dlaczego w zakładce nawigacje nie moge przewijać mapy na boki.

3) To skrzypienie czy trzeszczenie na garbach co któryś kolega opisywał może jest z tylnego zawieszenia bo u mnie też tak było. W serwisie powiedziano mi że to wada konstrukcyjna i trza smarować okresowo jakimś tam smarem czy inną wazeliną. Trzeba przyjeżdżać. Ale skrzypiało strasznie

4) Dziwnie zestrojone sprzęgło, strasznie nisko bierze i to pierwszy samochód, którym jeżdżę i mam problem z płynnym ruszeniem.

5) Ubywa płynu chłodzącego - w serwisie nie znaleźli wycieku. Ubywa baaardzo wolno

6) Oleju silnikowego nie bierze w ogóle. Wymiany co 15 tyś.

7) Czasem nie nawiązuje połączenia z USB -muza

8 ) Rzadko się zdarza, że klapa bagażnika mi się otworzy sama jak mam załadowane ręce siatami z Biedry. Jak mam puste ręce i sprawdzam o co chodzi zawsze się otwiera :D

9) Plastik od zegarów kokpitowych rysuje się od samego patrzenia

W zasadzie to wszystko

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sprzęgła to fakt działa trochę inaczej  (na początku również miałem problem z płynnym ruszaniem,  podejrzewałem nawet że jest zużyte itp) Ale to jest pikuś. Ostatnio miałem likwidację szkody i dostałem toyotę auris jako zastępczy (rocznik 2018) - tam sprzęgło to jakaś masakra - opanowanie tego sprzęgła zajęło mi 1,5 tygodnia.... po kolejnych 3 dniach auto na szczęście oddałem ;) Także może być jeszcze gorzej niż w passacie B8 :)

Edytowane przez StefanT1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzeglo zalezy od konkretnego modelu. U mnie "bierze" normalnie. Dostalem natomiast passata zastepczego na czas naprawy, ten sam silnik i sprzeglo "bralo" na samym dole. Moj rocznik 2018, zastepczy 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Największe bolączki to zawieszenie, spalanie oleju i ubytki płynu chłodniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nemo13 napisał:

Witam, Największe bolączki to zawieszenie, spalanie oleju i ubytki płynu chłodniczego

Przecież 1.8 nie bierze oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to mój 1.8  jest wyjątkowy bo bierze olej i płyn chłodniczy. Ale dramatu nie ma bo tylko 1.5 litra między wymianami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Nemo13 napisał:

No, to mój 1.8  jest wyjątkowy bo bierze olej i płyn chłodniczy. Ale dramatu nie ma bo tylko 1.5 litra między wymianami

To rzeczywiście jakiś fakap na produkcji chyba był. Bo mój 1.8 manual (A mam go nieco ponad 2 lata) nic nie wziął ani oleju ani płynu, obecny przebieg to 51tys km. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do silnika 1.8 TSI 180km. Czy przebieg w używce z 2016 80 tys. to dużo na taki silnik? Jeździłem do tej pory głównie dieslem, one wytrzymują więcej, a jak z benzyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to auto jest po dotarciu xD zobacz sobie na stronach niemieckich ile mają u nich przejechane auta z 2016...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobile i autoscout jest 5 aut z przebiegiem powyżej 150 tyś km.Chyba że masz inne źródła lub moja przeglądarka coś kiepsko działa.Na naszym rynku są sztuki z przebiegiem powyżej 250 tyś km więc jest spoko tylko czy nie było przygód po drodze?

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdzić trzeba całe auto głównie a nie ile ma km na blacie wolisz mieć 50 tyś w aucie w którym nikt nic nie robił czy 200 w aucie regularnie serwisowanym i zadbanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jesteś wielkim fanem i obrońcą tsi. Ja po prostu odpowiedziałem na Twój wpis gdzie piszesz że jest dużo aut z wielkimi przebiegami a raptem jest ich kilka.Co do silnika to jak masz pecha to czy będzie diesel czy benzyna może jedno i drugie się posypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, 1285 napisał:

Wiem że jesteś wielkim fanem i obrońcą tsi

Jak to brzmi xD raczej poprostu go użytkuje i to ten najbardziej popsuty ea888 i... jeździ więc się wypowiadam jak czytam coś w jego temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę myślę że moje następne auto będzie miało również benzynowy silnik więc z chęcią czytam opinie innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w domu obecnie użytkujemy 3 auta- benzyna-gaz wtrysk pośredni, benzyna-gaz wtrysk bezpośredni, ropniak. Każdy ma wady i zalety pytanie kto czego oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności