Skocz do zawartości
oscarjaro

Passat B5 fl 2001r, 101 Km CHECK ENGINE ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zakupiłem passata B5fl 2001 rok 1.9 TDi ,, 101 Km. Auto zakupiłem i mam zamiar użytkować w Norwegii. I tu zaczyna się problem ponieważ nie przechodzi badania technicznego. Wszystko kompletnie sprawne i wyremontowane ale norek na stacji obsługi zablokował mnie z powodu braku kontrolki "CHECK ENGINE". Wujek google nie pomaga ze względu na sprzeczne informacje. Już sam nie wiem czy ta kontrolka powinna być w tym modelu, czy po prostu jej nie ma ?? internet sugeruje  ze jest w autach z silnikiem benzynowym i w deaslach od 2003 roku, a w moim problemy sygnalizuje migajaca kontrolka świec żarowych. Proszę bardzo o informacje , mam nadzieje ze tutaj w końcu ktoś konkretnie powie mi jak wygląda sytuacja z ta kontrolka w moim Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Po wizycie u mechanika została wygaszony Check engine, Nie pokazuje się na zegarach przy przekręceniu kluczyka.

Proszę o pomoc jak to uruchomić z powrotem

Edytowane przez norbert36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. miałeś ją wogóle? :hmm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka "silnika" występuje w zegarach z tzw. ringami ,znajduje się na tarczy prędkościomierza przy "20".

W dieslu do roku 2003 była nieaktywna.Po 2003 zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po uruchomieniu silnika.

Najczęściej wskazuje błąd oczyszczania spalin,czyli zaworu EGR .Dlatego po jego usunięciu ,lub zaślepieniu trzeba korygować mapę w sterowniku silnika.

Kontrolka jest sterowana z ECU silnika magistralą CAN. Można ją uruchomić wgrywając wsad ECU z rocznika od 2003r jeżeli oczywiście była taka opcja

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niedawno u mnie przy 117k km zapaliła mi się kontrolka "check engine". Praktycznie po raz pierwszy. Po wizycie u mechanika i podpięciu pod komputer - system wykazał błąd sondy lambda (chyba pierwszej - tej przy silniku). Po resecie z poziomu komputera błąd chwilowo nie występuje. Nie odnotowałem ani większego spalania, ani mniejszego. Nie występuje też utrata mocy. Czy należy przygotować się do wymiany sondy, czy poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekać na pojawienie się błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności