Skocz do zawartości
kamillo890

[Instrukcja] Passat B7/CC dołożenie diody świateł do jazdy dziennej w liczniku

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem dzisiaj kontrolkę od DRL. Ubezpieczyłem się w diodę ze starego licznika z B5, zieloną, myślę że kolorystycznie było by to samo.

Na szczęście dioda i rezystory były wlutowane, więc wystarczyło przekodować pamięć.

121165354_3525486954197313_3165001858982845362_n.jpg

121181187_2813358325657940_8392952227604165356_n.jpg

121163397_759865741524008_8792395082733250249_n.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rezystor ach 430Ω i 390Ω zastosować, byłem w sklepie i nie mają rezystorów 402Ω, a widać na płytce są połączone równolegle więc Rz przy dwóch 402Ω  wychodzi 201Ω, a myślę zastosować jeden 430Ω i jeden 390Ω i Rz wynosi 204Ω. Myślę że nie powinno być żadnej różnicy w świeceniu diody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testować tego nie testowałem, bo rezystory miałem wlutowane, ale z powodu braku 402, uzbroiłem się w 390 i to chciałem lutować jakby nie było na płytce.

Rezystory mają swoją tolerancję, więc te parę ohm będzie w ramach tolerancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Matiz4 napisał:

Rz wynosi 204Ω. Myślę że nie powinno być żadnej różnicy w świeceniu diody.

Śmiało możesz kleić... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Grzegorz, są czerwone, tylko tak zdjęcie zrobione, że wyglądają na żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek Dzięki :) Kontrolka działa :) Dioda wzięta z ACC bo wsumie nigdy miał nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ja uaktywnic aby dzialala z niefabrycznymi drl? Rozumiem ze aktywuje sie gdy ustawi sie pmgielne jako drl lub aktywuje tryb usa, ale sprawa wyglada tak iz mam drl w kierunkowskazach razem nie chce ich usuwac. Teoretycznie moglbym je wpiac pod pmgielne przednie z rezystorami. Ale moze ktos wie czy jest jakis inny sposob aby aktywowac ta diode by swiecila sie gdy przelacznik na 0 lub auto w zaleznosci od swiatla i gasla gdy przelaczy na mijania? Jesli nie okej ? ale kojarze ze na bcm chyba juz tak szlo zrobic a na bordzie nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@comingsoon W bordzie też jest osobne wyjście na DRL, tylko odpowiednie kodowanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a moze wiesz dokladnie ktore to piny w bordzie zeby podlaczyc drl zeby swiecily z kontrolka na liczniku i jak przekodowac passat b6 2008r licznik bialy.pozdrawiam

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a a jakie masz teraz lampy, zwykle czy xenon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a

T11- złącze 11-stykowe, czarne(A) wpiąć pod  pin 5 prawy DRL

T11a- złącze 11-stykowe, brązowe(D) wpiąć pod pin 6 lewy DRL 

Kodowanie Bajt 21 włączony bit 0, 1 i 2

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro sprawdze i przy takim kodowaniu tez bedzie swiecic kontrolka drl w liczniku czy nie?

patrze na pinout borda i tam jest swiatla xenonowe czy beda dzialac drl bez bledu spalonej zarowki?

 

Sprawdzalem to kodowanie i nie przyjmuje jak wlacze  bit 0, 1 i 2 albo sam bit 0 albo tylko bit 1 i 2 i wtedy pokazuje blad drl bo jescze nie mam podlacznych tylko zastanawiam sie czy takie dokladanie rozwiaza temat bledu czy bedzie potrzebny rezystor i czy nie wiesz co oznaczaja te bity bo nie mam opisu.

Edytowane przez damian20a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a

Oj wystarczy poszukać na forum i masz wszystko łącznie z plikiem do Vcds. 

Tak bo DRL jest aktywowane przez wyjście przysłony od świateł xenon, dlatego pytałem jakie lampy. 

A co do rezystora to zależy jakie będą światła do jazdy dziennej czy z canbus czy bez. A co do kontrolki to jest włączona w liczniku?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w eeprom w liczniku jest aktywowana nawet wysylalem ci wsad i mowiles ze jest ok a nie swieci w bordzie jest zanzaczona i nic sie nie dzieje,chyba ze jeszcze trzeba cos wlaczyc

 

Raczej te drl uniwersalne nie maja canbus wiec bedzie blad tylko teraz jak dobrac rezystor odpowiedni do sterownia drl przez wyjscie na przeslone xenon

Edytowane przez damian20a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czujnik zmierzchu jest?? i światła amerykańskie są ustawione?? Najpierw ustaw światła żeby DRL było np. Na światłach mijania i wtedy sprawdzisz kontrolkę 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik zmierzchu jest a swiatel amerykanskich nie ustawialem to bez tego ustawienia nie bedzie swiecic kontrolka?

Juz chyba wiem czemu nie swieci bo zauwazylem ze bordzie nie przyjmuje mi kodowania w Moduł 09- Byte26 - Bit 5 tylko nie wiem czemu

Edytowane przez damian20a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koduje się tego bitu 5 w byte 26, zrób co napisałem, zmień na amerykańskie i ustaw jako DRL mijania bądź halogeny jak masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robilem to na zero swieca sie swiatla mijania na zaplonie a kontrolka drl i tak nie swieci czyli ta kontrolka bedzie swiecic tylko w trybie amerykanskim i w zadnym innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności