Skocz do zawartości
Kewin1503

Composition / Discover Media PQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Czytalem forum i szukałem informacji w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć wprost odpowiedzi na poniższe pytanie - mianowicie, czy w passacie B7 da się zamontować Discover Pro (bodajże mib 2.5?)? Czy jednak najlepsze co można zamontować, to Discover media (pomijając radia z androidem)?

 

Dzięki 

Edytowane przez Lonlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 09:06, Major napisał:

Cześć,

kupiłem tą kamerę, zamocowałem i nie działa ..... czy trzeba gdzieś ją jakoś specjalnie kodować ??

bo po włączeniu wstecznego pojawia się wizualizacja czujników parkowania i miejsce na obraz z kamery, niestety nic nie widać.

Czy źle zamocowałem, brak kodowania czy ew. kamera zwalona.

Sprzęt Discover Media  MIB STD2 PQ

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Piotrek

Edytowane przez nieviada
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2020 o 12:31, Lonlon napisał:

Cześć 

 

Czytalem forum i szukałem informacji w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć wprost odpowiedzi na poniższe pytanie - mianowicie, czy w passacie B7 da się zamontować Discover Pro (bodajże mib 2.5?)? Czy jednak najlepsze co można zamontować, to Discover media (pomijając radia z androidem)?

 

Dzięki 

Wszystko się da, pytanie tylko jak Ty chcesz zmieścić ten ekran w desce b7 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI.

Zamówiłem dokładnie tą samą kamerę i u mnie również nie działa. Napisałem do ali i dostałem zwrot całej kasy za nią. 

Jak by Ci się udało uruchomić to napisz bo mam taki sam problem.

Jak będę miał chwilkę czasu i ochoty to porozcinam i porozbieram tą kamerę aby sprawdzić czy dostaje prawidłowe napięcie i poszukać błędu dlaczego nie działa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wystarczy ze podpeniesz sam sterownik  ich i juz linie dziłają 

kamery do obrazu nie trzeba 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam to rozumieć ?

jeżeli nie ma linii na ekranie to źle podpięta jest ??

przecież tam nie ma żadnej filozofii...... napięcie, kostka na wejście sygnału, i kostka na CAN

no chyba że jednak zwalona jest albo w ogóle nie współpracuje z DM

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kewin1503 napisał:

Wszystko się da, pytanie tylko jak Ty chcesz zmieścić ten ekran w desce b7 :) 

dobra, fajnie że sobie żartujemy, ale to nie jest bezpośrednia odpowiedź na pytanie.

Najlepsze radio z android auto będzie więc discover media jak rozumiem.

Drugie pytanie, gdzie jest port USB w passacie b7 np. dla Android Auto? Bo ja u siebie portu USB w aucie nie kojarzę :o mam jedynie w podłokietniku dziwny port/piny.

pytam, ponieważ zastanawiam się nad wymianem radia na discovery media i chcę wiedzieć co jest jeszcze potrzebne, aby android auto zadziałało :)

No i trzecie pytanie - radio Discover Media ma wbudowany bluetooth, czy potrzebny jest jeszcze moduł bluetooth montowany pod fotelem pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB to albo wkładasz port z Passata B8, Golfa 7, Superba 3, CC 2016 itp... lub wyprowadzasz kabelek od Pab'a do schowka tak jak to ja mam tymczasowo. 

DM ma wbudowany Bluetooth tak jak RNS 315.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2020 o 14:17, judam napisał:

HI.

Zamówiłem dokładnie tą samą kamerę i u mnie również nie działa. Napisałem do ali i dostałem zwrot całej kasy za nią. 

Jak by Ci się udało uruchomić to napisz bo mam taki sam problem.

Jak będę miał chwilkę czasu i ochoty to porozcinam i porozbieram tą kamerę aby sprawdzić czy dostaje prawidłowe napięcie i poszukać błędu dlaczego nie działa. 

hejo

oto co udało mi się zdiagnozować: jeżeli podepniesz przewody CAN nie zobaczysz żadnego obrazu, bez podpięcia CAN kamera działa..... ale tylko przez jakieś 30 sec po podaniu napięcia, a później dopiero zdjęcie któregoś bieguna znów podnosi ją na 30 sec.

Wiec jakoś dla mnie to dziwne, inne kamery mają zasilanie ze światła wstecznego, a w tej nie ma takiej opcji więc pewnie CAN ma ją trzymać wzbudzoną.....

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda z tą tańszą wersją (Composition Color -> np.: 1K8 035 150).

Odblokowanie i ogólnie problemy/koszty takie same jak dla DM?

I jeszcze jedno - nie mając Gateway 7N0 nie zakoduję odpowiedniego urządzenia ale jak to wpływa na jego działanie? Nie ma wtedy OPS czy coś jeszcze?

Te pytania nie były chyba jeszcze poruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radekrp90 napisał:

Odblokowanie i ogólnie problemy/koszty takie same jak dla DM?

Tak takie same

6 godzin temu, radekrp90 napisał:

I jeszcze jedno - nie mając Gateway 7N0 nie zakoduję odpowiedniego urządzenia ale jak to wpływa na jego działanie? Nie ma wtedy OPS czy coś jeszcze?

jak masz GW Q to wpisujesz ręcznie adres 5F i kodujesz, OPS działa nawet na modułach 3AA i 3AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku jeśli mam 3C8 (dokładniej 3C8 919 475 A - HW07 SW0009) nie zadziała? Jedyne co planuję to przejście na PLA 1.5.

Ogólnie nawigacja mi zbędna, a te CM z wejściem na kamerę tanie jak przysłowiowy barszcz. Wiem, że dużo łatwiej adaptuje się RCD330 (chiński/brazylijski odpowiednik) ale nie ma RDS i ogólnie ma jakiś niedorobiony software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość DM obsługuje OPS z BAP 3,3 wszystkich nie sprawdzałem.

Czyli sterownik 3C8 i 1T0 też powinien być OPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grabotg Dzięki za info - czyli teoretycznie nie musiałbym zmieniać.

Może ktoś nakreślić jak na dziś prezentują się koszty w najgorszym wypadku (tj. CP+odblokowanie)?

Cokolwiek da się zrobić we własnym zakresie (tj.: czy da się dokupić moduł do wlutowania, bo coś mi świta że "patch" to jakiś element sprzętowy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zl  permanentne odblokowanie  + pełna aktywacja , bez względu na stan radia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to zmienia postać rzeczy -> twory to zakup Comp.Color bezsensownym ale dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba, powie mi ktoś coś na temat tego DM, numer: 510035867B

Ogólnie jakie posiada funkcję, czyli czy ma BT, OPS, wyświetlanie klimatronika, navi, DAB, czy współpracuje z sound system itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Matiz4 napisał:

510035867B

Do czego ty to chcesz wsadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wolfe napisał:

Do czego ty to chcesz wsadzić?

Narazie do niczego, może w przyszłości do Jetty kuzyna,  wiem że to jest z golfa VII, nawet mocowania ma inne niż do B6, ale poprostu tez chciałbym coś wiedzieć o tym radiu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Matiz4 napisał:

Narazie do niczego, może w przyszłości do Jetty kuzyna,  wiem że to jest z golfa VII, nawet mocowania ma inne niż do B6, ale poprostu tez chciałbym coś wiedzieć o tym radiu. 

 

LowCostowe MQB ..... Discovery Media ENTRY  ...czy jak to się tam nazywa, chyba bidniej juz nie może byc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności