Skocz do zawartości
Kewin1503

Composition / Discover Media PQ

Rekomendowane odpowiedzi

Napisalem, zeby ktos poprawil jesli sie myle i dziekuje ze to robisz,

 

Zapomnialem ze mam u siebie Gateway z MQB, ktory ma 5F w component list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz? Gw z MQB w B7, nie sadzę. Gw 7N0 to nie MQB tak dla ułatwienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i Tobie za to ułatwienie. Jedna wielka rodzina pastuchów. Az się serce raduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska B6 2009 modelowo 2010 założyłem Discover Media PQ 5C0035682D mam gateway 3C0 907 530 L na którym nie pokazuje mi OPS natomiast po zmianie gateway na 7N0907530BL OPS działa ale wali mi błąd od blokady kierownicy,

natomiast na obydwóch gateway nawigacja wariuje pokazuje że auto GPS jest poza trasą kabel od gps zarabiany na nowo po kradzieży, jakieś pomysły ? czy lepiej sprzedać i kupić na RNS510 

Edytowane przez kompus_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień komfort na B7 i powróci blokada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej sobie odpuścić bo o ile dobrze doczytałem na forum to zmiana komfortu to kodowanie immo może pompa abs do wymiany moja 3C0 614 109 AF i zworka ma włączniku ręcznego ?? żeby wszystko ruszyło tak jak powinno ? 

 

Edytowane przez kompus_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę masz dobrą, sama zmiana komfortu plus zworka na blokadzie kolumny wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Major napisał:

ja natomiast nie wiem co  to za radio i tym bardziej jakie auto, a autor  cos tam  wkleił i zagadka .... 

Radio 680E a GW 3C0-Q, auto B6

Vcds wersja 19.6.1 

Wrzuce jutro autoscan z auta moze ktos pomoze z tym bledem ze zdjecia?

5 godzin temu, kompus_2005 napisał:

natomiast na obydwóch gateway nawigacja wariuje pokazuje że auto GPS jest poza trasą kabel od gps zarabiany na nowo po kradzieży, jakieś pomysły ? czy lepiej sprzedać i kupić na RNS510 

Zrob reset navi w green menu byc moze zadziala

 

5 godzin temu, kompus_2005 napisał:

witam mam paska B6 2009 modelowo 2010 założyłem Discover Media PQ 5C0035682D mam gateway 3C0 907 530 L na którym nie pokazuje mi OPS natomiast po zmianie gateway na 7N0907530BL OPS działa ale wali mi błąd od blokady kierownicy,

 A adaptacje ops w radiu zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, comingsoon napisał:

Zrob reset navi w green menu byc moze zadziala

a dokładnie jak to się robi 

12 godzin temu, Wolfe napisał:

Pompę masz dobrą, sama zmiana komfortu plus zworka na blokadzie kolumny wystarczą.

podeślesz jakiś numer modułu komfortu z B7 w jakiejś bogatszej wersji  ?

rozumiem że z immo nie będzie problemu ? 

11 godzin temu, comingsoon napisał:

A adaptacje ops w radiu zrobiles?

adaptacja jest zrobiona bo raz na ruski rok się włączy ops a potem pisze że nie dostępne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kompus_2005 napisał:

a dokładnie jak to się robi 

 

Godzinę temu, kompus_2005 napisał:

adaptacja jest zrobiona bo raz na ruski rok się włączy ops a potem pisze że nie dostępne 

 

Tzn ze te kanaly masz aktywne?

NG122227-ENG117496-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc
ENG122227-ENG117498-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_pdc_over_threshold_high
ENG122228-ENG117685-Car_Function_List_CAN_Gen2-PDC_audio_lowering
ENG122228-ENG117686-Car_Function_List_CAN_Gen2-PDC_audio_lowering_msg_bus
ENG122229-ENG117710-Car_Function_List_BAP_Gen2-parking_assist_0x0A
ENG122229-ENG117711-Car_Function_List_BAP_Gen2-parking_assist_0x0A_msg_bus

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 12:06, Major napisał:

a autor  cos tam  wkleił i zagadka .... 

Marcinie z racji tego ze uznawany jestes na wielu forach za znawce niezliczonej ilosci tematow, zagadnien vw i nie tylko, chcialbym Cie prosic o wykorzystanie swojej nieocenionej wiedzy i pomoc w rozwiazaniu tematu tego bledu ;)

Zalaczam skan auta oraz log z 5f, mape adaptacji tez dodac?

Tak jak wspominalem vcds nie taki stary wersja 19.6.1 a mimo to bledu nie czyta, oryginalny vcp najnowsza wersja tez nie odczytuje bledu. Czy to moze miec zwiazek z odblokowaniem radia i zdjeciem ochrony? 

autoscan.txt Log-5F.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 14:28, comingsoon napisał:

Marcinie z racji tego ze uznawany jestes na wielu forach za znawce niezliczonej ilosci tematow, zagadnien vw i nie tylko, chcialbym Cie prosic o wykorzystanie swojej nieocenionej wiedzy i pomoc w rozwiazaniu tematu tego bledu ;)

Zalaczam skan auta oraz log z 5f, mape adaptacji tez dodac?

Tak jak wspominalem vcds nie taki stary wersja 19.6.1 a mimo to bledu nie czyta, oryginalny vcp najnowsza wersja tez nie odczytuje bledu. Czy to moze miec zwiazek z odblokowaniem radia i zdjeciem ochrony? 

autoscan.txt 8 kB · 6 pobrań Log-5F.txt 1 kB · 7 pobrań

Skoro ci vcds w najnowszej wersji nie domaga, to napisz do rosstechu z tym problemem, 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2020 o 18:31, Major napisał:

Skoro ci vcds w najnowszej wersji nie domaga, to napisz do rosstechu z tym problemem, 

No dzieki Marcin ? tak tez myslalem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 23:51, Wolfe napisał:

Pompę masz dobrą, sama zmiana komfortu plus zworka na blokadzie kolumny wystarczą.

trzeba złączyć 8 z 10 pinem ?? dobrze doczytałem czy jakoś inaczej ? 

i czy z immo się nic nie po chrzani 

Edytowane przez kompus_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze doczytałeś, immo musisz skopiować ze starego modułu do nowego.

W dziale mój passat jest temat o samochodzie użytkownika radekrp90, flashował on swój oryginalny moduł komfortu na ten z B7, w twoim roczniku możliwe że masz taki sam jak on, warto żebyś przeczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kompus_2005 Tutaj o tym pisałem:

 

Ogólnie, tak jak napisano wyżej - zmiana GW na 7N0 w ostatnim roczniku B6 nie pociąga za sobą zmiany innych elementów poza modułem komfortu. Drogi są dwie - jedna to jak w moim temacie czysta aktualizacja obecnego modułu komfortu do wersji 3AA, gdzie zwyczajnie nie trzeba nic robić tylko wgrać przy pomocy VCP/ODIS plik 3AA959433_B.sgo.

EEPROM nie trzeba dotykać choć zawsze warto mieć kopię. Ja w ogóle poleciałem po bandzie, bo kupiłem drugi moduł komfortu i na niego wgrałem mój eeprom (zrobiłem klona) ale to przerost formy nad treścią. Tak jak Ci już pisałem na PW - można to zrobić ale nie trzeba.

Pozstaje jeszcze kwestia licznika, bo wtedy dobrze mieć ten z B7 (3AA) aby wszystko działało prawidłowo.

 

Poza tym - są już o tym tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2019 o 11:13, xydeify napisał:

(...) Jeśli chodzi o kamerę HIGH - kupiłem taki oto zestaw za ~500PLN : Moduł kamery cofania 7N0907441B z VW CC 2016r., pod DM. Tańsze niż adaptery a wystarczy wiązkę przeciągnąć.

 

@xydeify powiedz proszę czy wystarczy wymienić sam moduł kamery na 7N0907441B plus dołożenie wiązki z szarą wtyczką - GREY FAKRA ?

No i nowa kamera HIGH do B7- jaki model polecasz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montażu, zostało mi pociągnąć prąd do sterownika, i otwieranie klapy - ale nie wiem gdzie to wpiąć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam 3 pytania [B7]

1.Czy w DM MIB STD2 PQ NAV można też uruchomić tryb deweloperski ( tzw.zielone menu),bo i filmik kilka postów powyżej i sposób dotyczy Composition Media

Edit: Tak,zrobiłem to u siebie.

 

2. Muszę wymienić gatewaya z AJ na sugerowany BC jako minimum ( brak dźwięku z tyłu i brak fadera na ekranie).

Edit: Kombinując conieco z bitem 4 i 11 + kodowanie MIB uzyskałem na ekranie fader oraz sterowanie wszystkimi głosnikami (sound system)

 

Kolega kompus_2005 zamontował z sukcesem BL.

Czy każdy z tych podejdzie? Np.BQ, BR, czy BG? W aucie jest wiele potencjalnych modów do zrobienia,może  kiedyś. Brać max wysoką wersję, czy nie ma to sensu?

Czy taniej zrobić upgrade gatewaya?

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie dla radekrp90 za pomoc w z czytaniu eepromu przy pomocy klipsa z modułu komfortu wisze ci dobrą flaszkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności