Jump to content
alan232

Kolizja - przedni zderzak

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 2.0 20V 130KM (ALT)
    Rok prod: 2003

Witam, jeżeli w złym dziale, proszę o przeniesienie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie dużo mam pojęcia w mechanice, a mam problem i szukam pomocy. 

Posiadam Passata 2003r fl dziś niestety miałem kolizję, gdzie niestety doszło do uszkodzenia zderzaka przedniego. Moje pytanie brzmi, czy to opłaca się robić u lakiernia, czy poprostu zakupić jakiś zderzak, jeżeli tak, to gdzie i czy znajdę jakiś zamiennik chodzi mi by znaleźć pod kolor oraz tą zaślepką na spryskiwacz, gdzie najlepiej szukać, proszę o pomoc. Pozdrawiam 

IMG_20190425_174351.jpg

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 1987

Nie napisałeś czy to kolizja z własnej winy, czy też masz jakiegoś sprawcę. Występują znaczące różnice w sposobie likwidacji szkód. Ten zderzak i dokładka kwalifikują się do wymiany (podejrzewam także konieczność wymiany wzmocnień zderzaka oraz reflektora /może mieć ułamane zaczepy/). Szkoda likwidowana z OC sprawcy powinna zostać oszacowana na nie mniej niż 4 tys (nie licząc reflektora). Naprawa własnej szkody z zastosowaniem części z odzysku, to koszt około 1 tys.

Samochód: B5(3BG) 2.0 20V 130KM (ALT)
    Rok prod: 2003

Kolizja z mojej winy.

Reflektor już kupiony. Pytanie tylko, czy można gdzieś dostać taki zderzak? Znalazłem pod kolor lecz bez "elementów" do spryskiwaczy porostu trzeba szukać aż się trafi, czy można gdzieś zamówić 

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 2005

szukać szukać i jeszcze raz szukać, jak masz czas to na różnych szrotach poszukaj może akurat trafi się taki sam jak Twój,

tak samo na necie możesz przekopać dużo stron typu allegro i szukać ludzi którzy rozbierają auta

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)

Tych zderzaków jest generalnie mało i sprzedawcy niestety życza sobie za nie. W kolor i w dobrym stanie znalezienie graniczy z cudem. Zderzak do lakierownia to wydatek 450-550zl. Sam niedawno przerabiałem temat przy okazji montażu lamp xenon i spryskiwaczy, za zderzak w bardzo dobrym stanie z zaślepkami dałem 550zl plus lakierowanie u znajomego lakiernika za 250zl plus lakier 70zl. Tak więc cały zderzak prawie 900zl.

1 minutę temu, indyczes napisał:

Tych zderzaków jest generalnie mało i sprzedawcy niestety życza sobie za nie. W kolor i w dobrym stanie znalezienie graniczy z cudem. Zderzak do lakierownia to wydatek 450-550zl. Sam niedawno przerabiałem temat przy okazji montażu lamp xenon i spryskiwaczy, za zderzak w bardzo dobrym stanie z zaślepkami dałem 550zl plus lakierowanie u znajomego lakiernika za 250zl plus lakier 70zl. Tak więc cały zderzak prawie 900zl.

po malowaniu jest widoczna jakaś różnica pomiedzy zderzakiem a resztą , wiadomo samochód swoje lata ma i ten lakier nie jest juz taki sam

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)

Nie nie ma żadnej różnicy, byłem autem w mieszalni lakierów i dobrali odpowiedni lakier. Oczywiście pozostają jeszcze umiejętności lakiernika, mój chociaż nie ma kabiny to robi robotę extra. Mój lakier to LC9X-czrny perłowy.

Edited by indyczes

dokładnie tak jak mówisz dobry i sprawdzony lakiernik to podstawa