Skocz do zawartości
Kewin1503

Composition / Discover Media PQ

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kodowanie takie

026304013C00000011111101008808001F01009600200100CF

B6 GW L wszystko dziala, duzo zalezy pewnie od tego co masz w aucie wiec kodowania loga sie roznic a tu mapa jak cos Ci da

 

 

adpmap-5F-5C0-035-680-E_WVWZZZ3CZ7P040925-20200302-1846.CSV

Edytowane przez comingsoon
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem z DM taki iż:

Auto to b6 MY2008 z Volkswagen Audio System gateway N i

Nie mam regulacji audio przód Tył. Mam tylko lewo prawo ale nie przód tył. Ustawienia różne 2 aktywne 4 aktywne nie aktywe itp głośników nic nie daje. Dobrze gra ale brak regulacji przód tył. Jak to naprawić? Ma ktoś może kodowanie pod VW Sound System albo dynaudio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z innego forum kolegi pab567

Przy fabrycznych Dynaudio / Fenderze ma być bajt 04 = AA, bajt 11 = 03.

+ 2 kanały w adaptacjach:
ENG122229-ENG117764-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D --> activated
ENG122229-ENG117765-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D_msg_bus --> Databus Infotainment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro od rana sprawdze. Czy vcds pozwoli na wpisanie tego kodowania czy trzeba innym sprzetem to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwoli

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, majkel napisał:

cytat z innego forum kolegi pab567

Przy fabrycznych Dynaudio / Fenderze ma być bajt 04 = AA, bajt 11 = 03.

+ 2 kanały w adaptacjach:
ENG122229-ENG117764-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D --> activated
ENG122229-ENG117765-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D_msg_bus --> Databus Infotainment

Więc u mnie to nie zadziałało.

Bajt 04=AA to 2 Chanel or sound system 

Bajt 11=03 To external Sound System active

 

I tutaj sie robi problem. Gdy mam ustawione External Sound System to owszem działa regulacja przód tył prawo lewo ale w ogóle nie działa regulacja głośności. Jeden poziom głośności i to wszystko. Gdy ustawie Bajt 11 na Internal Sound System działa prawidłowo regulacja głośności ale mam tylko dwa kanały lewy i prawy. Brak regulacji przód tył. Bez względu na to co ustawie w Bajt 04. Czy ustawie 2 kanały czy też 4 tak czy inaczej nie mam regulacji przód tył.

W tych dwóch adaptacjach mialem poustawiane na "niezakodowany". Ustawiłem je tak jak napisałeś i żadnej różnicy nie zauważyłem. Nadal ciągle brak ustawień przód tył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na australijskiej stronie z VW znalazłem taką instrukcję, ale dotyczy ona Dynaudio.

Cytat

When I first installed the unit it was not correctly configured for an external amplifier. There is both coding and adaptation channels which need to be set:

Address 5F, long coding, byte 11 - change from 01 to 03 (or 05 for original Dynaudio amp)

Address 5F, adaptations:
ENG122229-ENG117764-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D,not activated ==> change to activated
ENG122229-ENG117765-Car_Function_List_BAP_Gen2-Amplifier_0x2D_msg_bus,not activated ==> change to "Databus Infotainment"
MAS00950-Audio Parameter,0

ENG117919-Startup_Screen_Sticker_HMI ==> 00 02 for Dynaudio

This correctly configured the unit for an external amplifier and allowed the balance/fader to work correctly.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mały postęp

po wszystkich kodowaniach zrezygnowany zresetowałem do ustawień fabrycznych i o dziwo zaczęło działać ale niestety  nie na długo po jakiś 10 minutach znowu to samo

nie wiem już o co  chodzi, jakby jakiś zegar był,  od prędkości albo przejechanego dystansu to zależało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, majkel napisał:

u mnie mały postęp

po wszystkich kodowaniach zrezygnowany zresetowałem do ustawień fabrycznych i o dziwo zaczęło działać ale niestety  nie na długo po jakiś 10 minutach znowu to samo

nie wiem już o co  chodzi, jakby jakiś zegar był,  od prędkości albo przejechanego dystansu to zależało

a moze wględy bezpieczeństwa ? zeby sie nie gapił w radio ?

przestan tworzyc, reklamuj ..... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

jutro leci do zwrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2020 o 15:12, nieviada napisał:

hejo

oto co udało mi się zdiagnozować: jeżeli podepniesz przewody CAN nie zobaczysz żadnego obrazu, bez podpięcia CAN kamera działa..... ale tylko przez jakieś 30 sec po podaniu napięcia, a później dopiero zdjęcie któregoś bieguna znów podnosi ją na 30 sec.

Wiec jakoś dla mnie to dziwne, inne kamery mają zasilanie ze światła wstecznego, a w tej nie ma takiej opcji więc pewnie CAN ma ją trzymać wzbudzoną.....

Pozdrawiam

 

W dniu 20.01.2020 o 15:12, nieviada napisał:

hejo

oto co udało mi się zdiagnozować: jeżeli podepniesz przewody CAN nie zobaczysz żadnego obrazu, bez podpięcia CAN kamera działa..... ale tylko przez jakieś 30 sec po podaniu napięcia, a później dopiero zdjęcie któregoś bieguna znów podnosi ją na 30 sec.

Wiec jakoś dla mnie to dziwne, inne kamery mają zasilanie ze światła wstecznego, a w tej nie ma takiej opcji więc pewnie CAN ma ją trzymać wzbudzoną.....

Pozdrawiam

Hejka

Mam dokładnie ten sam problem, ta sama kamera, ten sam model nawigacji. Po podpięciu Can i wizji, czarny obraz, po odpięciu Can, obraz pojawia się na 27 sek. później gasnie. Czy udało Ci się rozwiązać problem? Będę wdzięczny za podpowiedź co z tym zrobić.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.04.2020 o 10:49, dzaba007 napisał:

Hejka

Mam dokładnie ten sam problem, ta sama kamera, ten sam model nawigacji. Po podpięciu Can i wizji, czarny obraz, po odpięciu Can, obraz pojawia się na 27 sek. później gasnie. Czy udało Ci się rozwiązać problem? Będę wdzięczny za podpowiedź co z tym zrobić.

Więc z tego co się dowiedziałem i potwierdziło to kilka osób, w autach b6 tego typu kamery nie będą działać. Protokół Can wymaga Cangatewy typowo z passka b7 w dość nowej wersji więc w b6 nie będzie to pracować. 

 

 

Mam natomiast cały czas problem z DM i Wolksvagen Sound System. 

 

Dzięki podpowiedzi wyżej udało mi się uruchomić regulacje tył przód i zakodować DM jako do pracy z DynAudio ale ....

Radio straciło 30% mocy. Gra dużo ciszej, wg mnie tylko na jakieś 70% mocy. 

Regulacja działa płynnie wszystkie funkcje ok, equalizer także ale dużo dużo ciszej. 

Jakieś rozwiązanie ktoś może podpowiedzieć? Czy w adaptacjach gdzieś można podnieść moc ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 20:55, comingsoon napisał:

Moje kodowanie takie

026304013C00000011111101008808001F01009600200100CF

B6 GW L wszystko dziala, duzo zalezy pewnie od tego co masz w aucie wiec kodowania loga sie roznic a tu mapa jak cos Ci da

 

 

adpmap-5F-5C0-035-680-E_WVWZZZ3CZ7P040925-20200302-1846.CSV 74 kB · 8 pobrań

Jak działa nawigacja w b6 na tym radyjku, czytałem że trzeba pompę abs z b7 pakować bo, że niby z pompy radio sczytuje info o poruszaniu się auta i koryguje ze wskazaniem gpsa. Druga sprawa co Ci pokazuje na licznikach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 11:10, judam napisał:

Więc z tego co się dowiedziałem i potwierdziło to kilka osób, w autach b6 tego typu kamery nie będą działać. Protokół Can wymaga Cangatewy typowo z passka b7 w dość nowej wersji więc w b6 nie będzie to pracować. 

....

@judam

Znikajacy obraz po 27 sekundach to nie jest kwestia gateway, bo ja mam 7N0907530BL/7N0907530AN Pastuch b7 i tez jak widzisz z tym walcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest  kabel do podłączenia ...

z działaniem w aucie -  to jest jeszcze troche  do  gadania 

masz na forum golfa  tematy o radio 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany to normalne ze dm sie tak grzeje od dolu? Wszystko dziala jak nalezy cos grzebalem przy aucie mialem wysuniete radio oraz uruchomione i jak wkladalem zaciekawilo mnie ze tak sie nagrzalo od dolu urzadzenia ? mysle zeby mi sie cos nie sfajczylo przypadkiem jeszcze sie paszczur zapali ?? dodatkowo mam jakis blad mianowicie jak na foto, dodam ze mam vcds 2 i nie czyta co to za blad, oryginalny vcp tez pokazuje ze brak opisu w pliku odx ? ktos cos? Moze cos zle z kodowaniem lub adaptacjach ktos pomoze jak wrzuce logi z vcds i ew. Mape adaptacji?

20200813_180152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie jak szalony. Ja w swoim wywalilem to zolte cos zwane pianka termoprzewodzaca i dalem termopady ciete na wymiar. Mam gdzies ich wymiary i dane tych jakich uzylem jak bedzie ktos chcial. Na pocieszenie powiem, ze jesli obudowa sie grzeje to znaczy ze te termogluty przewodza i tak ma byc :)

 

Blad z racji ze to radio z MQB odczytasz poprawnie dopiero ODISem. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mihu1986 napisał:

Grzeje sie jak szalony. Ja w swoim wywalilem to zolte cos zwane pianka termoprzewodzaca i dalem termopady ciete na wymiar. Mam gdzies ich wymiary i dane tych jakich uzylem jak bedzie ktos chcial. Na pocieszenie powiem, ze jesli obudowa sie grzeje to znaczy ze te termogluty przewodza i tak ma byc :)

 

Blad z racji ze to radio z MQB odczytasz poprawnie dopiero ODISem. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

radia z MQB  nie odczytasz  w PQ ....  bo gateway tego nie  pusci , więc nie wprowadzaj w błąd 

ja natomiast nie wiem co  to za radio i tym bardziej jakie auto, a autor  cos tam  wkleił i zagadka .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności