Skocz do zawartości
Kewin1503

Composition / Discover Media PQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po retroficie Discover Media w moim passacie B7 maksymalna głośność audio występuje przy ok 30% skali. Przy 35% wypluło mi lewy głośnik... W jaki sposób to wyskalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z mikrofonem w DM? Bo u mnie nie działa niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej zewnętrzny moduł BT? Jeśli tak to wiązka mikrofonu musi być od RNS 315/DM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kewin1503 napisał:

Miałeś wcześniej zewnętrzny moduł BT? Jeśli tak to wiązka mikrofonu musi być od RNS 315/DM 

zalezy jak miał MIC podłączony, jedne BT mają MIC bezpośrednio do BT, inne ze  MIC szedł do radio, a a radio do BT , i przy przejsciu z DM  nic nie trzeba było zmieniac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem mikrofon kolo lampki w podsufitce, wiec rozebralem i przedzwoniłem( miernik na piszczek) instalacje zeby zobaczyc gdzie ida przewody w wiazce. Jak wroce do domu to zalacze jak to u mnie wygladalo zeby uruchomic mikrofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon był podłączony do quadlocka radia - RNS. W Przejsciowce niebieska wtyczka byla zakończona jakimś czinczem jak na zdjeciu. Postanowiłem z quadlocka RNS przepiąć do quadlocka DM ale nic to nie dało.

f9a59f-nawigacja-vw-t6-caddy-discover-media-aktywowana-zdjecia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z tej rozpiski załączonej poniżej do discover media wg której mikrofon w radiu idzie pod piny 1 i 2 we wtyczkę B. Discover media pinout.JPG

 

W Twojej wiązce w samochodzie prawdopodobnie mikrofon idzie pinami in+ in- we wtyczce C (zaznaczone czerwonym kółkiem)  jeśli był tam najnowszy RNS315.

5CAE8719-3093-4DDC-BE7C-A8463386940C.jpeg.454f1ce69bc4aad2789629abee8b2c40.jpeg

VW RNS 315 car stereo wiring diagram harness pinout connector.jpg

 

P.s. kol. Major ma rację z ta przelotką przez radio, ale będziemy się tym martwic później jesli tak nie zadziala;)  Jak Ci sie chce to sprawdz w lampce nad lusterkiem wstecznym jaki masz moduł BT i ile kabli idzie.  Ja mam 3C0035711A i idą tylko dwa.

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie we wtyczce B PIN 1 i 7? (MIC1+ i MIC 1-) podłączyłem pod piny 1 i 2 i nadal nie działa :) oryginalnie miałem RNS510 i moduł BT 5K0 (z uchwytem- nie premium) . Później kupiłem RNS315 z BT a wtyczkę od modułu 5K0 odpiałem całkowicie. Na RNS315 MIC działał normalnie, czyli musi dochodzić bezpośrednio do radia,

Edytowane przez xydeify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 7 we wtyczce B od strony wiazki auta do 1 i 7 kostki C w radiu

 

przepraszam za to 1 i 2

Edytowane przez Mihu1986
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie - działa mikrofon. Jeśli chodzi o kamerę HIGH - kupiłem taki oto zestaw za ~500PLN : Moduł kamery cofania 7N0907441B z VW CC 2016r., pod DM. Tańsze niż adaptery a wystarczy wiązkę przeciągnąć. Jeśli chodzi o PDC, chciałbym PLA 3.0 , mam 12 czujników i PLA 2.5. Kupiłem moduł PDC 1K8, ale nigdzie nie ma opisu, na jaki zmienić przy 3.0. Kamera w szybę 3Q0, tylko nie wiem skąd wziąć adaptery. 

Jak na tą chwilę szukam kodowania pod DYNAUDIO do DM.

EDIT:

PEŁNE KODOWANIE DLA PQ Z AUTA 2016r - VW CC - Z DYNAUDIO:

Cytat

02740401AA00000011110005000800001F0106D40120010587

 

Edytowane przez xydeify
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej na temat tego modułu 7N0907441B. Miałem u siebie RNS510 + kamere high. Teraz mam Discover Media PQ i szukam fajnego rozwiązania do uruchomienia kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DM to według mnie tylko zmiana modułu i wiązki.. poprostu. Zmieniasz moduł z 3C8907441 na 7N0907441B i zmieniasz wiązkę. Trochę kodowania i po temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xydeify napisał:

Zmieniasz moduł z 3C8907441 na 7N0907441B i zmieniasz wiązkę. ;)

Zanim wprowadzisz kogoś w błąd to spójrz jakie ma auto, a dopiero się wypowiadaj. W B7 OK ale w B6 już tak prosto nie jest, podstawą do wymiany tych modułów jest GW 7N0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grabotg napisał:

Zanim wprowadzisz kogoś w błąd to spójrz jakie ma auto, a dopiero się wypowiadaj. W B7 OK ale w B6 już tak prosto nie jest, podstawą do wymiany tych modułów jest GW 7N0

W błąd? Wypowiadam się jak to jest u mnie, skąd mam wiedzieć co jest potrzebne w B6? Weź głęboki oddech, wypowiadam się na temat modułu kamery. I nie jestem najmądrzejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100zł-150zł kupuje się kamere  Low ze skrętnymi liniami   i działa jak trzeba , bez modułów, kalibracji....

o PLA 3.0 w passacie to zapomnij .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

o PLA 3.0 w passacie to zapomnij .

jestes pewien???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik PLA 3.0 i nie działa, raczej się nie da.

Pozbyłem się błędu silnika po założeniu sterownika 7N0, poprawki do softu w liczniku i dalej parkassist niedostępny i 2 błędy w PLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega @truna zdaje sie mial u siebie PLA 3.0 chyba ze mi sie sni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Major napisał:

za 100zł-150zł kupuje się kamere  Low ze skrętnymi liniami   i działa jak trzeba , bez modułów, kalibracji....

o PLA 3.0 w passacie to zapomnij .

Mozna prosic link do takiej kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności