Jump to content
Sign in to follow this  
wojtq87

brak mocy po nocy (dluzszym postoju)

Recommended Posts

Witam serdecznie, z tej strony Swieżak na forum , mam problem :)

Temat dotyczy silnika 1,9tdi afv 130 km skrzynia tiptronic , każdorazowo po dluższym postoju , np po nocy auto nie ma mocy przez kilka sekund, jedzie tak jakby miał na lince tira. Ruszam i do 2 tys obr ledwo jedzie, po przekroczeniu 2 tys obr zaczyna sie rozkrecac, dojezdzam do skrzyzowania , moze z 15m od miejsca startu i znowu ruszam, juz jest troche lepiej ale dalej muł i kiedy przekroczy 2tys obr zaczyna jechac normalnie, pozniej zadnych problemów.auto było podłaczone pod komputer , zadnych błedów , komputerowiec sprawdzał wszystkie parametry i powiedział ze jest bardzo dobrze .

co wymieniłem :

wszystkie przewody podcisnienia, nowy n75, uzywka pompa vacum bosch ,, nowy egr, przepływomierz nowy , czujnik cisnienia doładowania , akumulator powietrze(czarna bańka)

czy dobrze mi sie wydaje? czy moze jest tu dalej problem z podcisnieniem? czasami jest tak ze zgasze auto i pedał hamulca jest miekki po 30 min(i moge go jeszcze kilka razy nacisnac) a czasami jest twardy po 5 min(po pierwszym nacisnieciu), co jeszcze zauwazyłem to szarpniecie przy gaszeniu , gaszak normalnie działa i zamyka sie i trzyma jeszcze przez 3 sekundy ale szarpniecie wystepuje, jesli zamkne gaszak reką podczas kiedy silnik pracuje to zgaśnie miekko bez zadnych szarpnięć

ogólnie co do hamulców w czasie jazdy to nie mam żadnych zastrzerzeń,

Auto kupiłem niedawno , i było tak od poczatku kiedy piewszy raz odpaliłem auto rano , oczywiscie sprzedajacy nic o tym nie wspomniał:)

zastanawia mnie jeszcze ten łącznik w sciagnie grodziowej od serwa. moze on przepuszcza , ale szczerze powiem zadnego syczenia itp tam nie slychac.

Czy ide w dobrym kierunku?:)moze to cos z turbo? albo co najgorsza ze skrzynia??  ktos miał taki przypadek? pozdrawiam